ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2012

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu mai revenim

Este a doua oara cand mergem in Bulgaria, iar cand am ales unitatea de cazare, am zis sa incercam si ceva nou, sa nu ne cazam la acelasi hotel unde am mai fost acum doi ani (prima greseala).

Am ales sejurul de pe internet, iar cel mai convenabil pentru buzunarul nostru s-a nimerit a fi Hotel Perla, unde am stat 6 zile (5 nopti) la all inclusive.

Am fost norocosi ca ne-am cazat imediat cum am ajuns si nu a fost nici o problema; personalul de la receptie a fost mereu amabil.

Prima impresie despre camera a fost buna (era cu vedere la mare), lenjeria ok (eu am luat fete de perna de acasa), aerul conditionat functiona, baie era curata, iar balconul cam micut.

Intr-adevar liftul este foarte mic, mare putin cam departe, dar asta nu a fost in impediment pentru noi avand in vedere ca apa marii a fost in primele 3 zile linistita; si pana la urma am mers la mare sa mergem pe plaja, nu la mare sa stam la piscina. Am apelat la piscina 2 zile, pentru ca fusese furtuna pe mare, batea vantul si erau valurile cam mari. Iar la piscina cand sa ne asezam si noi pe sezlonguri, am fost rugati de un salvamar sa ne asezam in zona piscinei destinata turistilor cu all inclusive.

Un lucru ce mi-a placut la hotelul Perla a fost gradina; era curata, cu verdeata, iar mobilierul era nou si modern.

Un minus a fost pozitia barului pentru cei cu oferte all inclusive: era pozitionat mult prea departe de piscina (de exemplu) si foarte ascuns.

Sa ajung si la capitolul mancare: in mare parte meniul era acelasi, putine legume, iar ceea ce ramanea de azi era "investit" (sa zic asa) in alt fel de mancare pentru a doua zi.

La micul dejun pot spune ca in fiecare zi era acelasi meniu: ochiuri, oua fierte, omleta, mezeluri (care nu prea iti faceau cu ochiul), putin branza, rosii&castraveti.

Ciorbele sau supele nu le-am incercat.

Pranzul si cina era ok; nu te ridicai flamand de la masa.

Fructe erau putine, in fiecare zi era harbuz, dar daca ramaneau felii de la micul dejun pana la pranz, nu se obosea nimeni sa taie partea din felie care se oxida; am fost pusa de doua ori in situatia asta, iar gustul harbuzului era rau.

Personalul care se ocupa de servire era mereu rece, sobru; doar un singur domn (de varsta a treia, cred) si o fata te salutau cu zambetul pe buze la micul dejun si cand veneau sa-ti ia farfuriile.

Baiatul de la bar era si el in aceeasi oala cu restul.

Bauturile de la bar erau alcatuite dintr-o gama variata de sucuri la tec, bere si vin; puteai bea cat doreai, fara discutii.

Sa ajung si la capitolul curatenie, unde a fost cel mai trist; in primele doua zile ne-au luat gunoiul, dar apoi, o data la doua zile mai treceau prin camera; prosoapele ni le-au schimbat o singura data, iar de aspirat nu mai spun... se vedea lejer, cu ochiul liber ce era pe jos; au aspirat intr-o singura zi, cand le-am spus noi sa faca curat in camera.

Inca un lucru care nu ne-a placut si nu l-am mai intalnit in alte locuri a fost faptul ca nu aveai voie in camera cu bauturi alcoolice sau mancare; daca erai prins amenda era de "doar" 100 E.

Pentru parcare am platit 5 leva / zi, dar macar stiam ca masina este in siguranta.

Taxa de statiune a fost inclusa in pretul sejurului.

Alte amanunte nu-mi mai vin in minte acum, dar cert este ca nu ne mai cazam la hotel Perla pe viitor.

Trimis de R-I-R in 20.08.12 15:49:22
Validat / Publicat: 20.08.12 16:37:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4368 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (R-I-R); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[20.08.12 16:36:34]

Remarcabil review de debut - @R-I-R: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

[20.08.12 16:40:41]

@webmaster: Bine v-am gasit! Sigur voi mai posta impresii pe viitor.

Visan125
    [22.08.12 01:37:53]

"Pranzul si cina era ok; nu te ridicai flamand de la masa. "... si totusi 0% bucataria si masa. Mai, sa fie!

[22.08.12 07:08:18]

@savin512: nu e 0% ci 'NU SUNT IN MASURA SA MA PRONUNT' (valoarea implicita a notarii la fiecare sectiune); autoarea nu a selectat o nota la acest capitol (probabil din greseala), la fel la capitolul 'DISTRACTIE si/sau RELAXARE'.

@R-I-R: rog specifica o nota (gradul de satisfactie) pentru aceste doua capitole.

[22.08.12 09:40:49]

@savin512: Intr-adevar, am omis, din graba, sa specific nota pentru gradul de satisfactie la cele doua rubrici.

[22.08.12 09:45:16]

@R-I-R: scrie aici cele doua note (ca grad de satisfactie, 0-100%); le completam noi ulterior in 'fisa tehnica' a articolului

[22.08.12 09:47:20]

@webmaster: Inainte de a primi comentariul din partea lui savin512 am sesizat ca nu am specificat in cele doua rubrici, iar acum nu reusesc sa ajung inapoi la gradul de satisfactie pentru a modifica. Daca m-ai putea ajuta, te rog, as reusi sa modific.

[22.08.12 09:52:08]

@webmaster: 60% bucataria si masa; 50% distractie&relaxare.

Multumesc

rezolvat - by webmaster

mariusdenver
    [13.05.13 09:44:23]

@R-I-R: noi am fost doar 2 zile, dar impresia e cam aceeasi: mancarea cam proasta, bauturile la all inclusive slabe, noi n-am stiut ca nu avem voie in camere cu bauturi, am avut tarie de acasa... intr-adevar ne-au oprit cand urcam cu paharele de bere in camera; si apoi circul cu minibarul pe care il golesc ei si te pun sa-l platesti, noroc ca eu stiam ceva si am preferat sa-l golesc eu, stiin d ca oricum urmeaza sa-l platesc; oricum orice produs din minibar parca era 3-4 leva, 1-2 E; personalul, cel putin de la receptie nu stia decat bulgara, greu sa te intelegi cu ei in engleza, mai ales ca nici noi nu stiam extraordinar; noroc ca noi am fost gratis, a fost un bonus, altfel pe banii mei nu as merge acolo

mariusdenver, R-I-R, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂPerla Hotel: