ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2012
DIN: bals
ÎNSCRIS: 02.08.12
JUL-2012

M-am indragostit de Christina Palace si de d-na Cristina de la vila... de Grecia sunt oricum indragostita

Dragi plimbareti sau viitori plimbareti :) Merg demult prin Grecia e ieftin si marea faina... si pe insule dar mai dau din cand in cand o fuga si pe Riviera... imi palce Olimpic Beach, am fost si cu masina cu o prietena --- chiar ne-am descurcat singure cu masina cu GPS, noaptea pe Bulgaria pe racoare si dimi in Grecia am si ajuns si am mers si cu autocarul - ne-am uitat la filme faine -- ca acasa nu am atata vreme si daca poti dormi pe drum "ca mine" atunci e ok.

De Grecia sunt oricum indragostita, a mai fost o prietena care e chiar "stresata" cu curatenie si daca ei i-a placut si mi-a laudat vila, am avut incredere in ea... stiti cum e cand merge un preten si iti zice ca e super nu mai tii cont de nici un review slab care mai apare.

Vila e faina am fost aici cu prietenul meu, si doamna e deosebita chiar te face sa te simti bine -- ca acasa. Aerul, stilul vilei e elegant, e f dragut decorata a avuit grija la atatea detalii doamna cum a amenjat in hol, lumanarele peste tot, o gresie faina pe jos. Stiam de fapt ca e o vila noua vazusem si din poze de pe net.

In camera mi-a placut modelul asta mai modern de chicienta care se inchide, daca tot e in camera macar nu o mai vezi asa inchisa arata ca un corp de mobila. Lenjeria noua, baia curata, mai stateam pe terasa afara la un suc, in fine f fain. Doamna chiar are grija de vila nu cred ca e ceva sa nu iti placa daca nu esti carcotas si cauti urme de praf sus pe dulapuri sau pe sub pat pe la vreun colt cum fac unii.

Seara mai dadeam o fuga prin Paralia unde sunt mai multe cluburi si mai multe magazine insa mi-a placut si asa mai linistit in Olimpic Beach. O multime de taverne unde sunt si meniuri in limba romana, pretrui super acceptabile, mie imi place la nebunie mancarea greceasca, fructele de mare, saganaki- branza prajita, de toate, salata grecesca, maslinele kalamata care sunt... chiar de la amam lor acolo in Grecia si va mai recomand pasta de masline. Puteti lua si de la magazine care fac asa... mai ca de casa si bienintele uleiul de masline. La fel iaurtul acela gros de lapte de capra... ce sa mai te ghiftuiesti pe cinste si chiar spre vegetarian (eu nu am omor cu carnea - incerc sa manac cat mai sanatos - :)))... mananca sanatos grecii oricum. Sa nu mai pomenesc de strugurii aia buni, nectarine si caise sau pepeni --- deliciosi. Sincer la pranz fiiind cald nici nu poti manca mancare gatita.

Am fost prin excursi, Meteora - mamanstirile grecesti suspendate --- de mers macar 1 data in viata, Atena - de mers si asa 1 zi sa vezi ce e de baza --- Acropole si schimbarea de garda la Parlamanet, Skiathos --- nu ratati in nici un caz -- de fieacre data cand mergeti --- cine a mai fost stie de ce vorbesc --- distractie la greu cu capitanul, Insula de vis Skiathos cu plaja Kukunaries (mai scumpa daca vrei sa stai efectiv un sejur acolo) deci cel mai fain de mers intr-o croaziera acolo.

In fine vacanta s-a dus repede... ne-am despartit cu greu de Christina Palace si de doamna Cristina cu care toti turistii din vila se imprietenisera si unde cred ca multi ca si noi... ne dorim sa revenim. :)))

Multumim si ne bucuram ca mai exista asemenea proprietari draguti carora chiar le pasa de turisti se se bucura cand ii vad multumiti :)))

Trimis de gabiplimbareata in 02.08.12 15:55:15
Validat / Publicat: 02.08.12 16:52:09

VIZUALIZĂRI: 2801 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabiplimbareata); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asa arata camera mea; am fost 2 dar ne-au dat 1 camera de 3 locuri 1 pat matrimonial si 1 normal, camera e mai mare dar nu am aparat profi sa fac asa panoramic :)

[02.08.12 16:52:34]

@gabiplimbareata: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂChristina Palace Hotel / Vila:

• pagină generată în 0.047101020812988 sec