ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2012
ÎNSCRIS: 26.07.12
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

Catastrofa

Am fost in vacanta pe litoralul bulgaresc pentru a opta oara in patru ani. imi expun impresiile pe acest site, deoarece vacanta petrecuta la acest hotel ne_a lasat un gust amar din toate punctele de vedere.

sa incepem cu inceputul. am ajuns la hotel la ora 12 si 10 minute, mergind la receptie ni s-a spus sa revenim dupa 2 ore pentru a fi cazati. revenind la ora 14 la receptie ni s-au pus bratarile si ni s-au dat camerele fiind un grup de 5 persoane. seara am mers la masa la ora 19 si15 minute fara sa stim ca cina este servita in 2 serii"sistem all inclusiv"" nemaiintilnit si am fost ridicati de la masa la care ne asezasem sa mancam si poftiti sa revenim pentru cina dupa ora 20 si 30 min.

a2a zi am mers la receptie pentru internet si ni s-a spus ca trebuie sa achitam 20 leva pentru a avea internet numai jos la receptie si nu in camera, acest lucru fiind precizat dupa ce am achitat.

micul dejun este acelasi in fiecare zi: oua ochiuri, omleta, oua fierte, cirnati prajiti. fructe, cascaval. branza, legume. pranzul: un singur fel de mancare gatita oribil gratar de porc sau pui si nelipsitul peste, cartofi prajiti cat cuprinde si prajituri infecte in fiecare zi la pranz si seara aceleasi in 8 zile, nu se pot manca.

cina: in fiecare seara la ora 8si 30 la masa 81 intr-o caldura insuportabila deoarece sistemul de aer conditionat nu functioneaza in sala de mese, receptie si holurile hotelului. curatenia in camere se face de dimineata pana seara. personalul la receptie lasa de dorit din toate punctele de vedere precum si seful de la sala de mese.

singura bila alba o au barmanii care sunt de nota 20.

mentionez ca vacantele trecute le-am petrecut la urmatoarele hoteluri: hotel miramar obzor nota 10, patru vacante, hotel sol luna bey obzor nota 10 cu felicitari, doua vacante, hotel iberoster nisipuri doua vacante. nu recomand acest hotel

Trimis de cms in 26.07.12 20:13:37
Validat / Publicat: 26.07.12 21:30:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel miramar obzor hotel sol luna bay obzor hotel iberostar nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 5661 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cms); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.12 21:29:54]

@cms: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Cf politicii site-ului, reviews-urile cu evaluari "zero peste tot" sunt publicate FARA NOTE, fiind considerate scrise (prea) la suparare, lipsite (probabil) de minima obiectivitate asteptata.

Daca doreste, autorul poate reveni asupra evaluarilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII, fie scriind un ecou (daca timpul alocat editarii a expirat)

milusimona
[11.08.12 00:26:46]

Cu riscul de a supara pe cms, incerc sa rectific putin calificativul hotelului RIU HELIOS BAY, in cunostinta de cauza bineinteles!

"CATASTROFA" v-ati intitulat dvs descrierea, haideti sa nu fim chiar asa de exigenti, stiti bn ca nu este chiar asa sau poate ca dvs nu ati avut pana acum nesansa sa fiti cazati la un hotel de 4 stele care intradevar era o catastrofa!!!

Eu in ultimii 5 ani mi-am petrecut concediile, cam doua pe an, numai pe litoralul Bulgaresc si am incercat sa schimb statiunile si hotelurile normal, de aceea pot afirma cu tarie ca acest hotel ne-a impresionat f placut din multe puncte de vedere!

Intr-o singura chestie sunt de acord cu dvs, in privinta cinei si noua ni s-a parut deplasat sa fim programati in doua serii, la ora 20,30 mi se pare o ora deplasata pt masa de seara mai ales pt fam cu copii!

In rest va contrazic in privinta mancarii, care este chiar fff variata si f buna, adevarat ca dimineata sunt aceleasi mancaruri dar sa fim seriosi ca sunt atatea sortimente incat nici nu ai timp sa le incerci pe toate... la pranz mai putin diversificata dar f buna si suficiente feluri pt a satisface majoritatea gusturilor, iar seara... aici chiar pot spune ca fac risipa, exagerat de multe feluri de mancare si dulciuri!

In privinta internetului depinde la ce etaj ati stat, noi la et1 nu am avut probleme a functionat perfect!

Iar de chek-in de ce va plangeti?? Nu stiti ca asta este politica tuturor hotelurilor??

Cu speranta ca nu v-am suparat va doresc concedii cat mai placute de acum inainte!

[11.08.12 07:22:27]

@milusimona: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

mel
[29.06.13 20:39:38]

@cms: Buna, Nu se poate lua masa si afara? Dar la Sol Luna si Miramar?

Multumesc

mel, milusimona