ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2012
JUL-2012
2 AD. + 1; 2 ani COPII

Hotel peste media celor de 3* de la noi

Impresii bune:

- cu toate ca multi au spus ca mobilierul este vechi noi am avut parte de o camera cu 2 paturi cu mobilier ok;

- spectacolul oferit seara la restaurant este ok, cu toate ca se repeta zi de zi, atrage copiii si adultii deopotriva;

- piscinele sunt relativ ok (mai ales cea de la Capitol mi-a placut mai mult);

- teatrul ptr copii si alte activitati destinate copiilor relativ ok;

- curatenia in camere acceptabila;

Impresii proaste:

- timpul de asteptare la restaurant uneori f. mare (peste o jumatate de ora-spre o ora mai ales seara);

- preturi relativ mari la restaurant ptr un hotel categoria 3*;

- plaja copiilor cu locul de joaca relativ neingrijite si acolo adultii nu pot face baie din cazua pietrelor;

Alte impresii:

- plaja adultilor relativ departe de hotel (cred ca in jur de 400 m - iar ptr noi a constituit un impediment major sa mergem acolo, din cauza asta am preferat sa mergem mereu cu masina in alta zona);

- trebuia sa acorzi mereu atentii ospatarilor, cameristelor "ca sa mearga treaba";

- internetul doar in zona receptiei;

- camerele acceptabile ca dimensiuni;

Cu toate ca am citit o gramada de impresii despre acest hotel, inainte de a-mi lua excursia, multe proaste, altele bune, nu regret alegerea facuta, la acest hotel, m-am simtit mult mai bine decat anul trecut unde am fost la Saturn la un all inclusive de 2 bani la un hotel de 5* in care m-am simtit furat pe fata (le recomand celor care fac o gramada de fite sa se duca la acel hotel) !

Totusi, celor care aleg hotelul Delta, le recomand sa aleaga doar cel mult achizitia micului dejun, ptr a putea face comparatie si cu alte restaurante din zona. In plus puteti achita si masa cash (costa la fel ca si cand achitati prin agentie).

In concluzie, noi am avut parte de un sejur placut, conform cu asteptarile avute la un hotel de 3*, deci nu am achitat pret de 3* si sa am pretentii de 5* precum multe din personajelele care scriu pe aici.

Trimis de hcgcristi in 26.07.12 12:55:21
Validat / Publicat: 26.07.12 14:46:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 1692 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (hcgcristi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.12 15:08:44]

ti-a placut piscina de la capitol? curios. eu am fost acolo recent si ambele piscine - cea pentru copii si cea pentru adulti - aveau dunga verde de mizerie lata de-o palma pe interiorul piscinei, la nivelul apei, iar duhoarea de clor te facea sa-ti lacrimeze ochii. in ce perioada ai fost la delta?

hcgcristiAUTOR REVIEW
[26.07.12 15:42:19]

@Corina70: noi am fost in perioada 11-18 iulie, am fost de 2 ori la capitol (o data cand era innorat afara si odata in ziua plecarii cand nu mai aveam timp de plaja), cei drept am stat putin la piscina (pana intr-o ora si jumatate), nu am sesizat clorul asa cum spuneti d-voastra (stiu mai multe persoane care se plang de clor la piscine dar care au si ceva probleme la ochi si sunt foarte sensibile), de asemenea nu am sesizat nici mizeria piscinelor (cea de adulti sau cea de la copii), in schimb sotia a sesizat clar mizeria piscinelor de la California si mi-a zis clar ca nu mai vrea sa calcam pe acolo.

Recunosc ca am vazut piscine mult mai ok si mai curate decat cea de la capitol, noi am apreciat-o mai mult si ptr faptul ca era mult peste cea de la california si nici nu erau deloc aglomerate (cred ca erau in jur de max. 20 pers.)

[26.07.12 15:56:59]

inseamna ca acea mizerie s-a strans pe margine pana cand am ajuns noi la capitol (21-22 iulie). cu siguranta apa nu a fost schimbata deloc, ci doar au mai pompat clor, sa dezinfecteze, apa era oricum usor tulbure, nu se vedea clar fundul piscinei. eu una nici nu m-am bagat in acea piscina, practic ma usturau ochii de la clor stand in picioare, langa piscina copiilor, de unde cu mare greutate am reusit sa-mi extrag copila, amenintand-o ca o sa faca bube de la mizeria verde de pe margine. imi pare foarte rau ca nu mi-a dat prin cap sa fac poze cu telefonul mobil... oricum i-am transmis un mail cu "felicitari" d-lui director de la capitol...

hcgcristiAUTOR REVIEW
[26.07.12 16:06:33]

@Corina70: sa stii ca noi am facut dus inainte de a intra in piscinele respective deci ce s-a strans nu a fost de la noi

Nu trebuie sa ne trimite-ti poze, sta in caracterul hotelierilor nostri (si a celor care lucreaza in industria turismului din Ro in general), sa lucreze doar in zona cresterii veniturilor, nu si a cresterii sau imbunatarii serviciilor oferite, nu ma mira observatiile d-voastra! V-am spus ca aceleasi conditii le-am gasit la California. Acolo sotia scotea din apa "tone de par" sa-mi arate, dar nu o putea scoate pe cea mica din apa... dar a doua oara nu am mai calcat pe acolo!

[26.07.12 16:18:28]

faza cu parul am sesizat-o si eu in piscina adultilor, pluteau niste fire negre, lungi, de mi s-a facut greata pe loc. eu nu-mi suport propriile fire de par, sa le vad pe jos sau prin casa, dar'mite sa intru in apa unde plutesc la vedere ale altora. e clar, dupa ce ca nu era curatata cum trebuie, respectiva piscina nici nu avea sistemul de filtrare functional, probabil o porneau doar seara, din motive de economie. e normal ca firele de par sa cada in apa, e anormal ca sistemul de filtrare sa nu functioneze, iar apa din piscina sa fie schimbata doar cand apar vietati, mai stii? : -)))

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[26.07.12 20:33:21]

Doar ca fapt divers: într-un camping de o stea din Italia, dotat cu piscină, nu era voie să intri în aceasta fără cască de baie! Evident, noi nu aveam - la fel de evident, aveau ei şi am luat de acolo.

S-ar putea şi la noi? Mira-m-aş să poţi convinge toate "Mariile" şi "Gheorghe" că fără cască n-au ce căuta în apă. Că doar ei au plătit şi au dreptul, nu? Ei, şi voi acu', mofturoşilor...

Corina70, hcgcristi
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: