ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2012
ÎNSCRIS: 16.07.12
JUL-2012

Sub orice critică

Vacanta Delta

Recent intors de la Delta pot spune ca nu este ceva extraordinar. Conditiile de cazare sunt de 2 stele pentru cunoscatori, aici pot spune ca esti dezamagit de atmosfera din camera. Pereti in calciu invechit, mobilierul uzat si prost amenajat. Baia ok, balconul ok, curatenie ok.

Mancarea buna si nu scumpa, dar se asteapta destul.

Serviciile pentru copii sunt ceva normal, nimic iesit din comun cu animatori care uneori sunt plictisiti si nu dau dovada de profesionisti. De stiut ca la fata locului nu poti lasa copii singuri cu animatorii. Acestia isi fac numarul in mod independent, copiii uneori se plictisesc si pleaca singuri fara sa-i supravegheze cineva. Este de inteles ca mai iau si ei o pauza de o tigare si o cafea intre timp.

Mie mi se pare ca aceste servicii nu s-au ridicat la nivelul prezentat si sunt doar pure manevre de marketing hotelier.

Pe plaja nu se poate face baie din cauza pietrelor si scoicilor din apa. Dupa ce te obliga sa platesti doar in prima zi la jumatate sezlongurile iti dai seama ca esti nevoit sa mergi si in alte statiuni pentru o baia la mare.

Pentru a merge la piscina trebuie sa iei de fiecare data bilet de la receptie pentru hotel Californi sau Capitol, unde dai peste un tip figurant care te trimite la plimbare daca nu le ai chiar daca copilul are bratara de Cohotels.

Pentru adulti nu recomand locatiile Cohotels, sunt multe alte locatii cu servicii mai bune, iar pentru copii nu este ceva senzational, dupa cateva zile se plictisesc de numerele animatorilor care sun fix aceleasi in fiecare zi. Acestia se pot simti la fel de bine si pe o plaja amenajata unde gasesti aceleasi topogane gomflabile, chiar daca platesti 10/15 lei cat costa si in baby land-ul de la Cohotels daca nu esti cazat la ei.

Trimis de ady77 in 16.07.12 10:27:08
Validat / Publicat: 16.07.12 11:28:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Motelurile Majestic

VIZUALIZĂRI: 2055 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ady77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [16.07.12 11:26:25] »

@ady77: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Cohotels [18.07.12 19:11:51] »

Raspuns din partea hotelului

Ne pare rau ca nu am reusit sa ne ridicam la nivelul asteptarilor dvs. Totusi as puncta faptul ca nu va obliga nimeni sa achizitionati sezlongurile, este doar o oferta de a le achizitiona la jumatate de pret. Daca plaja copiilor nu a fost pe placul dvs din cauza conditiilor naturale, de ce nu ati folosit plaja Delta unde nu exista pietre/scoici nici pe plaja nici la intrarea in apa sau de ce nu ati solicitat returnarea banilor?

La piscine biletul de intrare gratuita se primeste zilnic datorita numarului limitat de locuri. Va rog sa ne spuneti daca "tipul figurant" de care vorbiti este la piscina de la Capitol sau la cea de la California.

Cat priveste programul pentru copii, cred ca sunteti un pic rautacios, in primul rand nici unul dintre ei nu fumeaza iar dedicarea lor pentru copii este foarte mare pentru ca fac totul din placere.

O zi buna,

Andrei Tiganas

Director hotel

NB Cohotels este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
ady77 [20.07.12 09:59:49] »

@Cohote

Buna dimineata,

Va multumesc ca personal va preocupa confortul turistilor.

In privinta sezlongurilor pot spune ca nu m-a obligat nimeni sa le platesc chiar fetele de la receptie au fost foarte dragute recomandandu-ne mai intai sa vizitam imprejurimile, dar nu mi se pare normal ca si turist care am venit cu cele mai frumoase ganduri la mare, sa fiu conditionat sa platesc doar in prima zi la jumatate. Repet, m-am simtit un pic pacalit, deoarece consider ca trebuie sa turistul Delta trebuie sa beneficieze de aceste drepturi tot sejurul, nu de a doua zi pot sa platesc ca oricare alta persoana pe oricare alta plaja, chiar mai buna. Eu unul asa am simtit, dar am increderea ca poate ve-ti schimba cate ceva.

Nu vreau sa detaliez la ce pescina este tipul figurant, pentru a va infirma rautatea mea, dar ar putea sa fie instruiti sa nu se contrazica cu turistii care vin sa se relaxeze, sa fie amabili si nu stresati ca ei sunt in timpul serviciului si isi faca datoria, cum considera ei, cu turistii care au platit relaxarea si nu au intentia sa deranjeze pe nimeni.

Referitor la animatori imi pare nespus de mult sa va informez, daca in toate cele ce v-am scris mai inainte situatiile au niste circumstante si se mai poate discuta, aici este "no comment", nu am inventat nimic, desi nu am vazut decat "una singura" intr-o singura zi si poate a fost o prosteala specifica varstei, oricum apreciez ca nu a fumat in prajma copiilor ci izolat la terasa plajei.

Sper sa fie de bun augur comunicarea, sa auzim si sa citim numai de bine.

Cu stima,

ady