ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2012
    4 AD. + 1 COPII -- v: 8 [ani]

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Un hotel de 3*, cu un AI de 4* intr-un cadru natural de 5*

Am avut mari ezitari in a alege acest hotel si imi pare rau ca nu mi-am ascultat instinctele, dar asta e.

In momentul in care am intrat in camera am realizat ce inseamna un hotel vechi, camere mici, mobilier re, reconditionat. Baia, nici la hotelul de tranzit (care era de 3*), nu arata atat de rau, aici ma refer la faptul ca nu exista o cabina sau cada, doar un paravan, deci dusul era direct pe gresie!!! Hotel care are pe fatada 5*! Curatenia in camere, ca de altfel tot ceea ce inseamna Letoonia, este de suprafata, in colturi tronau panze mari de paianjen, mocheta nu inspira decat multa mizerie, si am uitat sa specific ca am avut camere in hotel, unde pretul a fost pe masura! Am fost atenti cu cameristele si ne-au fost schimbate prosoapele zilnic, iar lenjeria de pe pat o singura data in 10 zile. Lenjeria de pat in camera prietenilor mei era rupta!

Mancarea foarte putin diversificata (in comparatie cu tot ce am intalnit eu personal pana acum), dar recunosc foarte buna la gust. Dar si aici cuvantul de ordine este ECONOMIE, totul dus pana la extrem. Bucatarii, cei mai nesimtiti si prost crescuti, asa ceva nu am mai vazut. In general amabilitatea e o notiune necunoscuta in acest hotel... Am servit masa de seara in restaurantul Moonlight, unde panorama era superba. Aceste momente si cele de la plaja ne-au ajutat sa trecem peste toate celelalte probleme si sa reusim sa nu ne ratam concediul mult asteptat.

Tot la acest capitol, am ramas din nou uimita de tupeul lor de a cere bani pt mesele servite la cele 3 restaurante cu specific, pentru ce nu stiu? Repet, nu va asteptati ca sunt alte conditii in aceste restaurante, aceleasi vechituri de mese si de fete de masa, aceleasi scaune incomode, aceiasi mancare putin diversificata.

Singurul lucru care mi-a placut a fost plaja, intrarea lina in mare, verdele si varietatea florilor. Plaja avea mai multe sectiuni, in functie de zona in care erai cazat (complexul fiind format dintr-un hotel micut si fff multe vile). In zona hotelului este o plaja micuta, curata unde puteai petrece momente placute. Tot langa hotel am avut si o piscina cu sectiune atat pt copii cat si pt adulti. Asa cum am mai spus intrarea in mare este lina, in permanenta au fost pesti, sincer super ok.

Distractia, subtire, echipa de animatie modesta. Ce mi-a placut mult a fost faptul ca in fiecare seara de luni pana sambata era muzica live de buna calitate.

In rest ca o impresie generala si o concluzie personala: nu voi mai merge in hoteluri vechi, cu o mie de vile, cu sute de metri de parcurs intre cazare, restaurant, amfiteatru etc si cu siguranta nu voi recomanda acest hotel nimanui, cel putin la preturile pe care au tupeul sa le ceara!

A fost prima oara cand nu am avut regrete ca se termina concediul, un concediu asteptat un an de zile...

Trimis de vra70* in 11.07.12 14:51:19
    Validat / Publicat: 11.07.12 16:04:14
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: KUSADASI, ANTALYA, OLUDENIZ, BELEK

VIZUALIZĂRI: 2429 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vra70*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

marocanu21
    [12.07.12 21:10:29]

buna vra70!

imi pare rau pt. experienta ta neplacuta si ma bucur ca nu l-am ales si eu pt ca-l urmaresc de ceva timp si a fost cat pe ce sa merg acolo; am ales voyage torba si nu am avut regrete! este posibil ca in bungalow-uri sa fi avut conditii mai bune?

vra70*AUTOR REVIEW
    [15.07.12 11:11:23]

@marocanu21: sincer, nu stiu si nici nu ma intereseaza, dar tinand cont ca pretul era cam cu 20%mai jos. logic ar fi sa nu fie mai bine, repet nu stiu. Ma bucur ca ati avut un concediu reusit, noi am facut eforturi sa nu-l ratam, asta e mergem mai departe, si voi avea grija sa-mi ascult instinctele si sa nu uit ca nu tot ce ne dorim (ne tenteaza, ne atrage, etc) reprezinta sau este neaparat ceva bun!!!

Din acesta experienta am invatat ca e bine sa pui in balanta mai multe pareri, sa tii cont de TripAdvisor (fff multi ii criticau pt conditiile de cazare), am zis ca sunt prea pretentiosi (si s-a vazut ca nu a fost asa). Forumul Softpedia nu m-a ajutat, singurele 2 impresii au fost aici, am mers pe mana lor si am gresit, uitand ca suntem oameni cu perceptii si pretentii diferite. Sincer, daca in oferta hotelului era 3* plus, cu un tarif redus cu 40%, azi nu mai scriam randurile de mai sus. Era o afacere corecta pt ambele parti, dar cand tu minti ca esti hotel de nu stiu cate stele, dar cu cearceafuri rupte si pui turistii sa spele pe gresie. cand totul, dar absolut totul este hiper invechit si uzat, etc nu pot sa spun decat ca le doresc ca intr-o buna zi sa nu mai existe fraieri care sa le bage in buzunar atat cat cer ci cat merita! Numai bine

marocanu21, vra70*
    Alte impresii din această RUBRICĂLetoonia Club Hotel [Fethiye, Mugla]: