ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.10.2012
ÎNSCRIS: 09.10.12
STATUS: CHIBIȚ
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 12 ani

Deosebit de alte zone turcesti

Am plecat din Tg. Mures in jur de ora 14 intr-o superba duminica de iulie cu destinatia Fethyie. Seara in jurul orei 19-19.30 am ajuns la Giurgiu, cazare hotel.

Dimineata plecare Edirne, Canakale, Ecebat, Edremit unde se afla o superba rezervatie nationala, trebuie vizitat neaparat daca aveti timp, noi am avut timp la dispozitie, seara pe la ora 20 cazare la hotel inainte de Izmir, 80 euro cu mic dejun, totul curat si frumos.

Plecare spre Fethyie, totul superb traseu, sosele etc. In jurul orei 17.30 am ajuns la destinatie totul a decurs normal cazare parcare pentru masina etc.

In final un sejur reusit din toate punctele de vedere, o zona superba, am fost cu masina la Oludeniz la 15-20km de Fethyie, saritura cu parapanta de la 2000 de metri alt. nemaipomenit, asa ceva nu se poate descrie, recomand tuturor hotelul letonia o oaza nemaintilnita de lininiste in natura.

Am parcurs in jur de 1800km dar cu doua opriri este ok, cred ca la anu tot in zona respectiva o sa mergem OLUDENIZ cred dar tot cu masina, este recomandabil sa va luati bilete din ianuarie februarie 2013 cu reducere de15-25 la suta.

O zi buna tuturor.

Trimis de touran in 09.10.12 13:43:12
Validat / Publicat: 09.10.12 16:57:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: antalyia, belek lara kundu

VIZUALIZĂRI: 3519 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (touran); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[09.10.12 14:15:31]

Nivelul redus de detaliere clasifica articolul sub pragul de publicare (sau undeva la limita lui). Din acest motiv, impresiile nu primesc PMA standard, alocate in mod obisnuit [PMA standard = puncte de multumire-apreciere standard = din partea echipei administrative].

Speram sa gasesti timp si sa completezi un set minim de aspecte despre hotel - referitoare, de exemplu, la camere, bucatarie & masa, amabilitatea personalului etc - eventual un set minimal de fotografii din sejur, astfel incat sa putem totusi reda articolului "votul site-ului" (si implicit posibilitatea de votare a lui de catre ceilalti membri).

Poti folosi linkul EDIT IMPRESII (afisat cu rosu sub textul trimis). Dupa eventuala publicare, completarile se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de fata).

ionescunic
    [09.10.12 21:44:11]

Cam scurt si cam pe fuga, dar util pana la urma!

celeste
    [09.10.12 22:57:38]

Pacat ca ai scris foarte putin despre o zona de care multa lume nu a auzit... de preferat ar fi sa scrii un rw. numai despre cazare si un alt rw. despre ce ati vizitat pe acolo, ce ati vizitat, cat au costat excursiile daca ati facut, despre saltul cu parapanta... eventual poti atasa si niste poze.

[10.10.12 13:39:05]

@ionescunic: Fratilor eu v-am spus parerea mea, avand in vedere ca santem foarte multi cu pretenti si pareri diferite nu poti fi toti multumiti de cea ce am scris. Dar sa stiti de la mine nu tot ce se vede in poza este si in realitate.

[10.10.12 14:04:12]

@celeste: Am fost in vacanta in Turcia de foarte multe or dupa cum am scris, este total diferit de alte zone Turcesti, in legatura cu excursiile ce sa va zic, era ceva de vazut dar am preferat sa ne bucuram de oaza de liniste dupa stresul de peste an. Saritura cu parapanta nu se poate descrie in cuvinte, este o nebunie frumoasa costa 75 euro de persoana si sari cu instructor, la hotel era agentie care te transporta la Oludeniz cu 150 euro de persoana unde era inclus si saritura. Este tot diferit de zona Antalya asta in functie de preferintele fiecaruia. Cu asta am spus multe.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [10.10.12 14:14:42]

@webmaster: Daca am gresit cu ceva i-mi cer scuze.

Gradul de satisfactie a fost exprimat in procente, nu poate fi detaliat punct cu punct. o zi buna si succes.

celeste
    [10.10.12 15:35:05]

@touran: Nu trebuie sa te superi... am fost si eu anul trecut la Oludeniz (vezi impresii)... am stat in Ovacik la hotel Celay (vezi impresii). in Ovacik (la 4 km de Oludeniz)... in 3 zile cat am stat, nu am reusit sa vad chiar totul cu toate ca imi doream f. mult... de aici am plecat mai departe in Alanya. Poate mai vor si altii sa ajunga pe aici in sensul asta am scris mai sus.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

celeste, touran