ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2009
ÎNSCRIS: 28.07.09
JUN-2009
[?] AD. + 2 COPII

Una dintre cele mai bune vacante, in top 3 personal

Super vacanta, merita cel putin 10 zile sa petreceti aici.

(adaugat ulterior, nota webmaster):

Ce mai pot sa spun, deja s-au spus multe, pentru mine a fost o super vacanta. Merita cu "varf si indesat". Desi conditiile in care am fost cazat nu au fost cele mai grozave, pentru ca am stat la bungalow-uri, unde este renovat, dar nu de 5 stele, nu regret ca am ales Pine Bay. Aceasta destinatie, are cateva puncte foarte greu de concurat in conditii de pret echivalent.

In primul rand locatia - superb, 42 ha de pini si vegetatie, palmieri si leandri, pana in marginea marii, plaja ingrijita, stanci, terase cu panorama greu de egalat, piscine pe toate gusturile, tobogane ce pot rivaliza cu orice parc acvatic dedicat, conditii de all inclusiv de prima mana cu mancaruri specifice multor bucatarii, organizate tematic, in fiecare zi altfel, mexican, italian, turcesc, chinezesc, ori international, ocazie in care am mancat si specific romanesc, mamaliga cu smantana sau tocanite, bauturi, prajituri, fructe, de vis, iar mai presus de toate modul in care esti tratat, ireprosabil, mereu numai cu zambetul pe buze, nimic din ce ai putea gresi, sa spargi un pahar, sa murdaresti fata de masa, sau mai stiu eu ce, nu-i face sa sa-si schimbe atitudinea politicoasa si prieteneasca.

Un alt punct forte il reprezinta echipa de animatie, ziua pe plaja si in complex, antrenandu-te in diferite jocuri, seara organizand spectacole de comedie, dans, muzica foarte reusite.

In opinia mea, este cea mai buna locatie din Kusadasi si merita un sejur de cel putin 10 nopti. Daca te orientezi sa cumperi din februarie - martie ai si 25% discount. Eu am platit 1500 Euro, 11 nopti, 3 adulti si 1 copil. S-ar putea ca in hotel sa fie un pic mai scump, dar nu pot oferii decat camera tripla, pentru familly suite (4 locuri) doar in bungalow-uri. Ca perioada am fost la sfarsitul lui iunie, temperaturi de 27-29 grade, apa marii 24-25. Consider ca iunie este cea mai buna perioada, un pic mai ieftin, mai putin cald. Daca te mai interesa si alte atractii, bazar, shoping outlet, masline si ulei de masline, vizite Effes, Casa Sfintei Marii, Bazilica Sf. Ioan, iti stau la dispozitie.

Cam asta e. Nu e perfect dar greu de egalat.

Despre drumul cu masina, este destul de obositor. Eu unul am avantajul ca sunt din Bucuresti, practic am o zi avans si doar 1100 km de parcurs. Drumurile sunt bune, dar nu de viteza, in Bulgaria - aprox 450 Km poti rula intre 80-120 km/h , in Turcia cu 90-130 Km/h. Indicat este o noapte de pauza la Canakkale, dupa ce treci in partea asiatica.

Trimis de crisss7 in 28.07.09 11:30:02

VIZUALIZĂRI: 2507 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisss7); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)

[13.08.09 21:55:54]

O sa plec in 31 august - 10 nopti, dubla standard in main building 900 euro/2 persoane (super oferta de la un site englezesc).Dupa indelungi cautari, am hotarat ca asta e locul pt vara asta...pacat de agentiile de turism din Romania care au oferte foaaaaarte mari fata de straini - am economisit vreo 400 Euro la excursia asta!!

Spune-mi te rog unde ai facut popasul in Canakkale (la ce hotel)??conditii si pret??

Ce traseu ai ales prin Bulgaria si cum a fost drumul??

Orice alte detalii ce ar putea fi de ajutor sper ca le vei scrie:-)).

Multumesc!

impresii
[16.08.09 11:26:54]

AS VREA SA STIU SI EU TE ROG CARE ESTE SITE-UL SAU CUM POT DA DE AGENTIA PRIN CARE AI PLECAT.

Multumesc

[16.08.09 11:29:55]

Site-ul este din Anglia http://www.holidaynights.co.uk/, dar am observat ca nu mai au locuri la acest hotel... Si nu am plecat prin nici o agentie. Am cautat pe internet, am rezervat, am platit cu card, am primit vaucherul si am si verificat la hotel telefonic - totul e in regula.

impresii
[16.08.09 11:36:18]

Multumesc... Inca ceva... recomanda'mi unde sa ma duc la anul... vad ca esti "plimbat/a"

[16.08.09 12:27:12]

Nu sunt chiar asa plimbat. Depinde de buget, de perioada, de cate persoane merg, copii sau fara...etc. Sunt foarte multe variabile. Totul depinde de tine, nu te lua dupa altii. Poate doar ca sa-ti faci o impresie despre locurile unde vrei sa mergi.

crisss7AUTOR REVIEW
[19.08.09 18:36:44]

@ DDI - la Canakkale am stat la hotel Anzac, cu rezervare de pe booking. com. destul de curat si aproape de ferry 55E camera cu 4 paturi, dar foarte galagios. in orice caz, recomand sa ai ceva aranjat, este destul de aglomerat sa rezolvi pe loc. cauta pe booking.

prin Bulgaria am cam bramburit-o, desii am avut navigatie, in sensul ca am plecat pe o directie si am ajuns prin alta parte. i-ti recomand sa citesti si forumul de pe softpedia.

bafta, sa ai o vacanta frumoasa

[19.08.09 18:47:26]

crisss7: pe Softpedia ai incercat sa scrii "iti recomand sa citesti si pe AmFostAcolo. ro"? - daca nu ai facut-o, incearca macar asa, de curiozitate .

[chiar daca, cine stie, tu consideri ca nu merita sa faci o astfel de recomandare; scrie doar asa, de proba doar, sa vezi ce iese... ]

crisss7AUTOR REVIEW
[19.08.09 20:11:45]

@webmaster imi cer scuze daca am gresit. ma refeream strict la drumul prin Bulgaria.

In opinia mea nu ai decat de castigat daca sunt cititori care intra si pe softpedia, unde desi este foarte multa informatie, nu este structurata corespunzator si este foarte greu de urmarit.

Revenind, vei castiga deoarece se vor convinge ca aici, pe AmFostAcolo, informatia este mult mai la obiect, mai usor de gasit si totodata personificata, cu posibilitate de a comenta direct, de a vizualiza poze, etc

crisss7, DDI, impresii
Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: