ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2012
DIN: buzau
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUL-2012

Calitate pret este ok

De regula nu ma intereseaza parerea oamenilor, daca eu si familia mea ne simtim bine, insa citind cate scriu romanasi nostri, parca sunt revoltata. Conceptia noastra a romanilor este sa plateasca cat mai putin si conditii de 7 stele, la 15 milioane (asa era in dec, nu era asa crescut euro).

De ce nu merg la 700-1000 euro sejurul de 7 zile? de ce merg la 360 euro? chiar credeti ca un hotel de patru stele, nu schimba macar de 2 ori lenjeriile, nemaivorbind de prosoape? sunt romani care fac foamea acsa si merg si fac ifose in alte parti, nu ai burti sa mananci ce iti ofera ei, nu exceleaza in tot, insa ptr asta sunt dupa cum scriam hoteluri cu preturi mult mai mari. noi am stat 6 nopti 7 zile all 3adulti (baiatul nostru are 16 ani si este considerat adult).

Este un hotel in care sunt mai mult straini, cateva familii de romani ajung pe acolo si au figuri de zici ca sunt din Monaco.

Acum cateva detali despre masa si hotel. Dimineata au un tip care face clatite doua ore (cat tine masa), cereale, lapte, iaurt, fructe, croasante cu tot felul de umpluturi, gogosele umplute, pateuri cu branza, gem, etc, boluri cu ciocolata, miere, jeleu, salate, peste, mezeluri cam 3 feluri, cascaval, branza, oua, ochiuri, omleta, crenvusti, cafea la dozator, sucuri la fel, prajituri, poti sa mergi sa te servesti cu ce vrei si de 30 ori numeni nu iti zice nimic, la pranz cam doua feluri de supe, unele foarte bune, unele, mancabile (de regula mancare pentru clienti care domina hotelul), nelipsitele salate, peste, carne de porc cu sos, pui, inghetata, la discretie, fructe la fel si prajituri.

Mai au si niste mancaruri mai ciudate, pe care le mananca olandezi, nemti si polonezi, cum ar fi macaroane simple in care isi adauga mult sos, mancare multa este dimineata si seara, deoarece sunt putini care iau masa de pranz. Poti sta la piscina cu sezlonguri gratuite, barul daca ai all te serveste cu ce vrei, bineinteles numai daca doresti bautura bulgareasca, daca doresti din import platesti.

Acum ca o parateza la cele scrise. Eram doar cateva familii de romani, uni taaare fitosi, ca nu le plac mancarurile, prajiturile, insa mergeau si isi umpleu farfuriile de cate ori puteau, la fel si cu bautura, ca mai bun este vinul nostru, insa stateau ore in sir si beau si vin si gin si cogneac si toot asa pana la 11 noaptea cand se inchidea barul.

In camera se facea curat in fiecare zi, este drept ca nu ne-a schimbat lenjeria decat de doua ori, deoarece nu am lasat noi camerista, nici acasa nu o schimbi in fiecare zi, prosoapele murdare erau schimbate in fiecare zi. Seara au spectacole ,,animatoarele in cursul zilei incearca sa ii convinga pe cei ce stau la piscina sa faca miscare, copii sunt tare incantati ca sunt joculete speciale pentru ei.

Am fost de doua ori in acelasi hotel si la acesti bani poate la anul o sa merg din nou. La noi cu 1500lei nu ai nici cazare ptr 3 persoane, daramite si all.

Am uitat sa va spun ca hotelul este aproape de mare si a mai fost o familie la recomandarea noastra cu aceiasi bani si au fost multumiti, mai ales ca suntem bugetari. Patroni sunt un austriac si un londonez.

Apropos sala de fitness anul acesta a fost gratuita, anul trecut se platea ceva modic. Va doresc concedii cat mai relaxante si bucurativa de tot si toate si nu mai fiti asa carcotasi, facetiva acasa 5 stele, acolo doar va distrati si va relaxati.

Trimis de donadona in 05.07.12 15:56:52
Validat / Publicat: 05.07.12 16:58:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: tot la Nisipuri si tot la acest hotel

VIZUALIZĂRI: 3214 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (donadona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

krisstinna
    [05.07.12 17:40:17]

Felicitari pentru review.

felix2000
    [12.07.12 12:32:56]

puteti sa-mi spuneti cum era cu parcarea? se platea la hotel? marea majoritate a agentiilor spun ca e gratuita

donadonaAUTOR REVIEW
    [14.07.12 16:28:05]

Buna. Intradevar parcarea este gratuita, nu am platit nici taxa de statiune, nici parcare, prima data cand am mers am ales hotelul pentru parcare.

Mai avem prieteni care au fost la madara si spuneau ca a fost foarte bine, insa biletul putin mai scump. Agentiile stiu ca mai isi pun cam 100 euro comision. dupa cum am scris noi am dat 1500 lei

[14.07.12 18:32:12]

@donadona: te rog evita folosirea exclusiva a majusculelor, este obositor la citit. De aceasta data am editat eu ecoul tau.

Sorin407
    [06.01.13 20:28:41]

@donadona:

Un review cu detalii interesante. Felicitari!

Cu exceptia anului trecut, cand am incercat sa vedem daca Litoralul romanesc s-a schimbat in bine (bineinteles ca NU), in ultimii ani am fost in Bulgaria. Raportul pret/calitate este mult mai bun decat la noi. Tocmai ne gandeam sa facem si noi rezervare aici. Ne-ati convins. La vara ne vedem la Yavor. Cu multumiri!

donadonaAUTOR REVIEW
    [07.01.13 10:06:22]

@Sorin407: este cel mai ieftin hotel de 4 stele, are si plusuri si minusuri, acum la agentia ****, are oferta la card visa, daca platesti integral, ai 10 % reducere din pachet, ori la pretul asta, nu gasesti nicaieri asa ieftin, eu caut din decembrie ceva similar si toate depasesc 430 la 3 adulti.

la acest hotel 3 adulti platesc la fel ca 2 adulti. concediu placut si sper sa va placa

[07.01.13 10:49:49]

@donadona: Aşa cum scrie în mai multe locuri pe aici, menţionarea agenţiilor este interzisă explicit (şi) pe acest site (indiferent dacă e referire pozitivă sau negativă). Vezi, de exemplu, textul scris cu roşu mai jos.

Aceste informaţii se pot trimite insă fără probleme prin mesaje personale (privat).

mononamad
    [15.03.13 15:47:06]

@donadona: exista animatie la hotel? in anii anteriori am vazut ca nu era. v-am dat un mesai pe privat

donadona, felix2000, krisstinna, mononamad, Sorin407
    Alte impresii din această RUBRICĂPrestige Hotel and Aquapark (ex Golden Yavor) :