ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2012
ÎNSCRIS: 26.05.12
JUN-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagire

Am revenit in Turcia dupa multi ani la propunerea unei prietene pentru o vacanta a copiilor. Confom impresiilor postate pe ici pe colo, totul parea a fi ok. Am pornit deci mica noastra aventura pline de sperante ca totul va fi bine.

Primul contact cu hotelul a fost un fiasco total. Am ajuns la hotel la 10 a. m. Avionul din Bucuresti fiind la 7 dimineata si copiii treziti la 4. Trebuie sa mentionez ca eu calatoresc cu cei 2 copii ai mei unul 3 ani si jumatate si unul 1 an si 4 luni si prietena mea cu fiul ei de 3 ani.

Cand am ajuns nu ni s-au dat camere, ni s-a spus ca la 14.00. Ne-am tarat prin caldura cu copiii obositi, nedormiti, transpirati si nespalati pana la 14.00. Am uitat sa mentionez ca intrucat eram doua mamici cu trei copii, am solicitat prin agentie camere alaturate si de asemenea data fiind varsta copilului meu cel mic, am solicitat tot prin agentie sa am patut in camera pentru el. Aceste solicitari au fost reinnoite si de noi personal la 10 dimineata cand am ajuns. Patru ore mai tarziu, ni s-au dat camere la etaje diferite. Cand le-am spus ca vecinatatea camerelor a fost o conditie a calatoriei noastre ni s-a raspuns ca asta este o dorinta si ca daca dorim camere apropiate mai dureaza 20 de minute. O ora mai tarziu am primit in sfarsit camerele.

Am urcat plina de speranta ca pot culca in sfarsit bebelusul care incepuse sa urle de oboseala, si surpriza!!! Nu avea patut. A mai urmat o ora in care am facut 5 drumuri la receptie cerand patut si ei imi spuneau ca e in camera. Asta a fost prima zi. In rest, ce sa spun...

Nimeni in afara de cei de la receptie nu vorbeste engleza, prietena mea a primit camera cu minibarul gol si asa a ramas pana a doua zi seara, in ciuda numeroaselor discutii cu cei de la receptie, ospatarii la restaurant sunt plini de bune intentii si foarte amabili dar nu inteleg nimic din ce li se cere, scaunele de masa pentru copii au masutele sterse si cu folie pe ele dar in scaune sunt resturi de mancare.

In camera am trei pliculete de zahar cazute sub marginea patului care sunt acolo de 4 zile si sunt curioasa cat vor mai sta. Geamurile de la balcon sunt pline de urme de manute de la copii care se inmultesc pe zi ce trece pentru ca nu le sterge nimeni.

Mancarea foarte variata si destul de buna si sunt de acord ca la all inclusive totul se recircula dar totusi nu poti sau nu ar trebui sa poti sa pui la coltul copiilor o supa cu aspect de ciulama in care pluteau niste resturi de cremwusti din ziua precedenta.

Internetul este sublim dar lipseste cu desavarsire. Mi-a luat 4 zile sa pot gasi semnal la 2 noaptea pentru acest review.

In concluzie este rezonabil dar la ani lumina de pretentiile lor de "deluxe resort".

Trimis de mmd in 03.07.12 02:27:29
Validat / Publicat: 03.07.12 08:06:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am fost de 6 ori acum multi ani. Nu imi mai amintesc numele hotelurilor.

VIZUALIZĂRI: 2180 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mmd); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 138.35 EUR pe cameră

[03.07.12 07:58:39]

@mmd: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Este recomandat ca un review sa fie scris dupa consumarea vacantei, atunci cand toate impresiile se sedimenteaza iar notele atribuite serviciilor din hotel nu sunt influentate de supararile care se pot ivi din diverse cauze.

Daca apar elemente noi care trebuie povestite in acest review, te rugam sa o faci prin functia ecouri.

balasa violeta
    [03.07.12 08:28:58]

Bine ati venit!

Nu prea sunt bucuroasa de ceea ce am citit. Pe 3 septembrie, vom fi si noi acolo, sper sa se imbunatateasca lucrurile. Astept un ecou la sfarsitul sejurului, nadajduiesc sa ne spui de bine! Multumesc!

balasa violeta
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Imperial Hotel: