ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2012
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 29.06.12
JUN-2012

Relaxare pe malul marii

Dupa ce am fost dezamagiti total de un alt hotel la care facusem rezervare dinainte, am hotarat sa mergem in cautarea unor conditii mai bune. Dupa 2-3 hoteluri cu preturi mult prea ridicate, am ajuns la Ammon Zeus. Desi am incercat sa rezervam aici camere inainte sa plecam din Romania si am aflat ca nu au nimic liber, am zis ca poate avem noroc. Asa a si fost. In acea zi fusesera anulate cateva camere si culmea, le dadeau si mult mai ieftin acum, pentru a nu ramane cu ele libere, cred.

Hotelul desi se vedea ca este destul de vechi, este foarte ingrijit. Camerele sunt destul de spatioase, baia foarte curata si oricum se facea curat in camere zilnic. Camerele au aer conditionat, mini frigider si mini TV :)

Mancarea a fost buna, in comparatie cu ce am mai mancat la restaurantele din statiune, insa spatiul destul de mic si trebuia sa cam stai la rand.

Barul din hotel putin cam scump, 2,5 euro o Cola, avand in vedere ca din Mini Market il luat cu 70 de centi.

Plaja hotelului curata si ingrijita, cu sezlonguri care costau 7 euro pe primul rand pt 2 persoane si 6 euro in randul al 2-lea. Cel mai important, nu era niciodata aglomeratie, avand in vedere ca era plaja hotelului.

Apa SUPERBA! Se intra foarte lin, iar apa este foarte curata si limpede. Am prins cateva zile in care nu erau absolut deloc valuri... superb!

Singurul dezavantaj este ca pentru a ajunge in statiunea trebuie sa urci un deal foarte abrupt, dar dupa ce il urci esti in mijlocul statiunii.

Recomand acest hotel in special familiilor cu copii, se pune mult pret pe liniste, mai ales noaptea. Acest lucru pe noi nu ne-a incantat prea tare, avand in vedere ca intr-o seara noi si inca un cuplu cu care venisem stateam pe balcon la ora 11 seara sa ne mai hlizeam si noi (in limita bunului simt) si am fost sunati de la receptie ca facem galagie...

Un alt exemplu, intr-o seara am vrut sa facem baie in mare si de asemenea ni s-a atras atentia ca trebuie sa fim cat se poate de silentiosi... si cand ne-am intors la camera domnul de la receptie era nemultumit ca s-au auzit voci. Suntem in vacanta si nu suntem muti totusi!

Daca ajungeti la acest hotel va recomand camerele cu vedere la mare. Este o placere sa stai seara pe balcon si sa auzi sunetul valurilor.

La modul general am fost multumiti de acest hotel si de conditiile oferite.

Trimis de sim0nica in 29.06.12 09:22:29
Validat / Publicat: 29.06.12 12:42:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini

VIZUALIZĂRI: 3945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sim0nica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 The Hotel

[29.06.12 09:28:29]

@sim0nica: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

nicole33
[29.06.12 19:05:41]

Care a fost prețul camerei pe noapte?

La ce etaj ați fost cazați?

sim0nicaAUTOR REVIEW
[05.08.12 13:57:48]

@nicole33:70 de euro pe noapte/ camera la etajul 1

eci
[30.12.12 07:15:52]

Esti obligat sa inchiriezi sezlonguri, sau poti sa stai pe cerceaf?

Multumesc.

nicole33
[30.12.12 09:38:08]

@eci:

Nu ești obligat să închiriezi, este alegerea fiecăruia.

Este chiar mai avantajos să stai pe cearceaf sau prosop, astfel fiind mai aproape de mare, zona cu șezlonguri fiind ceva mai în spate.

Plaja este cu nisip fin, fără pietre, așa că n-ai probleme stând doar pe prosop.

Însă este recomandabil să ai propria umbrelă de soare pentru protecție.

eci, nicole33, sim0nica
Alte impresii din această RUBRICĂAmmon Zeus Hotel: