ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2012
ÎNSCRIS: 14.03.12
JUN-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

E loc de mai bine

Salut dragilor, tocmai am venit de 2 zile de la mult prea laudatul MIRACOL turcesc, am plecat din Satu Mare si dupa 2ore am ajuns in Antalya, transferul a durat 15 min. si iata-ne ajunsi la hotel unde in lobby te intampina un aer de relaxare dar odata ajunsi la receptie ne-au intampinat doi mofturosi care nu schitau nici un zambet si dupa cum am citit de la voi am cerut camera spre Kervansaray cica ar fi mai linistita PE NAIBA!! am asteptat 2 ore pentru a primi camera si asta dupa ce ne-a tot vazut un tip ca ne tot plimbam cu copilul si a intervenit de vre-o 3 ori la cei de la receptie sa ne cazeze odata.

Camera era mare aveam un pat mare, unul simplu si noi am cerut patut pentru copil si tot a ramas loc ca cea mica sa se joace. Baia a fost o. k. am avut doua sampoane, 1 dus gel, un balsam par, un lapte de corp, 1sapun, iar in frigider aveam o punga de alune, 2sucuri cu paiu pentru bebe, 2 cola, 1 fanta, 1sprite, 2ape minerale si 2 plate, 1doza bere Efes, un Efes Light la sticla si una bruna la sticla.

Dupa ce ne-am despachetat am plecat spre mare piscinele erau mari si frumoase dar partea proasta era ca cea de copii nu era deloc umbrita de jur imprejurul piscinelor erau umbrelute si cand te apropiai de zona piscinelor te izbea un miros greu de clor de acea nici nu am intra in piscina de loc, la partea cu copaci si umbra stau prost, efectiv nu aveam unde sa stau cu fetita la umbra pentru ca atunci cand am ajuns erau 41 de grade, plaja era cu nisip fin si plina cu sezlonguri destule pentru toata lumea dar in mare nu era nisipul acela fin de la noi si era un soi de pietris marut, locul de joaca pentru copii era deschis doar de la 10-17 si era amenajat intr-un cort unde era nebunie de cald si au adus un aparat de aer conditionat sa sufle peste micutii incinsi de caldura.

Personalul de la mini club deoarece chiar era mini era compus din niste domnisoare sictirite care nu animau mai deloc copii si care stateau plictisite asteptand parca sa treaca timpul si doar cand apareau parintii atunci cica se jucau si ele.

La restaurantu principal la mancare de copii era doar cartofi pai, crenvusti fierti, chiftele prajite si o supa crema tare, tare naspa nu vedeai o leguma ceva iar la mancarea pentru adulti se c-am repeta mancarea, si era destul de condimentata, ce nu se manca seara la cina o mancai dimineata la mic dejun sub forma de aperitive cu multa maioneza, erau multe fructe de mare si peste, oua si carne de miel, sincer noua nu ne-a placut meniul, la capitolul prajituri slabut multe prajituri identice la gust schimbate doar culorile, fructe slab iar inca un lucru naspa seara la cina daca vroiai sa bei ceva tarie alceva din afara de bere si vin se platea si ne trimitea sus in lobby pentru cele gratis naspa si urat, la fel si pe plaja.

Ospatarii uraciosi, iti uitau comanda cereai ceva si iti aduceau alceva, dura mult pana iti onora cineva comanda, sotul a cerut greata si nu i-a adus o lingurita sau ceva cu care sa se serveasca asta dupa ce i-a aruncat un cub de greata in brate, erau chelneri beti care iti turnau in batjocura in pahare pana curgea din ele, nu erau deloc amabili nu zambeau, unul chiar ne-a spus sa ne tinem copilu la masa sa nu mai alerge ca poate fi ranit, iti dai seama un copil de doi ani dupa ce manca voia sa se joace nu avea rabdare doar este un copil.

Animtia din cursul zilei lasa de dorit, la fel si mini disco pentru copii un circ ieftin.

La capitolul curatenie nu ne-au facut curat de luni pana miercuri cand l-am trimis pe sotul sa duca el gunoiu deoarece se stanse pampersi,

Inghetata nu aveau decat de 2 feluri iar programul de masa era o. k. cu exceptia ca in afara acestuia aveau in fiecare zi la fel placinte, hamburgheri si un soi de corn cu chiftele din nou nu sau gandit la copii deloc. Eu nu am avut treaba deoarece copilu meu mananca orice dar am vazut si parinti disperati.

Hotelurile din jur sunt atat de apropiate incat parca te sufocau.

Concluzia este ca noua nu ne-a placut foarte mult aceasta locatie deoarece avem copil si vroiam ceva mai mult pentru ea, sa nu ma intelege-ti gresit hotelul arata o. k. dar ar trebui sa mai lucreze la atitudinea personalului, nu sunt foarte pregatiti pentru famili cu copii mici, noi am fost anu trecut in Belek dar acolo toata lumea era draguta, toata lumea te saluta, te intreba de unde esti, se juca cu copii, la anu cred ca alegem din nou Beleku. Nu va cara-ti jucarii de plaja ca pute-ti imprumuta de la mini club, cei care merg fara copii sau cu copii mai mari era o. k. dar pentru noi nu, tot timpul si femeia care facea curat si baiatul cu aprovizionarea frigiderului veneau exact de la 12 la 15 exact cand cand dormea fetita si pe urma degeaba puneam eu pe usa ca poate sa vina ca nu trecea nimeni.

In concluzie nu recomand acest hotel celor cu copii pitici, ne-am intalnit cu alti care au fost la acest hotel si acum patru ani si au zis ca a ramas in acelasi stadiu ca nu s-a schimbat nimic, pacat ca locatia e o. k., aproape de aeroport, dar ce nu inteleg eu este de ce este asa de laudat pentru ca sunt hoteluri cu servicii mult mai O. K. la aceiasi banii. In fine fiecare cu preferintele lui.

A! era plin de romani galagiosi cu copii uraciosia. Apropo intr-o zi am vazut un nene bucatar care strangea cu mana cartofi pai picati in afara tavii si ii punea inapoi si in alta zi am vazut o musca pe branzeturi.

Aviz amatorilor plin de tantari afara si sa stiti ca daca noua nu ne-a prea placut aia nu inseamna ca voua celor care doriti sa merge-ti nu o sa va placa, deci curaj, poate daca nu eram cu copilul eram si noi multumiti si nu vedeam atatea,

Trimis de ciovicac99 in 25.06.12 23:01:14
Validat / Publicat: 26.06.12 05:27:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, Iberostar Bellis

VIZUALIZĂRI: 2175 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciovicac99); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

george78*
    [26.06.12 17:41:21]

Eu cred ca ai fost la alt hotel, am venit si eu ieri de la Miracle, am fost impreuna cu sotia si fetita de doi ani. Exagerezi in multe priviinte, oaspatari bauti? tantari? etc etc. In priviinta atitudinii personalului iarasi exagerezi, poate s-au purtat numai cu tine naspa.

Voi reveni cu un review.

ioanac
    [29.06.12 01:41:41]

"A! era plin de romani galagiosi cu copii uraciosia. "

Ce ai vrut sa spui in aceasta propozitie? Ca, copii erau uraciosi??? Ma mira exptimarea ta tinand cont caci tocmai ai scris mai sus, cand era vorba de fetita ta ca „voia sa se joace nu avea rabdare doar este un copil. ”

E interesant cum acelasi lucru e vazut atat de diferit de atatea persoane.

Pot spune pt moment ca, in cele 10 zile cat am stat in iunie la acest hotel si am dormit cu usa de la balcon deschisa, am prins un singur tantar ratacit.

gioko
    [01.07.12 13:06:18]

Buna. sunt convins ca nimeni nu poate fi multumit complet de un resort sau altul. Totusi as avea o mica observatie atunci cand ai afirmat ca in anii urmatori vei alege Belekuk in dauna Larei: spune-ne si noua care plaja era mai buna (de fapt cum e in apa nisip sau pietre) ? Sunt absolut convins ca plaja ca in Lara n-ai sa gaseseti in Belek oricat te-ai chinui (pentru ca pietrele si bolovanii de acolo n-ai sa le poti scoate cu mana). Pentru mine si multi altii, cel mai important lucru atunci cand alegem un sejur la mare (pe langa conditiile resortului) este calitatea plajei si a nisipului din apa. Restul inconvenientelor pot fi trecute mai usor cu vederea.

ciovicac99AUTOR REVIEW
    [21.07.12 13:50:21]

@gioko: Buna, fiecere percepem altfel ideea de a ne petrece concediu deorece nu suntem totii la fel, iar referitor la Belek, plaja este cu nisip iar in maree sunt pietre si nu bolovani dar noua ne-a placut mai mult, Lara este super, poate daca nu eram cu copil sau daca mergeam prima oara in Turcia ne placea mai mult dar noi mergem in concediu in primul rand pentru copil deoarece noi ne-am distrat si am calatorit mult la viata noastra si acum ne distram dar altfel

ciovicac99AUTOR REVIEW
    [21.07.12 14:00:16]

@ioanac: Buna, unde erau romani era si multa galagie si doamne tare le place sa se mai laude iar copii romani i-am numit eu uraciosi deoarece fetita mea daca auzea un copil vorbind romaneste se ducea la el si il intreba cum il cheama si il invita la joaca si dupa felul cum reactionau parca erau salbatici, iar parintii lor niste ingamfati care vroiau sa para alta natie dar pe roman in recunosti oriunde, iar tantari am avut plin si nu te mai mira deoarece nu am nimic de castigat daca mint, nu stiu de ce toata lumea este asa indignata ca am obiectii referitoare la acest hotel, fiecare avem dreptul la o parere si dupa parerea mea personala nu isi merita banii, noua ne -a placut mai mult zona Belek, fiecare cu parerea lui.

gioko
    [22.07.12 15:36:37]

@ciovicac99:

Deci sa despicam putin raspunsul tau:

-sa inteleg ca iti place plaja din Belek desi e plina de pietre in apa, in dauna plajei din Lara care are doar nisip, ... foarte interesante placeri!

- n-am sa achiesez niciodata la ideea ta: " mergem in concediu doar pt copil pt ca noi ne-am distrat si am calatorit suficient la viata noastra". Dumnezeule aveti varsta cuprinsa intre 30-40 ani si... ce spuneti voi aici ca aveti de gand sa faceti... sa va puneti cenusa in cap pt ca viata voastra nu mai conteaza avand in vedere ca aveti un copil? Ei uite ca eu am implinit 41 de ani, am si copil dar nu voi spune niciodata ca vreau sa o termin cu placerile vietii (inclusiv distractii si calatorii) doar pt ca copilul meu sa se simta ca o persoana careia trebuie sa i se cuvina totul acasa sau in concediu. Pana la urma este vorba de concediul meu si al sotiei in care trebuie sa ne odihnim dupa un an de munca, iar copilul trebuie sa se simta bine cu no oricum, i nu sa fie rasfatat. Poate ca voi preferati Belekul in ideea ca acolo animatorii poate ca sunt slugile sau guvernantele copiilor... restul nemaicontand in ideea unui concediu reusit;

- daca vrei sa bestelesti un hotel sau o zona turistica in dauna alteia, macar sa vi cu motive obiective... nu doar sa te jeluiesti ca personalul nu a stat drepti in fata copiilor si ca nu i-au asigurat suficiente jucarii.

Daca astea sunt motivele tale pt care zona Lara e urata, iti doresc numai concedii reusite in Belek.

ciovicac99, george78*, gioko, ioanac
    Alte impresii din această RUBRICĂMiracle Resort Hotel: