ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2022
RĂU

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu recomand

Miracle a fost al 4 lea hotel la care am fost in Turcia. Dintre toate, aici nu m-as mai intoarce.

hotelul este vechi, are nevoie urgenta de renovare.

are o capacitate de 700 de camere, este mare insa neincapator pentru cate persoane erau in perioada in care am fost noi. cred ca era full si tocmai din acest motiv la ora 10 nu mai gaseai nici un loc la piscina. daca la ora 15 cereai prosop, nu aveai nici o sansa sa mai gasesti.

nu am avut fierbator de apa in camera, daca cereti, vi se da de la receptie insa trebuie sa le spuneti mereu sa va aprovizioneze cu apa, ceai si cafea.

despre SERVICII

Personalul amabil, nu am ce comenta.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera a fost mare, se facea curatenie zilnic, doamna de la curatenie foarte draguta si amabila

ce nu mi-a placut a fost faptul ca hotelul are nevoie de o renovare, rosturile de la gresia din balcon erau negre in loc de albe de la mizeria adunata si tencuiala balconului se decojea.

locurile de joaca de copii erau intr-o stare deplorabila, unul pe plaja si unul la "castelul copiilor"

nu stiu ce activitati se faceau la castel, deoarece era asa full incat nu am avut niciodata loc sa stam si noi.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Dintre toate hotelurile din turcia in care am fost, aici a fost cea mai buna mancare la restaurantul principal.

ce nu mi-a placut, a fost faptul ca aveau foarte putine tipuri de bauturi incluse in pret.

Aveau si la piscina ceva restaurante, pizza, burger, pide, ceva cu cartofi, dar rele. Rele rau. Evitati zona.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Intrarea destul de abructa in mare, plaja cu pietricele, daca sunteti cu copii mici, nu are rost sa va luati jucarii de plaja cu voi ca le luati degeaba, nu pot fi folosite.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

0 animatie, inafara de spectacolele de seara, care aveau loc intr-un amfiteatru vai de mama lui.

scria ca la 14:00 zilnic este aqua gim, nu a fost niciodata.

locurile de joaca de copii au nevoie de un upgrade urgent, sunt vechi si uzate.

Trimis de ux125706 in 03.07.22 07:34:47
Validat / Publicat: 03.07.22 09:23:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel Baia Lara 2012 hotel Adam si Eva 2016 hotel Ella Quality Resort 2021

VIZUALIZĂRI: 3941 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux125706); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.07.22 09:23:05]

@ux125706: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... d=107961&hid=16.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux125706 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

webmasterPHONE
    [03.07.22 10:15:04]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [09.07.22 20:32:39]

@ux125706:

Dezamăgirea ta era absolut previzibilă din momentul în care ai rezervat un hotel mai ieftin sau mult mai ieftin decât cele vizitate anterior, Ella costând cu vreo mie de euro mai mult .

hotelul este vechi, are nevoie urgenta de renovare.

Aşa este.

Hotelul a fost construit în 2005 şi renovat ultima dată în 2016, dar bănuiesc că ai ştiut şi tu asta înainte de a da banii

Deh... hotelurile mai ieftine au şi concepte mai slabe în marea majoritate a cazurilor.

Intrarea destul de abructa in mare, plaja cu pietricele...

Mie intrarea în mare nu mi s-a părut a fi mai abruptă ca la Ella, poate doar ca la Adam&Eve

ux125706PHONEAUTOR REVIEW
    [09.07.22 23:43:25]

@nicole33: in primul rand, anul trecut am platit pentru Ella mai putin decat am platit pentru Miracle anul acesta.

in a doilea rand, Ella a intrat in renovare fix dupa ce am fost noi. Acum da, costa cu aproape 1000 eur mai mult, Insa nici inainte de renovare, nu arata cum arata Miracle in momentul de fata. Pe acolo nu erau rosturile negre, nu cadea zugraveala de pe balcon, nu erau ruginite structuri metalice exterioare, nu erau scaune rupte si decolorate de vreme in amfiteatru.

ux125706
    Alte impresii din această RUBRICĂMiracle Resort Hotel: