ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.01.2012
    DIN: Cluj Napoca
    ÎNSCRIS: 30.01.12
    JAN-2012

Un weekend reusit!

Am fost la pensiune in acest weekend mai mult pentru zapada decat pentru a admira o locatie, insa am fost placut surprins inca de la receptie de personalul dragut, care ne a explicat ce putem face in zona si cum ne putem petrece timpul liber. Camera rezervata (o tripla) a fost foarte spatioasa si curata, cu o priveliste excelenta. Am ajuns si am si mancat, pentru ca de la receptie mi s-a spus ca se mananca bine si m am convins. Sarmalutele si tochitura intr-adevar gustoase si ciorba radauteana un deliciu!

In camera f cald, desi afara erau -16 grade. L a partie a fost ok, doar ca la coborare trebuie sa ai grija pentru ca e cam abrupt. Apropo, ne-au dat de la pensiune bilete la piscine interioara si la partie la jumatate de pret!

Singura problema este ca s-au cazat cateva familii galagioase care au venit de la 8 dimineata, desi ora sosirii este de la ora 14 si aveau 2 catei, desi pe site si la intrarea pensiunii scrie ca nu ai voie cu animale! Banuiesc ca nu li s-a spus nimic sau nu au fost vazuti de la receptie, odata ce animalele mergeau de la o camera la alta, in ciuda ignorantei stapanilor!

Pe noi, dar nici pe grupul cu care am fost nu pot spune ca ne-a deranjat acest lucru, dar eu stiu ca atunci cand este o regula (sau 2 in cazul acesta) trebuie respectata de turisti.

Recomand cu caldura locatia tuturor care merg sa se relaxeze, dar si celor care merg la ski!

Trimis de Andrei000* in 30.01.12 16:55:11
    Validat / Publicat: 30.01.12 18:55:17

VIZUALIZĂRI: 2024 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andrei000*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Prima impresie.

[30.01.12 18:57:05]

@Andrei000: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

[31.01.12 01:43:33]

Nu au voie turistii cu animale in pensiune, ca au ei destule! care se plimba in voie peste tot, inclusiv prin restaurant, bucatarie...

[31.01.12 09:12:32]

Despre acele bilete nu am stiut nimic pana acum, poate nu sunt pt toti turistii. Cat despre animale...

[31.01.12 14:30:00]

@Dan Florariu: Noua ni s. au promis acele bilete cu reducere cand am facut rezervarea, dar cand am ajuns nu am beneficiat de niciun bilet! doar vorbe...

[01.02.12 11:56:17]

Eu nu am stiut. Am intrebat de baiatul de la receptie daca se acorda ceva in pretul camerei (gandindu-ma la micul dejun) si raspunsul a fost nu, nimic.

Oricum daca e adevarat ce scrie @Andrei000, poate au invatat ceva din toate aceste comentarii cei de la pensiune.

buddy_cool74
    [05.02.12 14:01:37]

Multumim Andrei... esti un prieten destoinic si meriti un w-e la pensiunea v... as incerca un mic pariu: esti si student la Drept la Babes??

[05.02.12 14:29:10]

@buddy cool 74

Ma tem ca ai mare dreptate, bravo tie pt. observatie.

[05.02.12 21:50:40]

@Andrei000

Poti sa postezi si niste poze? Nu doar cea de la intrare.

[12.02.12 18:12:53]

Andrei, nu cumva te cheamă de fapt Iulia Pintilie? Ca tu ai făcut facultatea in Cluj, sau ai pus un coleg sa scrie Ptr tine? Chiar credeți ca puteți sa prostiti pe toată lumea? Va credeți cei mai destepti? Nu sunteți!!!

[16.02.12 01:36:37]

@sixn2003: Chiar Iulia Pintilie a postat acest review. mi-a aparut mie pe [un site comercial] la pensiunea valeria, la parerile turistilor. chiar asa au ajuns, sa-si faca singuri reclama???

[27.12.14 14:59:11]

buddy_cool74
    [28.12.14 07:41:00]

@webmaster26 - Salut!

Pensiunea este exact acolo... nu ai cum sa o ratezi. Se vede si pensiunea Sami in spatele ei mai sus spre deal.

Ai grija la ce ti se poate intampla acolo (pentru mine a fost un fel de "casa ororilor" vad ca si altii au patit la fel).

Sedere placuta!!!

[29.12.14 19:10:10]

@buddy_cool74: pai daca nu citiți si nu luați in seama ce au patit alții acolo!!!

Sa faceți reclamație neapatat!

Si noi am făcut si au avut controale! Vedeți ca e un sait al ministerului Turismului sau pe tel verde (gratis) chiar daca nu va Răspunde imediat poate nu lucrează de sărbători va vor contacta imediat. Si pe noi ne-au sunat iar ei au obligația sa verifice si sa va dea răspunsul in 30 de zile.

Succes!!!

Astfel de oameni nu merita lăsați sa isi bată joc de turiști de banii acestora care se fac destul de greu si de concediile noastre! Aștepți si muncesti un an de zile ca sa mergi si sa petreci niste clipe de neuitat dar ai parte de cele mai urate amintiri!

[29.12.14 19:24:10]

@buddy_cool74: scuzati eventualele greșeli dar sunt la servici si am scris in graba!

PS. repet, cei care au avut neplăceri acolo nu mai au nimic de câștigat dar trebuie sa se ia măsuri si sa facă reclamație la ministerul turismului pentru a nu mai avea si alții parte de același " Tratament"! Eu unul de atunci nu am mai fost in acea zona deși e foarte frumoasa din cauza traumelor suferite la PENSIUNEA VALERIA.

alinutza2007*, buddy_cool74, Dan Florariu, sixn2003
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Valeria: