ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2017

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Sub orice critică

Evitati

Buna ziua,

Am hotarat sa scriu acest review deoarece am fost foarte dezamagiti de tot ce tine de Pensiunea Valeria.

Am facut rezervare telefonica, vorbind direct cu dna Valeria si stabilind de comun acord pretul de 110 lei/camera (2 camere). Am solicitat sa trimita un mail de confirmare in care sa se specifice detaliile rezervarii (pret camera, perioada). Binenteles ca nu l-am primit, dar am inteles abia mai tarziu de ce.

La achitarea camerei ni-i s-a solicitat un pret de 130 lei/camera pe care binenteles ca am refuzat sa-l achitam. Dansa o tinea una si buna ca si-a notat in agenda pretul dupa convorbirea telefonica. In final am platit 110 lei/camera iar prietenii nostri 120 lei /camera deoarece s-au saturat de situatia jenanta.

Sejurul nostru a fost de 6 nopti, dupa 3 zile de la cazare nimeni nu intrase in camera nici macar sa goleasca gunoiul sau sa completeze cu consumabile.

Am facut sesizare dnei Valeria care era in stare sa ne acuze ca mintim si ca la dansa in pensiune se face curatenie zilnic.

In urmatoarele zile am observat ca cel putin se golea gunoiul.

Referitor la meniu este destul de bun, dar sa fiti atenti ca din gresala sau nu, pe nota de plata apar si produse necomandate.

Atentie la urmatoarele aspecte: daca mergeti cu copii aveti grija ca la aceasta pensiune nu se suporta galagia si voia buna, trebuie sa fii ca la sanatoriu.

La ora 24 se inchide usa pensiunii. Nu am acceptat nici acest lucru noi stand afara in curtea pensiunii pana mai tarziu, in liniste doar discutand, sau fiind plecati prin imprejurimi pentru a vizita locurile si ajungand uneori mai tarziu, am primit observatii de genul: aici nu este bar.

Atitudinea fata de turisti este sub orice critica, noi nefiind singurii in acesta situatie, este o practica uzuala de a spune la telefon un pret si de a solicita la fata locului alt pret, acesta este si motivul pentru care refuza sa trimita mail de confirmare cu toate detaliile. Cu siguranta nu vom mai ajunge vreodata la acesta pensiune

Trimis de c2017 in 11.08.17 11:55:14
Validat / Publicat: 11.08.17 15:22:17

VIZUALIZĂRI: 1083 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (c2017); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.17 15:21:59]

@c2017: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 38&ridAnt=80486

Pensiune
    [15.08.17 17:12:47]

@c2017:

In general nu incerc nici aici, nici fata in fata sa duc o discutie fara rost, dar din pacate dvs ati anihilat bunul simt care, cred eu il avem toti.

Ar trebui atunci daca tot va place sa scrieti, sa mentionati tot filmul, nu l trunchiati. Ca gazda nu se cade sa vorbesc nimic despre felul in care dvs va comportati, la betie sau treaz, la mizeria facuta in camera si baie dupa acele nopti vesele.

Sugestia mea de a sta la foisor pe parcursul noptii a fost doar pentru ca ati deranjat stand pe terasa pana spre ziua pe cei din pensiune si pe cei din jur (lucru care l ati agreat pe toata perioada sederii) iar atmosfera de, sanatoriu, nu o facem sau o impunem noi, ci clientii nostri care au ales in aceasta perioada de vara sa se odihneasca, sa se relaxeze, fara muzica tare, etc

In pensiune se pot organiza petreceri de tot felul asa cum de fapt v am explicat, dar pe timp de vara lasam loc pentru cei care isi doresc liniste.

In ceea ce priveste pretul, a fost o eroare de intelegere si nu cred ca din partea nostra, atata timp cat pretul de 110 lei /camera nu l mai practicam de mult timp si mai ales in lunile de vara!

La noi rezervarile se fac pe situl pensiunii sau pe alte situri cu care avem contract, 90 % sunt pe mail, deci notarea dvs ca nu folosim special mailul este deplasata si rautacioasa. Dumneavoastra m ati sunat, ati ales varianta telefonica si ati precizat ca ati mai fost la noi, etc

Imi pare rau de toate aceste neintelegeri dar cred, ca si dvs si noi am invatat ceva din aceasta experienta si cred ca trebuie, de ambele parti sa schimbam atitudinea si sa facem un parteneriat bun, gazda - oaspete.

NB Pensiune este (sau a fost) reprezentant al unității

Pensiune