Piemonte Hotel

înscris/ă în 08.06.10
JAN-2012
80 eur

Maxim 2 stele

Am facut rezervare telefonica cu 3 zile inaintea sosirii noastre la hotel. A fost singurul hotel din Predeal cotat 4* la care am gasit camere libere (acum inteleg de ce). La sosire, domnisoarele de la receptie au fost foarte dragute si ne-au repartizat camera 501 (liftul mergea doar pana la etajul 4, iar camera era la etajul 5) desi precizasem cand am facut rezervarea faptul ca suntem impreuna cu un copil mic. Am acceptat faptul ca trebuie sa urcam pe scari un etaj si am ajuns in camera. Camera era la mansarda, micuta, curata dar mobilierul si dotarile nu erau de 4* (mobilier, mocheta, draperii, etc erau din materiale ieftine...). Surpriza a fost in baia extrem de mica pentru ca mirosea ingrozitor a canal. Am mers la receptie, am cerut alta camera si mi-au dat camera 502 (desi spusesera ca nu mai au camere liber). Camera 502 era un pic mai mica, paturile erau dispuse de o parte si de alta a camerei, acelasi mobilier ieftin iar aceasta camera nu avea caldura... se stricase putin centrala si ne-au zis sa asteptam pana se incalzeste. Fiind cu copilul si apropiindu-se ora de culcare evident ca nu am asteptat si am cerut alta camera... Am primit camera 103 care era de max 2*, cu prosoape roase pe la margini, mucegai la baie, geamuri murdare, telecizor CRT, paturi cu saltele lasate, mobilier ieftin su urat..., cearceafuri cu gaurele, pereti murdari, instalatie electrica defecta... am ramas acolo pt 1 noapte.

Dimineata am coborat la micul dejun la ora 9.00 si am reusit sa prind 2 oua ochiuri; bucatarul a venit peste 15 min cu inca 8 (le-am numarat) pt aprox 15 persoane care asteptau sa apara ceva mancare... micul dejun a fost jenant ca si cantitati, varietate si calitate (mezeluri cal a 2-a, oua la fel, branza la fel)...

Evident ca la Predeal ningea iar in parcarea hotelului nu era data zapada... si nu am putut parca decat pe strada; evident ca pe balconul camerei nu era data zapada; evident ca erau mai multi turisi cazati impreuna cu animale de companie (caini).

Am plecat de acolo cu sentimentul de sila si cu sentimentul ca am fost furat.

Impresii încărcate de farspin* in 23.01.2012 11:27:49

Validat / Publicat: 23.01.12 12:53:14

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: mare,munte, peste tot...cu exceptia Bucovinei
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Berlin, Viena,Seoul,Barcelona,Costa Brava, Ghent, Cascais, etc....
VIZUALIZĂRI: 1950

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (farspin*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[23.01.12 12:15:02]

Prea seamana cu acest articol; nu cumva sunteti aceeasi familie?!

- farspin*
[23.01.12 12:44:18]

@webmaster0: DA, este sotia... am hotarat sa ne alocam cateva minute pentru a informa ceilalti potentiali oaspeti ai hotelului.

tks,

[23.01.12 12:55:19]

Multumesc frumos pentru raspunsul sincer. Dar regulamentul nostru nu permite notarea unei unitati de cazare de catre fiecare membru al unui grup/familie care au fost cazati acolo in cadrul aceluiasi sejur. Drept urmare, l-am publicat, dar fara note.

- farspin*
[23.01.12 14:16:29]

@webmaster0: ok, no problem; cred ca din articol se intelege nota pe care am dat-o.

tks,

• Pachet de Craciun 'romanesc' (Dec.2018) - punctaj satisfactie: 6.55 (scris in 30.12.18 de ibaciu6 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Slab, slab, ... slab (Feb.2018) - punctaj satisfactie: 2.70 (scris in 10.02.18 de marius71a din MEDGIDIA) - NU RECOMANDĂ
  • Tratat... haiduceste! (Dec.2013) - punctaj satisfactie: 4.15 (scris in 29.12.13 de omv22 din PITESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Excelent (Sep.2012) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 14.09.12 de petrosilvia din DEVA) - RECOMANDĂ
  • Cu multa indulgenta 2 ** (Feb.2012) - punctaj satisfactie: 5.85 (scris in 02.03.12 de ciortea ioan din CLUJ) - NU RECOMANDĂ
  • Dezamagitor! (Jan.2012) - punctaj satisfactie: 6.15 (scris in 07.02.14 de loreda din BUCUREșTI) - NU RECOMANDĂ
  • Lasa ca merge si asa (Jan.2012) - punctaj satisfactie: 2.90 (scris in 23.01.12 de alexa123 din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ