Piemonte Hotel

DIN Medgidia
înscris/ă în 08.04.10
FEB-2018

Slab, slab, ... slab

Am Fost Acolo, la hotel Piemonte pentru 3 nopti.

Am incercat initial sa ne cazam la Bulevard sau Orizont, dar la primul m-a inervat chestia cu pretul transmis prin email, iar la al doilea nu mai erau locuri, ne-am trezit tarziu!!!

Piemonte... Hotel cu pretentii dar fara personal suficient si pe deasupra si nepregatit.

Oamenii incercau sa fie amabili dar nu prea le iesea.

Pe scurt daca vreti sa trimiteti copilul in tabara si va spune ca se cazeaza la Piemonte este OK. Este un fel de pensiune mai mare. Doar pentru asa ceva este bun si din ce am observat pe asta se si bazeaza.

La restaurantul hotelului nu se putea servii masa?!?!?!?!? Nu aveau decat 2 ospatari!!! si astia se ocupau numai de grupurile cazate acolo. Asa ca am fost nevoiti sa mancam pe unde am apucat prin statiune, asta in conditiile in care ne-am cazat teoretic la 4 stele.

Apropo, daca vreti sa mancati la Restaurant Dragului trebuie sa va treceti pe lista de asteptare si va striga cand se elibereaza locuri la masa. Mancarea nu m-a dat pe spate. Poate nu am comandat specialitatea bucatarului... Am mai mancat in urma cu 3-4 ani dar era altceva. Deeee!!!

Revenind la Piemonte:

- Micul dejun era format din salam (cred ca Picon luat de la Lidl) si doua feluri de sunca presata cu pretentii de muschi file, puse pe niste oglinzi vechi care tinuau loc de platouri pentru mezel. Mai era niste branza si ceva cascaval, amesteca intre ele si care numai pofta de mancare nu iti faceau vazandu-le. Cafeaua era ordinara la un fel de termos electric... nici vorba de vreun expresor sau altceva, sucul la dozator (mi-am reamintit de Tecul din anii 90)

Am citit review-ul cuiva care a scris prin 2010-2011 ca aveau gris cu lapte in cupe. Mi-a stat pe limba sa intreb daca este acelasi din 2011 cand l-am vazut.

- Paturile erau prea tari (incorfontabile)

- Curatenia era acceptabile dar si aici se putea mai bine.

- In hotel era vanzoleala aproape tot timpul, mai ales dimineata si seara cand plecau si veneau grupurile de copii de la partie. Un singur lift pentru 4 etaje si destule camere, si asta se misca in reluare.

Cand am ajuns desi nu mai ninsese de 3 zile pe scarile de acces era zapada cu gheata. Daca tot nu are personal administratorul putea sa puna mana el sa curete macar scarile de la intrare.

In concluzie daca era de doua stele hotelul nu cred ca se supara nimeni, poate doar patronul.

Nu recomand hotelul pentru familii cu copii sau pentru cazari individuale. Nu se preteaza pentru asa ceva.

Singurul lucru bun este pretul!!! Probabil ca stiu ce ofera asa ca macar aici au pastrat decenta.

Impresii încărcate de marius71a in 10.02.2018 15:21:19

Validat / Publicat: 10.02.18 16:09:11

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Peste tot...

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (marius71a); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2400 PMA (din 4 voturi) nota2

[10.02.18 16:08:22]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 87&ridAnt=84523

- ravenala22
[10.02.18 18:23:52]

..... confirm despre dragului..... era odata!!!... acum nu mai e

[30.12.18 12:47:21]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;