ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.12.2011
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: arad
    ÎNSCRIS: 29.12.11
    DEC-2011

Caz real - La pomul laudat sa nu te duci cu sacul

Am fost la pensiunea Livisra pentru a ne petrece sarbatorile de Craciun un grup de 11 familii + 9 copii, la recomandarea altor cunoscuti, binenteles. Am negociat un tarif de comun acord cu proprietarii la pretul de 1053 lei sejurul -demipensiune care cuprindea: cerinte obligatorii - caldura in camere si Mos Craciun dat fiind faptul ca erau mai multi copii, colindatori si sceneta Viflaim conform traditiei maramuresene, masa festiva traditionala de Craciun, piscina incalzita, precum si plimbarea cu sania sau caruta dupa caz.

Ajungand la fata locului am constatat urmatoarele; nu doar ca nu era foarte cald vineri seara in camere, dar in duplexuri era un de-a dreptul frig (nu mai mult de 17 grade), sceneta cu Viflaim nu a mai fost pe motiv ca se sperie copii - fara insa a fi consultati, piscina cu apa rece si tot rece era si in sala- nepracticabila, etc. Exprimandu-ne nemultumirea in acest sens am fost intimpinati de distinsul domn Liviu cu injuraturi de tot felul si cu sugestia pe un ton nu tocmai politicos sa ne luam banii si sa mergem acasa. Si ca sa nu ne lungim foarte mult in poveste (este ca o telenovela) va pot spune ca lasa de dorit atat curatenia si mai ales in baie dar si modul cum ne-a fost oferita masa festiva: nici un fel de mancare traditionala si cea care a fost a fost rece necesitand incalzirea la cuptorul cu microunde, sucuri la inceput cateva cred ca preparate din prafuri si dupa aceea pauza, sub pretextul ca nu mai au, desi erau cuprinse in tarif, dar cel mai deranjant lucru a fost atitudinea lui Liviu care prin unele accese de furie ne-a determinat sa ne cerem o parte din bani si sa ne luam la drum spre case in dimineata zilei de 25 decembrie,

Imi pare rau sa spun dar pana la aceasta varsta este singura optiune nefericita, asa ca aviz amatorilor: CINE FACE CA NOI, CA NOI SA PATEASCA!!!

Trimis de andreea7397* in 29.12.11 18:23:30
    Validat / Publicat: 29.12.11 19:42:07
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VIŞEU. A mai fost în/la: Ardeal, Banat, etc.

VIZUALIZĂRI: 3737 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea7397*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.12.11 18:55:24]

La fel ca şi în cazul de ieri, vă rog şi pe Dv. să-mi confirmaţi dacă aţi fost împreună cu cei care au scris impresiile de aici - din text cam aşa se înţelege.

Nu de alta, dar regulamentul nostru nu permite tuturor membrilor unui grup să acorde note pentru un acelaşi sejur.

adri-nico
    [29.12.11 19:57:31]

Mai, mai! Ce mai de intimplari urite la aceasta pensiune... ati facut si voi niste poze ca sa ne convingeti si pe noi?

andreea7397*AUTOR REVIEW
    [30.12.11 20:17:12]

@webmaster0: Nu stiu si mai ales nu conteaza daca suntem sau nu din acelasi grup, deoarece fiecare familie a locuit in alta camera si a platit individual si consider ca are oricine dreptul sa isi exprime parerea despre caldura din camera sa sau curatenia din baie. Cat despre note, da intredevar, mai bine nu ofeream note ca si nota oferita era prea mare pentru modul in care am fost tratati de una dintre gazde. In rest, numai bine

andreea7397*AUTOR REVIEW
    [30.12.11 20:26:13]

@adri-nico: Mai, mai! nu am stiut ca daca iti postam o poza puteai auzi si injuraturile gazdei, cat de despre pozele postate nu contesta nimeni ca nu arata intradevar asa, cu un singur amendament: centru Spa din poza arata la fel doar ca nu se poate practica din cauza temperaturi joase (iar daca iti postam si eu o poza nu cred ca simteai temperatura), la fel pozele cu mocanita, foarte frumoase de altfel facute in luna iulie, dar noi am fost in decembrie si ni s-a spus ca nu sunt multe vagoane incalzite, astfel incata nu a mai fost cazul de mocanita. Si daca tot ai insistat cu pozelle credema ca postam daca esa sceneta cu Viflaimul asa cum ni s-a promis, dar nefiind nu avem nici poze. In rest adri-nico, ... numai bine

adri-nico, andreea7397*
    Alte impresii din această RUBRICĂGuest House Livisra: