ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2009
    DIN: Rm Valcea
    ÎNSCRIS: 11.05.09
    JUN-2009
    [?] AD. + 5 COPII

Am ajuns in paradis tati?

Asa m-a intrebat fetita mea, cand am ajuns la receptie. Totul arata mai bine ca in imaginile de pe internet, holul principal mai inalt ca si Gara de Nord, piscina interioara inconjurata de copaci si palmieri, muzica in surdina.

Cele 7 zile au trecut ca in vis, totul a fost perfect din punctul meu de vedere. Am avut o camera in corpul principal, mobilier nou, TV LCD, baie cu cada, terasa mare. Oricum nu am zabovit prea mult in camera, complexul fiind intins pe 42 de hectare, am avut ce vizita.

Plaja se intinde pe 1 km, apa avea 24 de grade, curata, dar cu ceva pietre la mal. Asta nu ne-a incomodat prea tare, intrucat venisem pregatiti cu incaltaminte adecvata.

Ca si activitati in all inclusive, am avut plimbare cu hidrobicicleta, canoe, tenis de masa, tenis de camp, sala fitness, sauna, jacuzzi, si binenteles topoganele din parcul acvatic, care sunt ceva de vis.

Mancarea a fost super multa si diversificata, cu specific turcesc, mexican. Nu am apucat sa incerc toate salatele, prajiturile si alte bunatati, intrucat in fiecare zi se schimbau. Am avut si rezervare la restaurant a la carte cu specific mediteranean, unde am servit specialitati de peste.

Echipa de animatori a fost la inaltime, cu concursuri si spectacole pt copii si adulti.

Servirea ireprosabila, la fel si menajul in camera. Bine-nteles ca au fost si mici imperfectiuni, dar acestea doar un carcotas veritabil le-ar baga in seama.

Noi o sa revenim la Pine Bay cu cea mai mare placere si in viitor.

Trimis de relu17* in 02.07.09 16:51:03

VIZUALIZĂRI: 1780 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (relu17*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

sadadifelippe [02.07.09 17:33:53] »

Suna foarte bine... te rog sa ne oferi si noua detalii despre costurile acestei vacante.

multumesc

relu17* [02.07.09 22:24:59] »

2 adulti plus copil, drum cu masina (plus 2 persoane in masina) Cost total cazare, drum, taxe, distractii aproximativ 900Euro.

rottweiler* [03.07.09 14:34:56] »

spune mi te rog despre aerul conditionat, era aer cond sau era ventilatie ? si atentie, nu toate camerele din cladirea pricipala de la pine bay sint renovate ! iar preturile sint la oala....sint foarte curios cum e aerul conditionat.

relu17* [05.07.09 22:51:30] »

Aerul conditionat era centralizat si facea fata bine in conditiile in care lasam cartela in locasul ei, plecand doar cu cheia. Noaptea mergea pe minim, si nu au fost probleme cu temperatura in camera. Mobilierul era aproape nou, probabil maxim 1 an vechime.

relu17* [10.05.10 18:03:34] »

Trebuie sa actualizez un pic informatiile intrucat a fost primul meu review si de emotii am uitat cateva date esentiale. Sejurul a costat 412 lire sterline adica circa 470 EURO pentru 2 adulti si un copil de 6 ani.

Anul asta am cautat tot aici rezervare, dar preturile erau de la 600 Euro in sus in aceiasi perioada ca anul trecut. Cred ca a trecut criza la englezi

P.S. Tot de la englezi am rezervat pana la urma, dar m-am mutat mai la sud in Antalya.

andrei2577, relu17*, sadadifelippe
    Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: