Restaurant - Hotel Wallner [St. Valentin]

SEP-2011
80 euro/noapte
+ COPII: 2 -- varsta: 10 & 5 ani

Dezamagire si dezgust

In drumul spre Germania am oprit in loc SF Valentin la hotel Wallner. era noapte, iar la receptie ne-a intampinat tanarul din fotografia de familie. Am negociat pretul pentru o camera si am ajuns la suma de 80 euro cu mic dejun inclus. in camera intr-un dulap era un cerceaf murdar ceea ce ne-a pus cateva semne de intrebare, in baie flacoanele de sapun erau goale, am solicitat altele iar dupa mult efort a reusit sa ne aduca baiatul altele.

Dimineata la micul dejun ne-a condus doamna din fotografia de familie in restaurant, ne-a aratat o masa unde sa stam. Pe masa un borcan pe jumatate cu gem, unsuros, un cosulet cu pachetele de branza topita, patru felii de parizer, cafea si suc. trecem peste toate neajunsurile cu toate ca la un hotel de trei stele cu bufet suedez ai pretentia sa ai parte de un mic dejun mai bogat. pe neasteptate doamna incepe sa tipe ca la pretul de 80 de euro este prea putin sa fie si micul dejun inclus cu toate ca noi adultii nici nu am gustat nimic, am lasat la copii sa manince dar stupoare: brinza topita era expirata de doua saptamani. Doamna patroana si-a iesit din minti a inceput sa tipe, a facut crize de isterie ne-a smuls pachetelele de brinza si le-a aruncat motivand ca le-a adus copii nostri si le-au pus in cosulet. Am ramas cu totii blocati si stupefiati de ceea ce ni se intampla, am avut senzatia ca suntem undeva intr-o tara subdezvoltata, asa ceva nu ni s-a mai intamplat niciodata. Martori la tot ce s-a intamplat au fost cativa austrieci de la o masa vecina, localnici, dar care nu au scos o vorba. Am chemat politia, au venit, le-am explicat situatia dar ne-au spus ca nu este problema lor si ne-au urat drum bun in continuare.

Am plecat cu un profund sentiment de dezgust...

Impresii încărcate de riam in 27.09.2011 10:33:38

Validat / Publicat: 27.09.11 12:10:05

• Alte destinații turistice prin care a fost: Germania, Italia, Franta, Spania, Grecia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (riam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- elgom
[27.09.11 12:27:49]

Buna,

Imi permit sa comentez si eu despre acest hotel, unde am stat in septembrie, cred ca in 8 - o noapte (noi mereu stam la St Valentin in drumul nostru).

Am facut rezervare pe booking, ne-a costat 70 euro cu mic dejun si a fost foarte ok.

O sa postez si poze din camera, am avut cam nr 5.

De ce am facut poze?

Pt ca aveam inclusiv jacuzii si absolut tot ce trebuie in baie... pana si lumanari parfumate si sare de baie. Hotelul era renovat de 1 an din ce-am citit, am luat si cina la ei si a fost totul ok iar micul dejun... nu pot sa spun perfect insa rezonabil.

NU-mi vine sa cred ca voi ati patit asa ceva.

Camerele si holurile erau impecabile, zugravite in portocaliu, saltelele de pat cele mai bune din concediul de 15 zile... free wireless... i-am dat nota 9.50 / general.

Revin cu imagini dupa ora 18! (am reverificat pe booking si acolo am stat ca am conf lor scrisa!!!)

Femeia in varsta era patroana, asta imi amintesc... iar liftul era cu cartela. Corect?

Oana

- Alina53
[27.09.11 12:35:37]

Este intr-adevar uimitoare reactia proprietarilor, niciodata nu m-as fi asteptat la asa ceva din partea unor austrieci... Imi pare rau ca nu mi-ai citit dinainte review-ul cu privire la Sankt Valentin - Hotelul Kerschbaumer ... In mod sigur n-ai fi trait acea experienta neplacuta, ci ti-ai fi dorit o reintoarcere pe acele meleaguri de vis...

- Michaell
[27.09.11 13:42:44]

doamne, doamne... nu-mi vine sa cred ce citesc. dezamagire in mult laudata austrie. se poate??!! criticele si nemultumirea - credeam eu - erau in exclusivitate rezervate destinatiilor in romania, nu?! m-am inselat... - :)) na sowas... !!??

daca v-as povesti prin ce-am trecut eu cu familia (in ultimii 20 de ani) in mult laudatul occident (mai ales in elvetia)... oricum nu m-ar crede nimenea. deacea nici nu fac efortul sa incep. va las pe voi (ma refer la cei care au doar cuvinte de lauda pt. tot ce este in afara tarii - iar destinatiile in ro sunt de fel rele) sa faceti experientele de riguare. sa nu fiu inteles gresit - nu doresc nimanui experiente rele ci doar sa se ajunga incetul cu incetul la concluzia ca, nu totul ce este in romania are defecte si este doar demn de critica, ci multe, daca ai ocazia sa compari cu ceea ce se intimpla in alte tari, se relativeaza... dreptate mare a avut acel domn cu limba scoasa... stiti voi la cine ma refer.

- elgom
[27.09.11 14:50:31]

Am revenit cu poze... si cu parere de rau ca ati fost tratati prost.

Noi ne-am simtit f bine si sigur o sa mai mergem acolo.

• Un popas la St. Valentin (Nov.2009) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 21.04.10 de mariusz din RM. VILCEA) - RECOMANDĂ
  • INFO: