Restaurant - Hotel Wallner [St. Valentin]

DIN rm. vilcea
înscris/ă în 12.04.10
NOV-2009

Un popas la St. Valentin

De 3-4 ani de cand merg cu masina in vest (Germania, Belgia), un popas obligatoriu a devenit acest hotel (mai degraba este o pensiune as zice, hotelul este al unei familii Wallner, cred), deoarece daca plec din rm. vilcea, pana acolo fac cam 14 ore (desigur depinde de timp, trafic, etc). Este un loc ideal de oprire deoarece este aproape de Passau, si a doua zi poti ajunge fara probleme oriund in Germania sau alta tara.

Iar conditiile de cazare si masa sunt excelente, la un pret ce variaza intre 50-65 E single, ai parte de o camera foarte spatioasa cu tot ce trebuie, curatenie exemplara, si un mic dejun rezonabil. Ceea ce mi-a placut foarte mult este ospitalitatea gazdelor, eu ajungand de regula la cina, imediat am fost servit de patroana cu mancaruri de foarte buna calitate (unele chiar cu pretentii - de exemplu am mancat intr-o seara friptura de cerb cu dulceata de coacaze negre...) si desigur muuulta bere la halba.

De aceea recomand cu caldura acest loc de poapas pentru cei care se duc sau se intorc din vest pe aceasta ruta si care nu vor sa mearga nonstop pana amortesc la volan.

Impresii încărcate de mariusz in 21.04.2010 10:13:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în AUSTRIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mariusz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2100 PMA (din 6 voturi) nota2

- piti
[21.04.10 16:33:09]

@mariusz te-as ruga sa vii cu o localizare mai exacta, caci pare util in drumurile lungi spre vest. St. Valentin este localitatea?

[22.04.10 08:35:03]

piti, pentru o localizare mai exacta poti accesa harta satelit din fisa hotelului.

click aici

• Dezamagire si dezgust (Sep.2011) - punctaj satisfactie: 1.40 (scris in 27.09.11 de riam din BACAU) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: