ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2011
ÎNSCRIS: 26.09.10
SEP-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Merita vazut macar o data in viata

Pe 21 septembrie doar ce ne-am intors din Egypt.

Am fost cazati la hotelul rehana.

Este un hotel mare... de fapt sunt vreo 10 bungalouri de 2 etaje (vile).

Camerele foarte mari... insa curatenia lasa putin de dorit adica asternuturile nu sunt calcate se vad asa sifonate... pe jos nu cred ca a mai fost spalat de mult... un covoras cam murdar. oricum in camera stai doar atunci cand dormi asa ca asta conteaza mai putin.

sunt foarte multe baruri vreo 5... aici au regim all inclusiv si nu prea stiam cum sta treaba am crezut ca o sa avem foarte multe restrictii dar nu a fost asa) in camera aveam 1 sticla de apa plata la 2 l... insa la bar tot ce dori pana la ora 2 noaptea ji nu sunt free bauturile alcoolice de import.

Au multe piscine... amfiteatru, sala de fitnes (acolo nu am ajuns a fost fratele meu si tata). La mancare ce sa va spun la mancarea gatita nu este asa diversificata... insa au afara tot felu de mici, carnati chiftele, pui la rotisor etc.

Ca si excursii am fost la cairo unde se merita sa va duceti a fost extraordinar mai ales ca in autocar am fost numai romani sui ne-am imprietenit. am vizitat piramidele, muzeul de egiptologie, croazira pe nil cu pranzul, fabrica de parfumuri (care de fapt este un magazin. ghidul va duce acolo ca sa isi ia el comisionul din vazzari) la fel si cu fabrica de papirus. Apoi am fost la Nama bay unde este super am fost pe cont propriu cu taxiul care este ieftin am dat 4 pers dus -intors 15 dolari aveau si maxi taxi dar este imbulzeala si nu se merita un 1 dolar de pers.

apoi am fost la turul orasului unde este o teapa curata, si la restaurantul o mie si una de nopti unde este intradevar ca in basme. au cam dat-o in bara cu cina unde nu includea si bautura nici macar apa si torusi am dat 45 de dolari de persoana. insa a fost foarte frumos... marea superba si nu trebuie sa mai relatez cu multii pesti colorati de toate marimile.

In concluzie ce sa va spun a fost frumos, insa nu se compara cu luxul din turcia cu care eram obijnuita insa a fost foarte foarte frumos... peste 2 -3 ani cred ca as vrea sa imi repetrec sejurul aici

Trimis de frumusika in 26.09.11 17:32:55
Validat / Publicat: 26.09.11 18:56:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 1842 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (frumusika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.09.11 18:52:33]

@frumusika: bine ai venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

Te rog insa sa renunti la limbajul de mirc, atunci cand esti pe saitul nostru. Acum am " optimizat " eu review-ul.

Multumesc!

vera77
[28.09.11 14:24:14]

@frumusika, la varsta ta nu faceam niciodata asemenea greseli de ortografie si gramatica. Daca tot va permiteti asemenea concedii, ar fi bine sa investesti si in niste meditatii de limba romana, macar asa, sa nu rada toti cititorii de tine.

frumusikaAUTOR REVIEW
[02.10.11 16:16:12]

In primul rand atunci cand am scris acest review eram in "criza " de timp. In al 2-lea rand nu cred ca esti tu in masura sa ma critici cum ma exprim si cat de mult gresesc gramatical. In al 3-lea rand este strict problema mea daca am nevoie de meditatii la lb romana si ce concedii imi permit.

Katyella
[02.01.13 15:32:06]

Erau mai multi romani la hotel? Citesc ca e plin de rusi si nu stiu de ce nemtii au o problema cu rusii ) Eu zbor din Germania

Oricum, mult ati platit. Eu am gasit sejurul all inclusive la Rehana la aprox 1200 euro pt 2 persoane, 14 zile

Spune-mi te rog ceva despre sala de sport, exista, stii cumva cat costa?

Nu compara egiptul cu Turcia. In Turcia hotelurile de 5 stele sunt mai luxoase intr-adevar dar iarna e frig iar marea e... cam ce vezi in Ro doar ca au plaje curate.

frumusika, Katyella, vera77
Alte impresii din această RUBRICĂRehana Royal Beach Resort & Spa: