ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.09.2011
STATUS: CHIBIȚ
SEP-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Oribil

Deci incep a va spune sejurul meu de 7 nopti in acest hotel... care a fost orobil. am hotarat sa plecam in Turcia, in statiunea Kusadasi hotel Vera Santa Maria.

Drumul a fost obositor, deoarece am plecat cu masina noastra, dae optimisti sperand ca vom gasi cu adevarat un hotel de 4 stele. am ajuns la destinatie in jurul orei 16. cei de la receptie nici macar nu ne-au urat bun venit, nici cum a fost drumul nimic. ne-au pus bratarile, deoarece aveam all inclusive si ne-au condus la camera.

camera era in corpul cel vechi, unde mirosea a mucegai, capacul de la wc galben, tevile ruginite. ne-am instalat, apoi am mers la cina. initial ne-a placut, dar dupa cateva zile cand am vazut ca la pranz si cina ne dau aproape aceeasi mancare am simtit ca o luam razna. orezul fiert.

cartofii prajiti si ghiveciurile erau baza la ei. nu era zi sa nu fie acestea. (plus ca la micul dejun cam 4 zile ne-au dat cartofi prajiti). plus ca cel mai jignitor lucru este ca ei recicleaza mancarea. puteai sa ai norocul sa gasesti cartofii lor prajiti in sos. deci... mancarea groaznica (am facut si alergie). plus, chelnerii foarte jegosi, deloc amabili.

in scurte cuvinte... hotelul tot era jegos-de la scaunele din holul principal pana la ei). la plaja ca sa ajungi trebuia sa o iei prin brenzinarie sau prin boscheti. marea plina de pietre pana ajungeai la nisip, iar acest hotel nici macar nu avea umbrelute ca sa poti sta la umbra.

singurul lucru care ne-a placut au fost animatorii... adica doar unul... care facea show. din partea animatoarei am fost mintiti... in fine si altele care chiar nu vreau sa-mi amintesc...

nu veniti la acest hotel... in primul rand ca fac diferenta intre romani si altii... in al doilea rand ca este foarte jegos. de la staff pana la camere. v pierdeti banii aiurea!

Trimis de monicamihaela in 19.09.11 23:05:02
Validat / Publicat: 20.09.11 08:31:33

VIZUALIZĂRI: 5460 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monicamihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 2 voturi)

[19.09.11 23:32:28]

In usercard ai setata grupa de varsta 20-30 de ani iar la impresii apare 40-50 ani, care este cea corecta?

Te rugam sa acorzi o nota si pentru cazare.

adryana
[22.09.11 12:43:24]

m-am uitat curioasa la pozele altor useri, de ex. @bigu_2006_rapid si nu mi s-a parut ca ar fi ,,jeg'' acolo, pozele sunt chiar frumoase, mai ales poza 159,166, etc cu mesele acelea albe cu funda rosie de langa piscina ... oare de ce fac diferenta dintre noi si altii? poate multi dintre noi nu stim sa ne comportam.

[22.09.11 23:36:19]

Am fost si eu - ce-i drept, anul trecut - la acest hotel şi nu a făcut nimeni vreo diferenţă între mine si alti turisti de alte naţionalităţi.

În plus, hotelul este foarte curat, iar la capitolul mancare am gasit mereu ceva care sa ne placa (eu nu sunt prea pretenţioasă, însă soţul meu este, in ceea ce priveşte mâncarea, în topul mofturoşilor, şi, cu toate acestea, MEREU a plecat sătul de la masă). În plus, din pozele pe care le-a postat anul acesta colegul nostru de site @bigu, constat că a fost mult mai bine decât anul trecut.

Pentru preţul plătit, acest hotel oferă condiţii excelente. Problema este că unii dintre turiştii români doresc să plătească 300 de euro şi să aibă la Vera aceleaşi condiţii ca cei care au plătit 2000 de euro la Maxx Royal.

[01.10.11 11:12:55]

[01.10.11 11:15:34]

webmaster, please, vreau si eu videoclipul incarcat, daca se poate! de fapt e un slideshow cu poze de acolo! multumesc mult!

[01.10.11 11:20:00]

unii se duc in concediu ca in inspectie! nu pot sa cred ce scrie monicamihaela! am fost trei ani la rand acolo! nu se poate asa ceva! nici in 2009 care a fost primul an dupa renovare si schimbarea numelui hotelului nu a fost asa ceva! ma rog... gusturile nu se discuta! daca nu ma credeti pe mine intrebati pe cei care au fost la Palm Club Aparts. odata cu noi!

[01.10.11 11:24:47]

vorbesc de diferentele dintre cele 2 hoteluri! bine, vera e de 4 stele all inclusive iar palm 4 stele cu demipensiune! asta apropo de curatenie, amabilitatea personalului, mancare, bautura etc!

[01.10.11 12:23:21]

@bigu: videoclipul indicat a fost atasat la review-ul scris de tine (click aici)

[01.10.11 13:41:26]

multumesc mult! Obligado!

[01.10.11 13:44:07]

apropo de diferenta intre...romani si... straini! Romanii erau in proportie de peste 80%! asa ca nu prea tine... explicatia!

[01.10.11 13:46:34]

webmaster, asa de al naibii, la anul m-am hotarat sa merg din nou la Vera!

[01.10.11 16:55:29]

http://www.youtube.com/watch? v=sz_-mSiPoB8

[30.10.11 07:25:22]

buna monicamihaela! imi cer scuze dar ce ai vrut sa spui prin... "din partea animatoarei am fost mintiti"... ??? astept un raspuns, multumesc!

m_dinuica
[26.08.12 23:59:14]

si noi am fost 2 ani la rand 2010-2011 (august) la Vera dar nu am gasit nimic din ce spui.

Depinde ce asteptari ai, dar oricum intotdeauna am gasit sezlonguri la plaja cu umbrele, transp cu microbuzul la plaja daca nu vroiai prin benzinarie, deci mie mi se pare ca se exagereaza, personalul foarte zambitor si amabil depinde cum ii privesti si tu...

[27.08.12 00:00:49]

@m_dinuica: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

[27.08.12 09:12:04]

buna monicamihaela! astept in continuare de la tine o explicatie despre ce vrei sa spui cu, citez: din partea animatoarei am fost mintiti!!!

chiar si animatoarea in cauza care este romanca de-a noastra din calarasi, rodica, este foarte curioasa de ce ai vrut sa spui cu remarca ta!

si faptul ca nu ai pus nicio poza spune multe despre faptul ca eu nu cred ca esti obiectiva mai ales ca nu ai mai revenit cu nici un adaos la comentariul tau din 19.09.2011!

si nici alte comentarii nu ai adaugat din alte destinatii pentru ca vad ca ai ramas tot membru CHIBIT AFA!

[27.08.12 11:00:12]

@bigu,

Ai fost si anul acesta la Vera? Chiar ma gandeam zilele trecute ca nu ai scris niciun review din concediul din 2012.

[27.08.12 11:38:25]

@alex1968: nu, anul asta nu merg la vera! am probleme de sanatate la un picior si m-as chinui rau daca as face asta! am fost cateva zile la munte in Poiana Brasov la hotel Rina Vista, unde a fost splendid! si acum tocmai ce m-am intors de la noi de la mare, am fost la hotel Meteor din Jupiter, unde n-a mai fost asa de... splendid! o sa scriu comentarii despre cele 2 locatii cat mai curand si o sa pun si poze! oricum anul acesta voiam sa merg la alt hotel din Kusadasi si anume Atlantique Club, aranjasem cu hotelul dar nu gasisem transport cu autocarul pentru 24 august, am gasit pentru 1 septembrie la acel hotel dar problema medicala m-a impiedicat sa plec acolo! daca starea mea de sanatate se amelioreaza se poate sa plec pe 15 septembrie la Atlantique Club care este un foarte bun hotel de 3 stele superior la care au fost multi prieteni de-ai mei in vara asta (cativa au fost anul trecut la Vera si anul asta la Atlantique, asa ca ca parerile lor sunt obiective) si parerea lor este ca acest hotel este peste Vera ca pozitie (hotelul este pe plaja long beach) si plaja, sunt 2 piscine si cateva topogane, 5 baruri! la mancare si bautura e cam ca la vera, racoritoarele la fel, animatia cam la fel! in schimb curtea interioara este foarte mare, verdeata multa de tot, palmieri in prostie! (exista pe youtube un clip de 8 min. 36 sec., scrii atlantique club kusadasi si poti sa il vezi daca vrei), au si un ponton mare pe care poti sa patrunzi departe in mare! de aceea as vrea sa incerc si eu acest hotel pentru ca am auzit ca anul acesta a fost hotelul anului in Kusadasi, lucru pe care l-am aflat de la o cunoscuta agentie de turism din Bucuresti. daca imi ajuta Domnul ajung acolo anul acesta, daca nu, asta e, sigur la anul merg acolo! nu, la Vera nu cred ca o sa ajung cat de curand, dar stii cum e, niciodata sa nu spui... niciodata! mai ales ca am ramas... arkadas cu multi de acolo si chiar mi-au oferit sejur mai ieftin daca iau direct de la ei, pentru mine ramanand sa rezolv cu transportul! dar eu si sotia mea am decis ca e prea mult de 4 ori in acelasi loc asa ca cautasem si gasisem locatia dar, dar, asa e viata, nu am reusit, deocamdata! am trimis la Vera un grup de 12 persoane din Bucuresti, la recomandarea mea, si mi-au spus ca a fost totul OK, mai putin la plaja, au reclamat faptul ca nu au bauturi la plaja si cineva din personalul hotelului venea din ora in ora cu autobuzul hotelului cu racoritoare si apa la gheata! glumind spun ca daca aduceau si bere era excelent! ha, ha, ha! oricum imi este dor de Vera si asta nu pot sa schimb!

[27.08.12 11:49:27]

@bigu,

Imi pare rau ca ai probleme de sanatate. Pot sa-ti recomand un hotel mai aproape, la Nisipuri (in Bulgaria), unde am fost eu anul acesta. Conditiile de cazare si masa sunt exceptionale, piscinele sunt minunate; pe scurt, totul este la superlativ. Se numeste Riu Dolce Vita, iar pretul platit de mine in plin sezon (la finalul lunii august) a fost de circa 370 euro/persoana, cu tot cu transportul cu autocarul.

Iti doresc sanatate multa si concedii minunate

[27.08.12 11:52:30]

@alex1968: Multumesc pentru urari! am sa tin cont de locatia ta! ai review de acolo si poze?

[27.08.12 12:08:17]

@bigu,

Da, am review si poze. Da click pe numele meu si o sa gasesti acolo review-ul.

adryana, alex1968, bigu_2006_rapid, m_dinuica
Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]: