ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2011
ÎNSCRIS: 16.07.10
AUG-2011

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Un hotel foarte slab, 'la pomul laudat sa nu te duci cu sacul! '

Dupa vacanta petrecuta la acest hotel a sosit vremea sa postez impresii de calatorie :)

La cazare sa nu va asteptati la cine stie ce curatenie, e hotel de 2 stele, imi este mila de cei de la Astoria, si-au luat o mare teapa la 325 euro platiti pt. 7 zile, cum spunea o alta Romanca.

Pt. cei care se intreaba ce are Astoria cu Orel = au curte comuna, impart piscinele + masa, Astoria are camera mai mare, e de 3 stele, Orel e de 2 si camera e mai mica.

Curatenie se face exact pe unde-si trage pisica coada, cat sa se vada.

Am lasat de 2 ori cate 5 leva pe pat, am zis ca poate-poate, nicio sansa.

Revenind la Orel:

Program pt. copii sau ceva activitati - nu.

Distractii - in statiune, la hotel nici una, in afara de muzica de la bar.

Plaja - murdara si neingrijita, cateva sezlonguri rupte.

Mucuri de tigara si gunoaie la greu, se vede ca stateau romanii pe acolo.

Algele au stat pe plaja necuratate timp de 3 zile, un adevarat parfum.

Manelele mai lipseau si ziceam ca-s in Mamaia.

Masa - dezastru, carne cu sos stricata, putea a hoit uneori, cu greu incropeai o masa omeneasca.

Dimineata:

Salate, omleta, ceai, lapte, cereale, unt, brinza, 4 feluri de salam, masline anorexice, iaurt, gemuri, mincare de fasole (dimineata?), ceai negru sau de ierburi, cafea.

Pranz:

Salate, cartofi prajiti, paste, piure (facut din fulgi), diverse feluri de carne cu sos (pui, porc, peste), supa crema de cartofi, fasole, pui sau rosii (bulion diluat cu apa), masline anorexice, iaurt, gemuri.

Intre prinz si cina:

Salate, pizza, mini-clatite, 2 feluri de prajiturele.

Cina:

Brinza, paste, cartofi prajiti, un fel de mici indoielnici, salamuri.

Desert:

Orez cu lapte sau un fel de budinca fada.

Fructe nu am vazut decat pepene verde, piersici, struguri si portocale.

Sotia a facut o mica toxiinfectie alimentara din ziua 2, eu am patit-o din ziua a 8-a.

Noroc ca am avut pastilele la noi + farmacia aproape.

Cei cazati sunt de o calitate morala indoielnica.

Rusii - puteau a vodka ieftina dupa ei.

Moldovenii - furau mincare de zici ca acasa fac foamea.

Am vazut cu ochii mei faza in care o moldoveanca de peste Prut a furat 15 cornuri + ceva gemuri si unt, ce o fi facut cu ele, ea stie.

Romanii - niste ardeleni batuti in cap, beau ca porcii si toata ziua stateau in piscina, fetele deja filtrau cu barmanii de parca ele erau la produs.

Sezlonguri - dupa ora 8-8.30 slabe sanse sa mai gasesti vreunul liber pe plaja sau la hotel, la piscina.

Cele de la pisicina jumatate din ele erau devastate, rupte sau incomplete.

Per total asta mi-a fost o lectie bine meritata.

Nu recomand acest hotel decat daca nu aveti de ales.

Trimis de yoshy262 in 09.09.11 22:24:33
Validat / Publicat: 10.09.11 06:51:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nessebar Beach Hotel 3*, Sunny Beach, Bulgaria

VIZUALIZĂRI: 3342 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yoshy262); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Barul cu plata de la Hotel Orel/Astoria
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

mathilda
    [11.09.11 12:38:24]

Pai sa stiti ca moldovenii de peste Prut iau mincare pentru drumul lung pe care-l vor face (in jur de 16 ore). Si avea femeia cred copii pe care trebuie sa-i hranesti cu ceva, nu?!

In ce sens se fura mincare? Doar daca nu erai cazat la acest hotel se putea spunea ca se fura, nu?!

Pai daca nu doreati sa strabateti "3 km" de la sezlong la apa trebuia sa luati sezlonguri si umbrele contra cost pe prima linie. A, nu ati facut-o?! Oare de ce?

Referitor la curatenie - am fost in hotele de 5 stele unde era la fel. Se face curat pe unde se vede - asta e. Doar tu singur poti sa faci curat cum stii tu mai bine.

E hotel de 2 STELE. Poate trebuia sa treceti peste drum la Barcelo Royal Beach - insa si acolo gaseati ce sa comentati.

N-o luati in nume de rau insa e un review mult prea critic pentru acest hotel.

yoshy262AUTOR REVIEW
    [11.09.11 13:19:53]

Draga mathilda

- mincarea pt. drum se cumpara nu se baga hoteste in traista, poti sa ai si 10 copii, e treaba ta nu a hotelului sa te hraneasca si pe drum.

- Se fura ca se baga in bagaj, nu conteaza ca stai la hotel.

Poti minca cat vrei, nu poti sa iti umpli traista cu mincare.

Ce e neclar la faza asta?

- de unde stii ca nu mi-am luat sezlong in prima linie?

- anul trecut am stat la un hotel de 3 stele, tot in Sunny Beach, curatenia era mai mult decat ok, nu exista jegul ala sub pat.

Mincarea era ok, aveau 7 feluri de desert cu 4 feluri de inghetata si program zilnic pt. copii si adulti.

Daca orel are curte comuna cu astoria la astoria nu am vazut nimic de genul asta.

Bun, orel e de 2 stele dar astoria e de 3, de ce nu aveau macar un program pt. ei?

- unde stau e problema mea, nu iau banii din buzunarul tau.

- "review prea critic"?

Din punctul meu de vedere sunt prea bland.

Mincare stricata se serveste la hotelurile de 2 stele?

La cele de 3 nu am vazut asa ceva pe unde am stat.

In fine, nu stau sa-mi bat capul cu nimeni si cu nimic.

Succes.

mathilda
    [11.09.11 15:10:28]

Cine zice ca nu poti sa-ti umpli traista cu mincare? Dvs?

De ce n-ati intrebat doamna de ce ia mincare? Poate i s-a imbolnavit copilul si nu putea sa iasa din camera... poate a mers o zi in excursii si a avut nevoie de mincare...

de ce faceti concluzii pripite referitor la hotie sau altceva? a luat mincarea aia din buzunarul Dvs?!

Nu fiti prea categoric.

Niciodata cit am stat acolo nu s-a servit mincare stricata. Nu am vazut! Insa fiti pe pace ca pot observa mincarea alterata.

Aici la desert se serveau fructe (multe) si aveau prajituri delicioase (cu miere si nuci). Orezul ala despre care ati pomenit tot era gustos.

Si de ce tot ati mers la restaurant daca nu v-a convenit mincarea? Sau nu v-a convenit si tot mincati acolo?! Paradox!

[11.09.11 16:34:08]

@mathilda

Te rog sa pastrezi discutia la un ton civilizat.

In fond, fiecare are dreptul la o opinie, care pe saitul nostru este respectata, atata vreme cat este on-topic si nu contine o exprimare dincolo de limitele bunului simt.

Si, nu in ultimul rand, nu uita (ti), pe saitul nostru combatem ideile, nu userii.

Multumesc pentru intelegere!

[12.09.11 06:16:00]

@yoshy262, nu este nevoie sa-ti faci clone pentru a-ti impune punctul de vedere si pentru a jigni intr-un mod atat de josnic, acest lucru este interzis si sanctionat drastic.

Contul @The_Tourist este banat iar ecoul jignitor de mai sus sters.

Pe viitor, rog pastrati un ton decent in discutii, atacati ideile, argumentele - nu persoanele care le emit.

mathilda, yoshy262
    Alte impresii din această RUBRICĂOrel Hotel (complex Astoria) :