ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2011
AUG-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Sub orice critică

Dezamagire totala

Stimati cititori... nu dati banii pe bilet la acest hotel... tocmai m-am intors ieri de acolo si va pot spune ca nu este deloc ok pentru banii pe care i-am dat.

In primul rind mincarea nu este de buna calitate... modul in carese gateste si mirosurile care apar din bucatarie... sunt indoielnice... ne-am certat cu managerul referitor la calitatea mincarii... vreo 2 zile au incercat sa o mai dreaga... au facut gratare afara... dupa care... au inceput cu cartofi fierti... peste cu maioneza... burgeri cu gust... de cea mai proasta calitate... macaroane... totul cu un gust fad. toaletele la sala de mese sunt infecte... personalul care debaraseaza... se misca in reluare. Sa va povestesc despre bauturi... nu are rost... berea este apa de ploaie... coniacul e din ala la kil... pentru drojdieri... sucurile sunt... apa colorata... cu acuarele... sucurile la dozator... sunt dar numai dupa amiaza si seara...

singurul lucru cit de cit ok este bautura lor traditionala... rakia. Sa nu mai povestesc ca barmanii au o greata pe ei... ceva teribil! M-am dus sa comand o rakia. iar dupa ce mi-a pus in pahar (si ala destul de nespalat) s-a spalat pe miini cu bautura din sticla rizind... deci daca aveti ocazia evitati acest hotel.

Personalul de la bar din sala de mese... serveste preferential... cu mai multa consideratie pe cei care vorbesc bulgara... ceilaltiii, in scirba.

Comparativ cu anul trecut. tot la albena dar la alt hotel... anul asta a fost dezastru... Am prieteni care au sarit mesele datorita calitatii mincarii... de multe ori am mincat in oras... pentru ca la masa erau numai ciudatenii. Si ca sa nu se creada ca sunt un mofturos va pot spune ca daca imi e foame maninc si slana cu ceapa sau pateu... daca sunt de calitate... Aici la Osis... mincarea este sub orice critica!!!

EVITATI ACEST HOTEL!!!

IMI PARE RAU CA NU AM FACUT NISTE FOTOGRAFII CU CIRNATII DE LA MASA DE DIMINEATA... POATE ERA MAI EDIFICATOR.

Toaletele din holul hotelului si cele de la sala de mese put... dar put rau... personalul de la receptie... ba nu stie engleza ba se misca in reluare... nu poti obtine o informatie utila de la ei.

curatenia in camere se efectueaza superficial... daca faci scandal... chemi managerul... poate iti schimba lenjeria de pat la 4 zile... si prosoapele o data pe zi. Referitor la prosoape... nu stiu cu ce le spala dar nu prea par curate... poate le schimba dintr-o camera in alta.

Celor care ati simtit acelasi lucru ca si mine... va rog sa faceti comentarii pe baza celor relatate de mine.

VA DORESC CONCEDIU PLACUT IN ALBENA DAR NU LA HOTEL OASIS!

Trimis de daniberila in 10.08.11 11:59:22
Validat / Publicat: 10.08.11 14:05:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA, RALITSA SUPPERIOR

VIZUALIZĂRI: 3462 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniberila); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

neimportant
    [10.08.11 15:23:01]

La Oasis din Albena

Mi-a făcut nasul cangrenă

De mirosuri puturoase

Și de gesturi cam grețoase.

Cu grătare și cartofi fierți

Cum naiba să nu te cerți?

Gust parcă n-aveau deloc,

Am cam dat-o în amoc.

La lichide a fost chin,

Chiar ș-acuma mai suspin.

Berea-i slabă, setea mare,

Iar coniacu-n ”kil„ îl doare.

Barmanii îs cam mimoze

Parcă au cu toți viroze.

Dau cu ”gradele” pe mâini

Z.

criso
    [10.08.11 18:17:50]

Buna ziua,

Imi pare rau sa aud ca exista conditii asa de proaste la un hotel din Albena si ca nu ati avut concediul asteptat.

Anul trecu la ce hotel ati fost? As vrea sa stiu, ca daca ziceti ca a fost bine merita mentionat.

Multumesc pentru raspuns.

niko90
    [10.08.11 19:50:27]

salut

Avem bilete luate.

As vrea sa stiu daca totusi pentru copil exista ceva bun de mancare, sucuri si un pic de distractie.

Poti sa m-ai adaugi ceva poze.

[10.08.11 22:12:11]

FOARTE BINE PUS IN VERSURI... SALUTARI MAESTRE... AR TREBUI SA INCERCI PE PIELEA TA... SAU MAI BINE ZIS PE BANII TAI... POATE IESE CEVA MAI TARE... FELICITARI ORICUM ESTI TARE!!!

[10.08.11 22:16:50]

INDIFERENT CE POZE AS POSTA PÎNĂ NU SIMTI PE PIELEA TA NU E NIMIC ADEVARAT.

La receptie am asteptat vreo 50 minute pina sa ne puna bratarile... le era fica sa nu mincam prea mult... sau ce? Oricum din poze toate arata bine... ar fi bine sa stiti care este numele agentului de contact al agentiei... macar sa faceti reclamatie... ca ltceva oricum nu rezolvati. Concediu placut!!! Apropo vizitati delfinariul de la Varna 29 km fata de albena... mergeti sa ajungeti pe la 14... intrare 20 leva adult... 14 leva copii... merita

[10.08.11 22:20:42]

pentru copii este lapte rece... care ei il cred cald... cereale... pireu de morcovi... pireu de cartofi... cartori frantuzesti... daca apuci... clatite la care stai la coada... sau daca nu cornulete cu finneti... prajituri... la greu... lubenita. piersici... prune... orez... morcovi fierti... cirnati de diferite culori si arome... mmmm... oua ochiuri si fierte... omleta... de toate sunt... dar degustibus non discutandum.

[10.08.11 22:27:59]

Anul trecut am fost la RALITSA SUPERIOR... SI TOTUL A FOST OK... seri de spectacol... sala de spectacol mare... internet wirellesss gratuit in hol... piscina ft mare... piscina de copii. curatenie... putina grata la barmani dar in rest... numai de bine... Hoteluri mai bine cotate si cu conditii bune mai sunt... vezi Laguna... Mura... Kaliakra... astea sunt pe malul marii... dai un ban dar ai conditii!!!

[10.08.11 22:32:59]

sucuri asa zis naturale... doar la loby bar... dar ai grija cum ceri poate... primesti o privire gretoasa... sa nu deranjezi barmanul... in rest sucuri colorate la snack bar... culori galben gen orage... sau mov gen strugure... un fel de acuarele... mai bine iei apa plata... dar si aia mai bine de la loby bar sau de la barul din spate. (. ceva gen cofetarie). pentru ca acolo functioneaza mai bine dozatorul. chiar imi doresc saaflu si parerea voastra dupa concediu...

motaneata
    [10.08.11 23:36:27]

@dani... berila,

eu... citind... review-l tau... , dar... mai ales... ecourile tale, ... am vazut... atatea... puncte... puncte, incat... am... devenit... bbbâlbbâit...

Dupa... aia... ai țipat... la mine... (ai scris cu litere mari), desi stiai... ca-i nepoliticos... sa scrii... asa.

Imi pare rau de cococoncediul tau ... care...

Fefefelicitari!

P. S. In rest apreciez ca ai spus lucrurilor pe nume. Review-l tau chiar ne ajuta sa ocolim locuri atat de triste.

[10.08.11 23:49:39]

UUps... am uitat... sa relatez... ca acest @superb@hotel are 4 aripi sau corpuri. A; B; C; D... si in una dintre ele sunt cazati concurentiii de la concursurile canine... in afara faptului ca poti vedea o multime de rase de caini (la competitia de linga hotel Dobrudja)... dat fiind ca mincarea lasa de dorit... eu ma gindeam in sinea mea ca astia au all inclusive pentru caini... si asa astia nu beau decit apa... si maninca ce le dai... cam asta e comparatia ce o pot face de 600 de euro risipiti pe un cocediu ratat... ma rog asta e... fraieri sunt peste tot... am fost unul din ei... anul acesta. Oricum in comparatie cu alti ani... bulgarii lasa garda jos datorita crizei.

[11.08.11 00:09:17]

..... erAu de... la nervi... da si tu..... 600 euro... f..... . vacanta de vara... si dupa asta sigur devii BILBÎIT

serbanica
    [22.08.12 22:36:10]

@daniberila:

ASA ESTE DAR SE PARE CA ROMANUL DE RAND NU INTELEGE PANA NU PIERDE O VACANTA MULTASTEPTATA SI 600 DE EURO, PANA SA INTELEAGA CA ACEL LOC ESTE UN LOC INFECT SI LA PROPRIU SI LA FIGURAT!!!

IMI PARE RAU CA NU AM CITIT PARERILE TALE PANA SA PLEC IN CONCEDIU SI POATE NU AS FI FOST SI EU UN ROMAN FURAT DE BULGARI, CARE APROPO: SUNT MAI HOTI CA ROMANII!!!

[23.08.12 17:01:20]

@serbanica, te rog ca pe viitor sa eviti folosirea exclusiva a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), aceasta practica este nerecomandata si in general considerata lipsita de politete pe internet. In limbaj internaut, asta inseamna ca strigi la noi!!! Vezi aici

criso, daniberila, motaneata, neimportant, niko90, serbanica
    Alte impresii din această RUBRICĂOasis Hotel: