ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2013

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Catastrofal - Oasis locul pe care nu-ti doresti sa-l mai revezi vreodata

In mod special NU alegeti acest hotel ca destinatie de vacanta, iar in mod general nu alegeti Bulgaria fiindca noi, romanii, muncim mult prea mult economisind un an pentru o vacanta, iar bulgarii, pentru dovada lor de lipsa de respect... nu merita eforturile noastre

Camerele: foarte murdare chiar insalubre. Baia este cel mai nesigur loc unde iti poti face toaleta. Un miros groaznic pretutindeni in hotel. Folosesc solutii de curatat dubioase si metode invechite. In urma curateniei pe care o faceau menajerele, ramanea un puternic miros insuportabil. Pentru siguranta noastra, dar mai ales a copiilor am cumparat si folosit solutii puternic dezinfectante pe care le utilizam ori de cate ori plecam din camera. Raspunsul reprezentantilor hotelului la sesizarea mea a fost ca noi, turistii, suntem prea multi in aceasta perioada iar ei prea putini...

Restaurantul: nici nu poate fi numit asa... mai degraba cantina sociala... este la fel de murdar ca si baile. Cu fete de masa pline de pete, ce raman neschimbate peste zi. Mese ce se clatina la fiece miscare fiindu-ti teama sa nu te trezesti cu ele in brate. Vesela spalata superficial, cu vadite urme de la masa precedenta. Felurile de mancare servite sunt in cea mai mare masura preparate dintro carne tocata specifica lor, nu pe gustul romanilor, iar legumele ce ar trebui servite GATITE (fierte, coapte, etc) langa o friptura, peste (acestea nu sunt disponibile tot timpu')... sunt de cele mai multe servite aproape crude, nu pot fi consumate!! Au fost zile cand nu am putut incropi o farfurie care sa contina si legume si carne. In plus, la mijlocul vacantei ne-am imbolnavit trei din patru. O suma frumusica s-a cheltuit in farmaciile bulgare pe smecta si imodium plus o intreaga zi compromisa.

Piscina: mititica, dar bine intretinuta de un domn bulgar mai in varsta.

Lobby bar: nu gasesti intotdeauna bautura preferata, dar ai sa gasesti tot timpul un barman prost dispus si obraznic

Animatorii: plictisiti, obositi si fara idei. Zilnic repetau acelasi program plictisitor si lipsiti de orice chef. Rar vedeai unul zambind.

Receptia: Baiatul cu care am venit in contact se comunica lesne si este destul de serviabil, incercand sa dreaga busuiocul... Fata comunica foarte slab in orice limbaj, nici nu pare ca ar vrea sa faca vreun efort. La momentul check out ului am rugat-o sa-mi dea cheile salii de bagaje. A indrugat ceva din care am inteles ca trebuie sa astept o alta persoana sa vina cu ele. Un domn german vazandu-ne cu bagaje, copii, asteptand m-a intrebat daca e vorba de cheie. Doar dupa ce el a insistat de doua ori la receptie, fata a catadicsit sa scoata cheia dintr-un setar...

Trimis de Usurelu Mariana in 29.08.13 12:15:21
Validat / Publicat: 29.08.13 14:47:29
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2703 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Usurelu Mariana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.08.13 12:31:58]

@Usurelu Mariana: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

fanespoitorul
    [29.08.13 15:32:40]

@Usurelu Mariana: iar in mod general nu alegeti Bulgaria fiindca noi, romanii, muncim mult prea mult economisind un an pentru o vacanta, iar bulgarii, pentru dovada lor de lipsa de respect... nu merita eforturile noastre

Daca ai avut deceptie cu hotelul la prima iesire in directia Bulgaria, nu mi se pare corect sa le recomanzi altora sa nu mearga in Bulgaria. Eu merg din 2009 de 2-4 ori pe an in diverse locatii si nu am avut decat odata electrosocuri. Recunosc, atunci nu citeam AFA.

Usurelu MarianaAUTOR REVIEW
    [29.08.13 16:59:11]

@fanespoitorul: Desigur, este alegerea fiecaruia sa se indrepte catre orice destinatie doreste si de cate ori posibil.

Insa, consider ca este de datoria mea sa trag acest semnal de alarma chiar daca a fost prima vacanta petrecuta acolo... sau poate cu atat mai mult, fiindca am termeni de comparatie.

Pentru unii dintre noi, un '' electrosoc'' este mai mult decat destul sa nu mai vrei sa incerci a doua oara... noroc ca destinatiile sunt suficiente

Multumesc pentru feedback.

fanespoitorul, Usurelu Mariana