ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2011

Foarte nemulțumit
Sub orice critică
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Pierdere de timp si bani

Am fost in STATIUNEA OLIMP anul acesta (pentru prima data) la hotelul AMFITEATRU si ce pot sa va spun este ca am fost dezamagita nu de hotel care a fost acceptabil ci de servirea de la restaurantul AMFITEATRU unde pentru a comanda trebuie sa astepti 20-30 de minute sa se simta cineva sa vina sa iti dea un meniu asta daca ai noroc, ca poti pleca linistit ca oricum nu intereseaza pe nimeni.

In prima seara am asteptat 2 pizza aproape o ora, iar pentru nota de plata 15 minute. Ce nu stiam noi este ca in seara aceea am dat peste TANTI SEFA DE SALA GABI o ********* care serveste numai la mesele cu multe persoane ca bacsisul sa fie pe masura mesenilor (adica mare), daca se intampla sa gasesti masa in zona ei abia vine sa ia comanda, iar de adus mancarea o aduc lacheii ei (ceilalti ospatari) dupa mult timp dupa ce servesc mesele care ii convin ei.

Am fost si la restauranul BELVEDERE unde am comandat CIORBA DE VACUTA, iar la felul 2 - pe langa friptura SALATA DE ARDEI COPTI SI DE CASTRAVETI ACRI, cand au luat comanda aveau de toate dar cand sa aduca mancarea nu mai aveau decat CIORBA DE FASOLE SI SALATA DE VARZA.

Despre plaja ce sa va spun, murdara, in fata hotelului multe alge care miroseau f. urat, plaja si baie am facut in stanga hotelului unde ne-am taiat talpile, eu mai putin pentru ca nu am intrat mult in apa, dar sotul meu are o taietura urata pe talpa si pana la urma a intrat incaltat cu papucii.

Plaja pustie, nu gasesti nimic, nici inghetata, nici bere, este pustiu peste tot.

A trebuit sa mergem pana in NEPTUN, aproape 8 km sa luam cate ceva, nici un chiosc de ziare nu am gasit, preturi foarte mari si la restaurant si in Neptun.

Ce pot sa spun totusi este ca am gasit pana la urma un ospatar ok, SORIN, caruia ii dadeam bacsisul cu placere, pentru ca il merita, il recomand.

Cam atat, la anul nu mai venim aici.

Trimis de C_LAURA2007 in 28.07.11 23:33:26
Validat / Publicat: 29.07.11 06:39:18

VIZUALIZĂRI: 4064 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (C_LAURA2007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[29.07.11 06:32:36]

@C LAURA2007, am editat un cuvant in textul tau, jignirile nu sunt admise pe acest site.

Spui ca hotelul este acceptabil si totusi nu vorbesti deloc in review-ul tau despre camere, poate scrii un ecou si ne dai cateva detalii.

cintus
[29.07.11 10:41:56]

Chiar week-endul trecut am facut o plimbare cu masina prin statiuni si ne-am oprit in Olimp. Era pe seara, dupa ora 18, dar inca lumina afara. Am parcat masina chiar in capat, acolo unde se coboara pe plaja din Olimp. Am coborat pe plaja. Imediat la coborare plaja intr-adevar nu e amenajata si nisipul e cam tare, sunt si scoici.

Am luat-o pe drumul ce merge chiar in fata complexului Panoramic/Amfitreatru si in dreptul hotelului este o plaja foarte frumos amenajata cu umbrelute, sezlonguri. Chiar ne-a placut si ni s-a parut foarte curat. Apa marii era curata de-a lungul litoralului de la Costinesti pana la Mangalia. Faleza si "spatiile verzi" nu erau deloc amenajate, nici macar in dreptul hotelurilor. Multe buruieni de un metru (exagerez putin).

Mai incolo inspre vilele binecunoscute, inspre Neptun se vedea gazonul tuns frumos. Intr-adevar lume multa nu prea am vazut dar am pus-o pe seama faptului ca fiind seara si chiar aproape de ora mesei turistii servesc masa de seara.

Am urcat si pe terasele restaurantelor din Complex si era cam pustiu. Nu prea puteai sa stai pe terasa, vantul era destul de puternic si prevestea ploaia care a si venit pe noapte (si a stricat plaja de duminica dimineata).

Unul din hoteluri era in renovare, acoperit de plase. Intr-adevar mi s-a parut destul de plictisitoare atmosfera si am concluzionat ca daca ar fi sa vin ca turist aici m-as plictisi sa stau numai aici, dar daca ieseai la strada ce duce spre Neptun incepea agitatia si atmosfera era alta. Era mai placut. Dar totusi, pentru o vacanta la mare linistita cred ca e placut.

C_LAURA2007AUTOR REVIEW
[30.07.11 18:11:17]

Ce rost mai are sa iti scrii parerile pe acest site daca cuvintele care caracterizeaza comportamentul unui om sunt marcate cu stelute (*********). Multumesc.

C_LAURA2007.

[30.07.11 20:24:46]

Exact aşa cum ţi s-a spus, are rost, mai ales dacă poţi să ai o exprimare decentă.

Există cuvinte care pot descrie atitudini şi comportamente nedorite fără a afecta totuşi imaginea persoanei la care se referă. Dacă nu reuşeşti să le găseşti, ne obligi atunci pe noi să punem acele steluţe...

E ca la TV - există emisiuni la care te uiţi cu plăcere şi ai ce învăţa, dar şi emisiuni unde din când în când se acoperă câte o vorbă de duh cu un beep. Asta e...

jfruit
[10.08.11 22:04:40]

Am fost acolo acum 3 saptamani si exact asa s-a intamplat, am asteptat 10 minute numai sa ne observe cineva si sa ne aduca meniurile, dup-aia am mai stat 20 sa ne ia cineva comanda... nu a venit nimeni. Ne-am ridicat frumos si am plecat. Tin sa mentionez ca nu era nici macar plin.

Mai fusesem acum 3 ani si mancasem ieftin si rapid, dar se pare ca de atunci calitatea serviciilor a scazut considerabil.

C_LAURA2007, cintus, jfruit
Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Blue View Hotel (ex Panoramic-Amfiteatru-Belvedere) [Olimp]:

• pagină generată în 0.045028924942017 sec