ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2011
ÎNSCRIS: 04.11.10
JUL-2011

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Exceptional

fara cuvinte... am fost cazat in corpul b, camere excelente, curatenie, modern...

dar cireasa de pe tort este restaurantul hotelului... bucatari excelenti, mancare de nota 20, portii uriase... e destul de scump... insa e pe masura portiei... SI E FOARTE BUN :)) desi era restaurantul plin, nu am asteptat mai mult de 10 minute dupa mancare, si asta seara :))))

felicitari conducerii pentru organizare si personalului pentru comportament si dedicatie... revenim

Trimis de flavius30 in 25.07.11 19:25:19
Validat / Publicat: 25.07.11 20:36:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3088 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flavius30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

[11.03.12 19:12:30]

Aveti idee cum este in corpul A? O camera dubla in corpul A este mai scumpa cu 35 lei decat una din corpul B.

Daca este o diferenta semnificativa a gradului de confort, as fi dispusa sa platesc diferenta.

Mai exact: merita sa platesc 35 lei/noapte in plus pentru a sta in corpul A? Care ar fi avantajele?

maria55 †
[11.03.12 20:02:32]

@cris1982: nu nu merita, dupa parerea mea.

Corpul B, este unul nou, dat in folosinta in vara 2011, desi nici despre corpul A nu pot spune ca este vechi (2005).

Insa corpul A, mie personal mi se pare ca "da" prea in bulevard, esre mai multa forfota, deci, implicit mai mult zgomot. Crede-ma, te vei bucura de aceleasi conditii, f bune, in corpul B si mai faci si o mica economie in buget.

Ambele sunt f aproape, atat de plaja, cat si de centrele comerciale, teatru de vara, posta, parc.

[24.03.12 21:19:04]

@maria55: Mi-am facut rezervare la Hotel Vera - corp B pentru luna august. La un alt review, am vazut acum, ca ati comentat ca ar fi galagie din cauza terasei din apropiere.

Am dat deja banii, caci altfel mi-as fi ales altceva.

Sper sa ma pot odihni noaptea

maria55 †
[25.03.12 00:52:37]

@cris1982: nu stiu la care review faci referire, insa cred ca ai inteles gresit, sau poate eu nu m-am facut inteleasa!

Corpul A, fiind la artera principala, cu un trafic extrem de intens, creeaza un oarecare discomfort pt ca nu toti au masini silentioase. Alegerea ta, indreptandu-te spre corpul B, a fost una inspirata.

Despre terasele cu muzica data la maxim... se stie, nu-i o noutate, si este cam peste tot. N-ai sa auzi nici Pavarotti, nici Verdi, doar suntem la mare, la marea noastra, si atmosfera de vacanta pe la noi fara o manea, n-ai sa vezi!

Va doresc un sejur cat mai placut in aceasta vara, si nu numai, mult soare si odihna placuta!

Maria55

[25.03.12 21:05:51]

@maria55: Va multumesc pentru informatii.

Eu sunt fan munte, pentru liniste, racoare, verdeata, excursii.

Anul acesta am decis sa merg la mare, pentru ca mi s-a facut pur si simplu dor, ultima data fiind la mare in 2005.

Daca nu ma voi putea odihni, voi merge apoi si la munte 2-3 zile, ca sa recuperez somnul pierdut la mare.

[30.03.12 13:48:50]

@cris1982:

dupa ora 01 te poti odihni ha ha ha

[30.03.12 13:50:43]

@costinesti_2003: Este bine si asa...

Este suficient...

[30.03.12 13:54:11]

@cris1982: eu am stat in cel de stica la et4 ultima camera pe stanga, daca citesti ce am scri este adevarat, apa venea calaie si venea cand rece, cand calda nu era constanta apa la dus, te puteai opari sau poti sa faci un dus rece de te trec fiorii la wc se mai oprea apa dimineata aveam probleme si daca stai pe partea cu soare o sa dormi numai cu ac, si covare infecte adica ala mic de la baie

[30.03.12 13:58:42]

@costinesti_2003: Eu mi-am luat bilet in corpul B. Este un corp nou si sper sa nu am asemenea probleme.

[30.03.12 14:02:50]

@cris1982: da este mai nou sa ai mare grije la macare, eu la masa stam si cate o 1h pana sa aduca comanda mai ales sambata seara. si la mic dejun de dimineata ca sa poti sa prinzi ceva sa te trezesi devreme un minus ca daca vrei sa te duci la plaje trebuie sa stai sa iei micul dejun care este pe la 7.30si uite asa se duce diminetile insorite, sau mai bine citeste rewiul ce am scris ca sa ai ideie sa fi atenta. sper sa nu treci prin ce am trecut eu scuze greselile gr

[30.03.12 14:11:42]

@costinesti_2003: Multumesc pentru avertizare.

Eu mi-am luat biletul cu intrare luni si iesire sambata dimineata, tocmai pentru a evita zilele de weekend super aglomerate.

Am citit si review-ul tau inainte de a rezerva aici. De fapt am citit toate impresiile postate pe net despre acest hotel.

Am avut in vedere si alte hoteluri, dar acesta mi s-a parut cel mai bun ca raport calitate/pret.

Nu am gasit niciun hotel pe litoralul romanesc care sa aiba 100% grad de satisfactie, iar la pretul pe care eram eu dispusa sa platesc, acesta mi s-a parut cel mai bun.

Daca nu-mi va conveni restaurantul, ma voi duce la terasele cu autoservire din apropiere. A contat in alegerea mea si faptul ca acest hotel are o pozitie buna, aproape de plaja si de terasele din centru.

[30.03.12 15:20:10]

@cris1982: eu anul trecut mi-am luat la 2*, 14 zile la sirius tocmai ca sa nu mai dau bani multi la 3* fiecare hotel are plusuri si minusuri, dar era mult mai aprope de plaje chiar 5 era in spatele la brad bega o sa postez rew dar sa sti ca a fost un concediul ok

[30.03.12 15:24:19]

ai dat 100% distractie, ce distractie nu mai induceti oameni in eroare fiti sinceri, a da mi-am adus aminte era distractie la restaurant era tv si peste drum manele cica aia era distractie

flavius30AUTOR REVIEW
[02.04.12 12:21:47]

@costinesti_2003: Nu ma pot abtine si trebuie sa intervin, cu scuzele de rigoare

Nu stiu cum ai putut astepta cate o ora dupa mancare cand eu in fiecare zi dimineata (bufet suedez, e drept nu prea bogat, dar suficient) iar la pranz si seara a la carte... si nu stateam mai mult de 15- 20 minute asta in cazul in care eram 4 persoane la masa si fiecare comanda altceva, si era terasa plina... precizez in iunie 2011... am fost cazat in corpul b unde a fost super curatenie si foarte frumos, galagie... ca la mare... cine vrea liniste si pace... exista munte cu zicea antevorbitorul nostru... si inca ceva... fata de bran, brad, bega... nici nu exista termen de comparatie... vera este net superior, dar fiecare cu parerile lui, dar macar sa fie sincere si corecte, nu din interes, poate. multumesc

[02.04.12 14:07:31]

@flavius30: eu am fost in august 2010 perioada de varf, si iti spun sincer ca stam si 1h sa aduca macarea, in iunie nu este aglumerat, de multe ori macam in sala ca pe terasa nu era loc daca vruiam sa manac la terasa trebuia sa astept sa se ridice altii cat despre chelneri erau f putin si nu faceau fata la fluxul de clientii, eu nu am stat la brag bega am auzit ca acolo este nasol ca inca se renova cand am vrut sa imi iau eu bilet ,cat despre micul dejun atunci era bogat dar slab calitativ adica , cafeaua ,sucul ,mezelurile erau unele cu gust de acru ,crenvusi erau proaspeti oul la tigaie , sti ce imi place la micul dejun , fructele, cat despre cabina de dus ai frumoasa care era cu radio si luminite daca stateai mai mult se umplea cada scurgerea era infundata de atata nisip ,baie faceam cu apa calaie cat despre caldura infernala din hol era groaznic pana intro zi cand mam hotarat si am pornit toate aparatele ac de pe holul de la scarile de urcare telecomanda functiona si pentru hol si camera ,

eu sint sincer chiar am avut probleme cu macarea nu a fost zi ca unul dintre noi sa nu vomite in fiecare zi ,parca era un cosmar cand venea masa iara era un chin ce sa aleg a la carte

cat despre concediul a fost de cosmar, nu o sa mai revin niciodata acolo

[10.06.12 13:52:17]

@flavius30: Fotografii aveti? Ma intereseaza in special corpul B, unde ati fost cazati. Abia astept sa ajung si eu acolo!

costinesti_2003, cris1982, flavius30, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂVera Hotel: