ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2011
ÎNSCRIS: 17.10.10
JUL-2011
2 AD. + 2 COPII

Lacul Sf. ANA, - Vizitati de ursi

Am fost la lacul Sf. Ana intr-un weekend impreuna cu alte trei familii din Bacau.

Am plecat intr-o vineri pe la 17.00 si cu lalaiala de pe drum am ajuns pe la 20.00.

Ne-am apucat de intins cotrurile, cand, deodata cineva a strigat "URSUL BAI"

Intradevar era un urs cam la vreo 150kg care a plecat inapoi la fel de calm cum venise. In acea noapte am stat de paza langa foc cu unul din colegii mei, la un sprit si la taclale, cand pe la 3 noaptea, un grup de la Bucuresti care aveau si un caine a dat din nou alarma: URSUL. am aprins farurile la masina, am claxonat si a plecat. Oricum cat am stat acolo am vazut 5 ursi , foarte pasnici care probabil ne vizita pentru mancare. Partea buna, este ca nu am vazut si nu am auzit nimic de serpi.

A venit dimineata, am ciugulit ceva si am plecat la lac. dupa ce am coborat circa 1.5 km am ajuns la lac. Peisajul este superb, lacul avea o apa cristalina, cum nu am vazut niciodata, era ca cea din PET la magazin. Apa era cam rece, dar dupa ce te obsnuiai nu o mai simteai. Peste tot erau amenajate locuri de odihna, bancute, mese cu scrumiere, cosuri pentru gunoi si totul imprejur era foarte curat. ..chiar si pe platoul unde ne-am asezat noi corturile, era amenajata o toaleta tip "in fundul gradinii, ca la tara" chiar la marginea padurii, si nu te trzeai murdar pe slapi sau bocanci.

A fost un weekend de neuitat si recomand tuturor sa se duca acolo ca au ce vedea. Deasemeni recomand sa mearga in grupuri mai mari.

P.S. printre poze am atasat si o poza cu un ursulet.

Trimis de marian1973_bc in 12.07.11 16:10:15
Validat / Publicat: 12.07.11 16:50:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BALVANYOS. A mai fost în/la: Praid - pensiunea Medvehasz Sovata

VIZUALIZĂRI: 4591 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marian1973_bc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂLacul Sfânta Ana:

• pagină generată în 0.065609931945801 sec