ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2011
ÎNSCRIS: 08.07.11
JUN-2011
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 [ani]

O vacanta perfecta

Am plecat cu oarecare strangere de inima, era prima oara cand mergeam in Turcia, si aveam emotii in privinta tuturor lucrurilor pe care le vom gasi acolo. Citisem toate postarile cu privire la acest hotel, iar acum venise vremea sa vad cu ochii mei. Si nu am fost deloc dezamagita. Aproape tot ce citisem si vazusem in poze era adevarat. Mai putin partea cu mucegaiul.

Dar sa incepem cu inceputul, drumul cu avionul a durat 1,5 minute, formalitatile lejere, iar la aeroport am fost asteptati de un autocar, care ne astepta cu aerul conditionat pornit. Drumul pana la hotel aproximativ 2 ore cu o pauza scurta de 15 minute.

La intrare in holul hotelului am fost intampinati cu sucuri reci, vin si prajituri, formalitatile de cazare au durat relativ putin desi eram un autocar intreg, si ma refer la un autocar de 40 persoane.

Am ales corpul Rose la etajul 4, cel mai indepartat de receptie, dar a fost ok. Gradina este impresionanta, si face sa nu observi distanta.

Camerele micute pentru un hotel de 5 stele, exact cum citisem, dar foarte curate.

Mancare si bautura: variata, dimineata omleta, clatite toate foarte bune, facute in fata ta, sampanie gratis, gratar in aer liber in cadrul restaurantului principal, care se regaseste in corpul Park. Totul la superlativ. Chelnerii foarte draguti si serviabili, se chinuiau sa iti spuna cateva cuvinte in limba romana, si tot timpul zambeau.

Piscinele: foarte curate, am vazut cum se prelevau probe de apa, una centrala in care se desfasurau cele mai multe activitati, 2 de relaxare, cu jaccuzii, si inca una in spatele corpului Rose pentru copii, si alte 2 tobogane mari, in afara celor de langa piscina mare.

Pentru noi ca familie cu copil de aproape 6 ani, am avut surpriza placuta sa gasim aici un miniclub destul de activ, si minidisco in fiecare seara. Pe la orele 20.20 cand aproape toti parintii erau la masa, veneau animatorii dedicati copiilor si ii strangeau pe acestia pentru minidisco. Acolo erau invatati sa danseze, iar la sfarsit li se dadeau diplome si cadouri pentru activitatile desfasurate in timpul zilei.

Plaja este cu pietre, si este mai greu accesibila celor cu copii. La noi nu a fost nevoie sa o folosim deoarece pitica noastra a folosit doar piscinele.

Pentru personalul hotelului numai cuvinte de lauda, de la femeia care face curat in camera, pana la managerului hotelului, care apropo era tot timpul printre angajati si clienti. Bucaturul sef ne-a sevit personal un sufleu de ciocolata excelent.

Toate peste toate calitatea serviciilor excelenta. Sunt multe de spus sau de povestit.

Recomand cu caldura acest hotel tuturor parintilor cu copii si nu numai.

Trimis de bdoina in 08.07.11 21:29:12
Validat / Publicat: 08.07.11 21:54:22
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1969 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bdoina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina principala

[09.07.11 15:47:00]

Plecam si noi aici 10 nopti din 20 august. Spune-mi te rog cum era totusi la plaja... aglomerat, mai liber... nisip deloc... chiar nu se poate sta?? ... si corpul mimose cum este?? ... cite etaje au cladirile? Merci.

danamandache
    [09.07.11 16:08:13]

buna

numele meu este dana vreau sa plec la acest hotel pe 22 iulie cu avionul

am o intrebare te rog-noi in sejur nu avem inclus si transpotul. de la avion spre hotel cum ajungem? beneficiem si noi de serviciile touroperatorului? cit costa autocarul spre hotel?

de fapt sunt mai multe intrebari. mentionez ca este pt prima oara cind merg in turcia ma intereseaza orice informatie despre drum si cazare

iti multumesc anticipat pt ajutor

[09.07.11 17:27:39]

plaja nu este f aglomerata, gasesti sezlonguri fara probleme, este cu pietricele mai mari, exista locuri speciale pentru copii mai mici cu nisip si tobogane. Pentru stat la plaja nu trebuie sa iti faci probleme, cu intrarea in apa e mai greu pentru ca este destul de abrupt.

[09.07.11 17:32:53]

din pacate drumul de la aeroport spre hotel este destul de lung, sunt in jur de 90 km, noi am avut inclus de la transportul cu avionul, la transferul cu autocarul. Deci nu ne-a costat nimic in plus. Daca puteti beneficia de transport puteti intreba agentia de unde a-ti procurat biletele. Transportul e destul de scump in Turcia, cel putin asa ne-a spus ghida care ne-a insotit in autocar (benzina la ei este in jur de 2 dolari).

[09.07.11 17:38:34]

Corpul Mimose este imediat langa receptie, o parte din cladire are vedere in curtea interioara, iar cealalta spre hotelul din vecinatate. Sincer eu iti recomand corpurile ROSE, ORKIDE. Sunt aproapre de main pool, iar camerele sa fie la etajele superioare. Sa iti spun si de ce, la parter (sau etajul1) cum spun ei cladirile avand 5 etaje (la noi 4), se mai simte usor miros de insecticid de la vegetatie, de la 3 in sus nici o problema de acest fel. Asta pentru ca eu nu am vazut acolo nii o musca sau tantar.

[09.07.11 20:06:33]

Saru' mina, saru'mina!!! Avind in vedere ca in anii trecuti am fost la royal wings si delphin pallace unde plaja si hotelul erau ok, aici, am niscaiva emotii, dar ma bazez pe gasca ca stim sa ne distram si pe serviciile lor care stiu ca sunt ireprosabile ca si la delphin pallace. Multumesc.

[09.07.11 20:16:09]

Uitindu-ma pe pozele tale, indraznesc sa te mai intreb ceva: nu ai poza cu locul de joaca de pe plaja? ... ce-i drept nici nu l-am vazut pe nicaieri si esti si prima care-l mentioneaza!! Te tot intreb de plaja ca noi suntem fani plaja si suntem si cu copii dupa noi!

[09.07.11 20:39:38]

atasez acum

babice83*
    [30.07.11 09:17:07]

care din corpuri este cel mai frumos, luxos si arata camerele la fel ca pe site-ul oficial al hotelului. Uni spun Rose altii Tropik

danamandache
    [30.07.11 17:50:19]

eu consider corpul ROSE cel mai frumos

camera in care am stat (5524) avea un pat dublu, un pat pt o persoana si un divan, nu era exact ca pe site dar f pe-aproape

de la balconul camerei se putea vedea mare si aproape tot resortul vecin Mukarnas

noaptea era liniste desi dedesubt era parcul de distractii, si te puteai odihni f bine, iar dimineata era liniste si te puteai trezi la ce ora doreai

asta pina la ora 10 cind te trezea cucurigul hotelului care mie imi placea in mod deosebit deoarece iti dadea energie pt toata ziua

concediu placut

babice83*, bdoina, danamandache, lidiadanaila, maimerg
    Alte impresii din această RUBRICĂBotanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]: