Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar]

înscris/ă în 25.01.13
AUG-2013

Primul concediu in Turcia

Buna ziua!

Nu știu cat de util va fi acest review, având in vedere ca au trecut deja 3 ani de atunci si probabil hotelul a suferit ceva modificari (înspre bine sper!).

Despre cazare, nu am foarte multe de spus, noi nu suntem genul care punem f mult accent pe dimensiunea camerei, aceasta fiind doar locul in care făceam dus si... picam seara, după o zi întreaga de plaja si tobogane.

DAR, intr-adevăr camera destul de mică si cu mobilier sărăcăcios, fără surprize la venire (gen Cos cu fructe, Șampanie, sau ceva pt copii). Nu am avut probleme cu caldura, aerul condiționat si-a făcut treaba, deși nu l-am folosit f. mult, întrucât abundenta de verdeața din resort asigura si răcoare, chiar dacă am fost in August acolo.

Insectele acelea specifice (am uitat cum se cheamă :)) nu ne-au pus probleme, izolarea fonica f buna atunci când închideam usa balconului.

Minibarul destul de sărăcăcios, dar nici asta nu a reprezentat o problema, la cat de sătui eram de orice, atunci când ajungeam in camera.

Mâncarea... simpla, nu am văzut iepure, rata, mâncare chinezeasca, peste mai deosebit (ton, somon)... si ce m-a "durut" pe mine cel mai tare... absenta fructelor de mare (creveți)... care nu au fost nici măcar in seara de gala. :(La capitolul fructe... slăbuț! Nu am avut căpșuni, cireșe... sau alte fructe mai speciale.

Plaja cu pietre destul de neprietenoase :), asa ca nu am vizitat marea decât de vreo 2 ori...

Aquapark sărăcăcios si nu f spectaculos si am avut parte si de o...comunista :) care nu lasă copilul de aproape 6 ani sa se dea cu colacul (pe atunci nu știa sa înoate, iar cu pernuțele ii era teama).

Echipa de entertaineri din acel an (pentru ca se schimba de cele mai multe ori de la an la an) a fost f buna, ne-am distrat f mult in seara in care a fost "Best Ideal Couple", concurs pe care l-am si câștigat! ;) Am avut parte de câteva probe la care am ras cu lacrimi. In rest, si peste zi erau f activi... gimnastica acvatică, jocurile si concursurile de peste zi... mi-a plăcut!

Nu mi-a plăcut ca erau numai ruși pe acolo... care acaparau toate toboganele, nu se uitau atunci când se dădeau, te împingeau, îți veneau in cap... copii si Adulți de peste suta de kg... nu foarte plăcut...

Lunapark-ul fără taxe suplimentare, dar sărăcăcios si aglomerat... am stat cel puțin o ora sa prindă copilul o mașinuța electrica (de tamponat)... drept urmare nu am fost decât intr-o seara.

Despre verdeața din resort nu mai spun nimic, deja a-a spus tot despre acest aspect.

Si cam atât! Vacante frumoase tuturor!

Impresii încărcate de giaserbu in 05.04.2016 11:38:33

Validat / Publicat: 05.04.16 14:13:44

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: In 2014 am fost la Gural Premier Belek
VIZUALIZĂRI: 1984

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (giaserbu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5849 PMA (din 12 voturi) nota2

[05.04.16 12:03:51]

Mulțumiri, oricum, pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Şi, aflându-te la primul review dăruit comunităţii — da', cum se zice, mai bine mai târziu... :) — bun-venit cu adevărat în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... =8&ridAnt=67885

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[05.04.16 21:27:11]

@giaserbu -

Ciudat. Crezi că ai putea detalia în ce consta conţinutul minibarului "sărăcăcios"?

- giaserbu
[05.04.16 22:19:01]

Sincer, chiar nu imi amintesc exact ce conținea, au trecut 3 ani... am făcut cred mai degrabă o Paralela cu Gural-ul, la care am fost următorul an si care a fost mai bogat.

Publicitate    [24.07.19 08:31:26]