ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2011
DIN: Sibiu
ÎNSCRIS: 27.06.11
JUN-2011

Un SUPER concediu!!!

Am fost la Arabella in perioada 11-18 iunie. Desi am plecat din tara pe ploi torentiale, acolo am avut noroc de vreme buna tot sejurul.

Noua ne-a placut f. mult, am fost multumiti de absolut tot, de curatenie, mancare, camera, servicii, personal, plaja, etc.

E drept ca plaja lor privata (noi am avut platite in pachet sezlongurilesi umbrela si parcarea) e cam la 10 min. de mers pe jos de hotel, dar noua ne-a prins bine miscarea.

La anul suntem hotarati sa revenim si sa stam chiar mai mult, 10 zile.

Mentionam ca anul trecut am fost in Turcia la 5* AI si nu am constatat nici o diferenta fata de Arabella (per total).

Recomandam acest hotel mai ales familiilor cu copii.

Trimis de lilisorm in 27.06.11 08:46:04
Validat / Publicat: 27.06.11 10:05:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3837 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilisorm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

turista
    [27.06.11 11:36:33]

Ma bucur sa aflu ca au si ei plaja privata, cand am fost eu nu aveau.

anna_ankutza
    [28.06.11 00:41:27]

unde au plaja privata??? Cea de la Vistamar din fata te referi? Am fost si eu la Arabella in perioada 18-25 iun 2011 si alta plaja privata nu am vazut

lilisormAUTOR REVIEW
    [29.06.11 08:45:16]

Da, aceea este plaja lor privata (a hotelurilor Grifid), cea din fata hotelului Vistamar. De alta nu stim nici noi. : -)

corinabanoiu
    [01.07.11 00:27:02]

Ma bucur ca v-a placut, am simtit aceleasi lucruri ca si voi, acum 3 ani, iar acum pe 05.07.2011 ne vom intoarce.

Este relaxant, iar grija pentru turist exista cu adevarat. Pe vremea aceea era director un barbat, acum este o femeie. Nu conteaza, important ca toti vor acelasi lucru: sa ne intoarcem. Si, da, mai sunt cateva zile...

Ma uitam in pozele lui Dragos, cred, directorii in mare au ramas aceiasi, echipa de animatie s-a schimbat, iar camerista care aranja decorul pe pat exista. Nu toate stiu, sa faca, s-au nu toate vor sa faca. Pe un palier se facea, pe celalalt nu, de pilda...

Nu stiu nimic de plaja privata, dar... poate s-a mai schimbat

[03.07.11 08:10:49]

Toate bune si frumoase dar referitor la plaja este la 25 de minute de hotel pe ceas (mers lejer cu copii), mai ales cand ai platit de la agentie camera de lux si ai inclus sezlong, umbrela si bar pe plaja. Au inceput sa asigure transport de la hotel la plaja deci nu este asa de putin de mers, am preferat sa platesc plaja de la Astera si fac plaja linistit. La toate agentiile distanta fata de plaja a hotelului nu este mai mare de 150 m dar nu de plaja hotelului si de plaja privata a altor hoteluri.

turcu_dan
    [06.07.11 11:07:34]

salutare... as vrea sa ma lamuriti si pe mine intr-o privinta... parcarea... se plateste sau nu? din cate am citit daca ai un sejur de minim 7 nopti nu platesti parcare, ... un coleg a fost la acest hotel in anul 2009 si zicea ca nici nu s-a pus problema sa platesti parcare... sunt nedumerit... Help!!!

Dragoș_MD
    [06.07.11 11:39:50]

Eu sugerez o adresare directă, la adresa de mail oficială reservations@grifidhotels.com.

Din ce am citit, e corect ce spui. Dar o confirmare din sursă mai sigură, nici că s-ar putea...

[06.07.11 13:22:43]

Salutare, noi am fost doua familii (sejur 7 nopti), una a avut dubla de lux si nu am platit parcarea la hotel si practic am avut un pret mai mare la sejur in care era si parcarea platita si asigurata plus sezlong si bar pe plaja asigurat (de aceea sunt suparat ca plaja este foarte departe si nu am profitat de ea) iar cealalta familie a avut junior suite (deci un pret mai mare ca la o dubla) si a platit parcarea la hotel 10 euro pe zi, am sunat la hotel in prealabil si au zis ca asta este politica hotelului. (totusi un telefon nu strica).

[06.07.11 13:40:11]

@ississ: poate reusesti sa gasesti odata timpul necesar de a scrie propriile recomandari sub forma unui review distinct. Ai avea astfel posibilitatea sa acorzi note (evaluari), ceea ce ar duce la o medie mai reprezentativa ptr hotel.

Poti folosi linkul ADAUGA IMPRESII NOI (sau "scrie iimpresii noi" etc) pentru a initia un review nou.

lilisormAUTOR REVIEW
    [06.07.11 15:29:49]

In parcarea hotelului, pe geamul gheretei in care statea paznicul parcarii scria ca parcarea e 20 leva/zi. Eu spun ce am vazut... noi am avut-o inclusa in pretul platit pe sejur (dar nu a fost gratis!). Poate obtii mai multe informatii de la o agentie de turism.

[06.07.11 21:18:46]

Da, nu am timp, sunt multe de spus, incerc numai sa ajut si sa fiu de ajutor pt. ca sunt reactii la ce a fost scris pe acest site de unde si eu m-am inspirat si au fost unele neconcordante. Multumesc pentru sfat.

anna_ankutza, corinabanoiu, ississ, lilisorm, turcu_dan, turista
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Arabella Hotel: