ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Hotelul fara plaja

In general conditiile sunt bune, sistemul all inclusive este la valoarea biletului platit.

Este un hotel ptr pensionari sau familii cu copiii.

Piscina este ok, dar din pacate dupa ora 18 nu mai este permisa scaldarea... din ce motive nu stiu...

In concluzie cat platesti atat primesti.

In fiecare zi plecam la plaja free la albena langa hotelul arabella beach.

In balcik nu ai unde face plaja, aceasta nu exista.

Trimis de fla23 in 27.06.11 08:33:31
Validat / Publicat: 27.06.11 09:35:34
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4065 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fla23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[27.06.11 10:27:12]

In balcik nu ai unde face plaja, aceasta nu exista.

Ba exista, insa nu este ridica la pretentiile statiunilor din sud, unde plaja este destul de lata.

RobertCodescu
[27.06.11 15:23:25]

Cam foarte scurt acest review, mi-am permis totuşi să acord 900 PMa pentru informarea adusă şi unele clarificări.

Am doar o nelămurie: pari nesatifăcut (nota 6,70) dar ai apăsat pe "Autorul ar RECOMANDA aceasta destinatie unui prieten sau unui cunoscut" care este de fapt realitatea!?!?

P. S. Eu totuşi aştept şi o poză de la tine cu hotelul!!!

fla23AUTOR REVIEW
[30.06.11 13:07:16]

pozele sunt private... daca vrei hotel ai pe agentii, iar ce spun sunt din intamplari adevarate... cu stima... oricum mai bine recomand un hotel ca asta decat un sejur in mamaia... la acelasi pret nu ai sa gasesti niciodata... noi suntem sub frunza acum...

RobertCodescu
[30.06.11 14:09:15]

@fla23 mii de scuze de abia acum am vazut pozele "ALTE FOTOGRAFII, de la alti utilizatori" celorlalti useri care Au Fost Acolo.

Cat despre afirmatia ca "suntem sub frunza acum" te-as contrazice si-as spune ca suntem deasura ei, fiindca suntem in pom si pomu-n aer!!! In rest atata timp cat bulgarii isi fac toate calculele turistice cu turistii romani, atunci e FOARTE clar ca de la un an la altul, turismul bulgaresc va fi tot mai mult pe placul romanilor!!!

fla23AUTOR REVIEW
[30.06.11 14:11:01]

corect ai perfecta dreptate... multe salutari

anamaria1412
[01.09.12 10:04:14]

eu am fost in perioada 16.08-24.08.2010 cazata la hotel ahilea all inclussive, sincer, am fost foarte multumita de cazare (stiam de pe site ca nu au aer conditionat, si cand am ajuns acolo am nimerit camera cu aer conditionat), mancarea a fost bunicica (fructe aducea doar din 3 in 3 zile), au si internet, cel putin eu prin wi-fi ul telefonului, receptionera vorbitoare de limba romana, se schimba lenjeria la 3 zile si prosoapele si cosurile de gunoi (din camera si din toaleta) zilnic, accesul la plaja mi s-a parut destul de usor, pe scarile abrupte pe alocuri dar nimereai la plaja unde puteai sa iti intinzi cearsaful fara sa ti se ia bani si cel mai mult mi-a placut ca nu am nimerit zona cu bolovani in apa la aceasta plaja situata in dreptul turnului castelului reginei Maria (" cuibusorul de nebunii" parca se numeste) AM LASAT TELEFONUL PE PLAJA CARE A SI SUNAT SI NU MI L-A LUAT NICI NAIBA, bine era ascuns intr-o palarie, eu am ales balcik pentru plaja si inot, nu pentru mancare. Acum s-or mai fi schimbat in rau??? doamneee, sper ca nu, ca la anul tot balcik ahilea as alege

[01.09.12 10:18:42]

@anamaria1412: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

anamaria1412, fla23
Alte impresii din această RUBRICĂAhilea Hotel: