ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2011
ÎNSCRIS: 26.06.11
JUN-2011
2 AD. + 2 COPII

Sejur Nessebar - relativ ok

Ne-am intors recent de la Nessebar, un sejur placut si nu prea. Voi relata cat voi putea de obiectiv plusurile si minusurile:

- camera - foarte ok, mare, am incaput lejer noi doi ajulti, si doi copii, unul de 6 ani jumate (pe care ulterior l=am trimis in camera cu bunicii pentru un mai mare confort psihic pentru noi parintii) si unul de 1 an si 4 luni - ne-au asigurat patut fara probleme. Schimbau prosoapele si goleau cosul zilnic, nu ne deranjau cand anuntam (de obicei le vedeam pe hol) cameristele ca doarme bebe is nu vrem sa ne deranjeze

- personalul - foarte dragut si de la hotel si restaurant si bar, foarte amabil

- animatorii - mAI mult decat ok, spectacole si discoteca pentru copii in fiecare seara, asta cred ca s-a mai scris, fetitele cel putin erau intr-al noualea cer, topite dupa animatoarele care stiau sa si le apropie

- regim AI - pai nu grozav... aveai clar ce sa mananci, gaseai ceva daca nu erai foarte pretentios si nu aveai rabdare sa stai cate 40 de min pana era gata gratarul... nu mi s-a parut ca e diversificat meniul... mai ales ca noi suntem cu carnea, au fost zile in care cautam banalul pui si nu prea il gaseam, in schimb daca mi-ar fi placut porcul si mielul, eram castigata... : D... pestele era iar printre preferatii bucatarilor: D... ciorbele chiar groaznice, nu am avut ce sa le dau copiilor: erau de ficat de pui, de spanac, de fasole fara boabe, nu stiu, eu n-am fost multumita de ciorbe si sunt preferatele mele. Aici sunt subiectiva stiu dar asta e parerea mea :) Branzeturile foarte ok, salate, masline, cafea f buna. nah, nu zic ca nu aveai ce sa mananci dar se putea si mai bine. Am vazut mai multi romani nemultumiti. : D A, inca ceva: nu mi s-a parut nici f proaspata, se simtea la gust ca nu e f ok... noi am mers cu inca o fam de romani si ne-am intlanit acolo cu alti prieteni, la fel, nici ei nu s-au simtit bine cu stomacul... in fine... asta a fost.

- Piscinele grozaveeee, mi-a placut mult sa ma balacesc, iar apa era super pe 17 iunie cand am ajuns, calda, chiar m=-am bucurat ca nu prindem vreme rece si apa si mai rece. : D

- Plaja, un maaaaaare minus!!! NU m-a deranjat plaja ingusta, chiar n=am avut nicio problema cu asta, ba mai mult pt mine a fost un avantaj ca am putut tine sub control mai bine pustiul de un an... in schimb apa marii atat de neingrijita, cu alge, cu viermisori de apa o multumeeeee, brrrrrrrrrrr, am inotat pana la urma si -asa dar pe fi-miu mare cu greu l=am convins sa intre cand vedea acei viermi. Pana la urma am fost in SUnny Beach dar decat intr-o dim, nu se compara, era clar ce bine se ocupau de plaja: D...

A fost ok pana la urma, noi nici nu suntem f pretentiosi, ne-am simtit f bine si aici, si nah, la cat am platit ce voiam sa primesc... cam stiam ce ne asteapta ca citisem si noi inainte. cateva review-uri. : D

Aaaaaa, ne-a placut mult pizza si inghetata, cocktailuri, bere, fursecuri etc... le luam atat in camera cat si pe plaja si nu ne atragea nimeni atentia.

- Locul de joaca pentru copii, destul de bine pus la punct, au si tobogane, leagane, de catarat, balansoare, etc

La anul daca ne vom incadra financiar vom merge iar la Duni. : D Nessebar e ok o data ca experienta, minusul cel mai mare mi s-a parut plaja total neingrijita. :( ( (

Trimis de OnitzaC in 26.06.11 17:47:08
Validat / Publicat: 26.06.11 19:07:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2599 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (OnitzaC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

grigorescu
    [29.06.11 09:51:49]

Buna,

Eu am fost de cateva ori la SOl, nu am vazut niciodata apa as cum spui tu, poate ca era totusi mai la inceput de sezon, sa zic asa, insa daca mergeai putin mai in dreapta, marea era ok, intotdeauna a fost asa, ma refer la alge, mai in dreapta e un fel de golfulet si apa este foarte limpede,

in ce priveste carnea, pentru mine a fost ok, referitor la mezeluri, branzeturi, posibil sa ai dreptate, si eu am simtit un usor iz, ciorbele, intra-devar, destul de nasoale, mai puneau un fel de supa crema cu crutoane, aia era ok sau ciorba de peste cand faceau,

in rest totul super, de fiecare data cand am fost acolo si am fost de vreo 10 ori, cel putin.

Spune-mi te rog, piscina aceea de la bar, tot la 23 se inchide? dar cea de la receptie? Mai sunt cei cu barcutele, seara la piscina?

Multumesc!

OnitzaCAUTOR REVIEW
    [14.07.11 09:30:04]

Buna, scuze abia acum am citit mesajul tau.

Piscina sincer nu stiu la ce ora se inchide, dar nu am vazut pe nimeni sa faca baie mai tz de ora 8... de accea nu iti pot confirma daca te lasau sa te balacesti pana mai tz.

Da, mai erau cei cu barcute la piscina si cu baloanele acelea mari pt copilasi, dar si cu masinute gen carting.

O zi minunata!

grigorescu
    [14.07.11 11:53:33]

buna,

Mersi mult, am gresit eu, acolo vroiam sa intreb de Barul de la Piscina, am incurcat putin "borcanele"

madaD
    [21.02.12 17:58:54]

@OnitzaC: Erau contra cost?

grigorescu, madaD, OnitzaC
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Mare Resort & Aquapark: