ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.06.2011
    JUN-2011
    2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Linistitor

un hotel excelent, atmosfera excelenta, plaja la mare foarte intinsa si cu mult nisip, piscine cu apa cristal, tobogane foarte mari (aproape ca nu e nevoie sa mai vizitezi si aqua parcul adaland-care e vis a vis). un loc ideal pentru o vacanta reusita!

a! uitasem, un lucru foarte important: nemti, irlandezi si pliiiiin de rusi!

am fost cu masina personala.

vacanta placuta celor care au ales pine bay!

Trimis de sageata* in 22.06.11 14:38:41
    Validat / Publicat: 22.06.11 16:05:30
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: bodrum, kusadasi

VIZUALIZĂRI: 2539 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sageata*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

paul2011
    [22.06.11 21:27:47]

sageata te rugam detalii cu privire la traseul prin bulgaria

ninel*
    [23.06.11 08:11:49]

Ce regim de mese ai avut?

[23.06.11 19:48:13]

traseul prin bg a fost pe la bechet oriahovo. apoi spre sofia iar de acolo pe autostrada, intrarea in turcia pe la edirne-kapikule. in bgam mers cu viteza legala, veti avea surpriza sa gasiti radare la 5 metri de indicatorul de intrare in localitate si daca nu reduceti din timp e nasol rau. adica ori amenda, ori shpagathon. cumparati vigneta imediat cum intrati in bg. inmedie o gasiti la 5 euro, dar sint unii care o dau si cu 10. (cea valabila o saptamina). am considerat mereu ca in bg nu trebuie sa las nici un ban asa ca am alimentat in romania, am platit vigneta si in afara de pauzele de tufis, nu am oprit nicaieri decit la edirne, direct in turcia.

sa nu uit: la cam 25 de km de oriahovo, in directia spre sofia, e un imens gropan in sosea pe care este imposibil sa il eviti. cunosteam doua persoane care si-au rupt masinile acolo anul trecut. anul acesta am uitat sa ii avertizez pe romanasii de ba bac de asta si unii au luat-o mai in viteza spre sofia. i-am ajuns, erau opriti, schimbau roata ca nu stiu ce li se rupsese sau indoise pe la ea. groapa aia e capcana pentru romani, in rest se circula cam fara problema.

[23.06.11 19:51:53]

all inclusive, mincare si bautura cu burta, cit poti, atita bagi.

dyxy
    [24.06.11 00:52:39]

Buna seara!

Merg si eu acolo sambata, o sa stau in viluta pt ca merg cu doi copii si era singura posibilitate. Ati stat in viluta sau in hotel? Cum sunt camerele? E renovat cat de cat recent? As baga ceva in pasaport la cazare sa imi dea o camera mai buna, mai curata. Crezi ca merge?

[24.06.11 17:50:14]

si eu tot la vila am stat. este f. multa liniste si sint excelent asezate. faci si putina miscare ca sint pe o coasta de munte, dar nu te ingrijora. arata bine, sint curate, ai tot ce iti trebuie, curatenie, seif, cola, apa, totul inclus. sint f. amabili la receptie, nu e nevoie de shpagathon. daca ii dai un euro turcoaicei care face curat zilnic, vei fi mult mai cistigat. i-am dat la inceput cam vreo 2 euro si ne lasa cola si apa rece, curat luna, prosoape ne lasa cu bratul. sa vizitezi neaparat casa fecioarei maria, mormintul sf. apostol ioan si negresit efes. concediu placut.

p. s. e pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin de rusi!

[24.06.11 17:53:58]

uitasem, sint niste masinute la receptie, daca vrei sa ajungi la vila cu ele, doar le faci cu mina. asta daca nu ai chef sa urci putin...

maria55 †
    [24.06.11 18:06:48]

Buna,

pe linga toate acestea sa nu uiti sa vizitezi Pamukkale-ul! Negresit, nu ai sa regreti!

Maria55

marocanu21
    [25.06.11 10:16:59]

Buna! Noi o sa mergem la Pine Bay de marti 28.06 cu masina si as vrea, daca se poate sa ma ajute cineva in cateva probleme:

1]ce traseu imi recomandati din Ruse prin Bulgaria;

2]ce restaurant cu specific ma sfatuiti sa aleg;

3]se dau cokteiluri gratuit la baruri (cu bauturi locale desigur):

4]pot sa ma conectez la internet in camera daca imi iau laptopul? Va multumesc anticipat!

Cris
    [25.06.11 11:51:06]

@marocanu21, wi-fi gratuit ai doar in lobby, nu si in camere.

[25.06.11 13:36:11]

1. e un traseu cu multe curbe si destul de ingusta soseaua daca o iei prin ruse. daca nu esti din bucuresti recomand bechet-oriahovo-sofia-edirne.

2. poti minca oriunde vrei. iti recomand restaurantul principal al hotelului.

3. da.

4. in camera, nu, in holul receptiei, fara probleme.

concediu placut, nu vei regreta alegerea!

jokermen2001
    [19.01.12 09:44:59]

Pentru Sageata... vilele sunt si cu balcon si cu terasa, ce diferenta sunt intre el, si daca iti daca vilele din ultimul rand sus pe deal{sper ca nu mie } c-am ce distantza este pana la masa, piscina, plaja cu tzantzari sant probleme, deoarece am vazut destul de multa verdeatza printre vile. Va multumesc

dyxy, jokermen2001, maria55, marocanu21, ninel*, paul2011, sageata*
    Alte impresii din această RUBRICĂPine Bay Holiday Resort: