19503

înscris/ă în 08.05.11
MEMBRU: PARTENER
MAY-2011
215 RON

Experiență reușită la un hotel interesant

Evadare și răsfăț, așa aș putea caracteriza experiența la Hotel Roberto. Totuși, trebuie să știți că a fost vorba de apartamentul de lux, cu jacuzzi, cameră spațioasă, o terasă mărișoară cu o panoramă superbă spre munte. Se pare că poate fi negociat ușor prețul, doar suntem în criză iar în mai nu sunt foarte mulți doritori de munte, deși era în weekend-ul cu parada mașinilor retro.

Apartamentul era, de fapt, format dintr-o singură cameră, dar în format living deschis în dormitor, cu canapea și fotolii de piele, drăguțe dar ușor expirate, minifrigider, minibibliotecă și cărți de... istorie, dacă vă puteți închipui, 2 dulapuri încăpătoare, un pat mare matrimonial dar nerecomandabil cuplurilor în luna de miere, fiind format din două paturi lipite deranjant. Ferestre mari, camera luminoasă, draperii gălbui, statuete cu zeități antice, adică cam tot ce a putut aduna românul să dea bine ca să dai banu.

Desigur, să nu uităm televizorul mic și penibil nelipsit din camerele de hotel la care mă tot duc eu, care a început să mă bântuie... cu televiziune digitală, să nu uit.

Baia mare, cu jacuzzi și o cascadă miniaturală, nu funcționa butonul de oprire dar noroc cu priza. Bideu, toaletă, produse cosmetice care nu m-au impresionat și multe prosoape.

Micul dejun impus, cu ouă gătite cum vrei, mușchi file, cașcaval, brânză, roșie, unt, gem, fără pretenții, servit într-un minirestaurant curat și luminos, destinat exclusiv mesei de dimineață, fără prânz și cină.

Nu sunt locuri de parcare, mașina stă pe trotuar și jumătate în stradă, în fața a 2 garaje care nu sunt pentru clienți. Recepționera te asigură că se uită la mașina ta nonstop, pe camerele de luat vederi, dar nu te poate liniști că hotelul și strada e în pantă, la înălțime, pe drumul spre telecabină. Dar, în fine, sunt niște trepte care te scot în centrul orașului în 5 min.

Una peste alta, e un hotel bun pentru cele 3 stele și merită încercat!

Impresii încărcate de Larissa in 02.06.2011 23:25:54

Validat / Publicat: 03.06.11 07:34:15

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Larissa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  11900 PMA (din 14 voturi) nota2

- elenahelen
[23.02.12 16:33:51]

Foarte util... Am fost o singura data la Sinaia prin 2007. am stat la un hotel superb, din pacate nu-mi aduc aminte numele: -): -)... Stiu ca in camera era o biblioteca cu carti, monografii despre Sinaia, baia la fel era foarte mare. Si imi aduc aminte ca am mancat sus la Taverna Sarbului... Vreau sa ma intorc sa vad Pelesul. Foarte frumos ati descris, aveti un sarm aparte... V-am punctat pentru asta: -)

- Larissa
[23.02.12 19:52:20]

@elenahelen: Mulțumesc draga mea, cum se face de îmi citești doar cele mai proaste review-uri? Îți doresc mult succes și vacanțe frumoase!

pagină generată in 0.0785820484161 sec