19439

AUG-2009
800 [euro]
+ COPII: 2 -- varsta: 7-9

ARTICOL ARHIVAT

Unul dintre cele mai bune hoteluri

EU as nota acest hotel in felul urmator:

nota 9,8 la mancare: ai de toate pt toate gusturile, bautura cata vrei si autohtona si din import, muzica live sustinuta de o formatie de-a noastra din Medias in fiecare seara (poti sa stai sa mananci si sa bei seara la restaurant cu formatie, cum era (si cum este ca nu am mai fost eu) si pe la noi. Nu am dat 10 pt ca se mai poate imbunatati usor pe la bufetul dintre mese, pe la omlete sa fie mai diversificate, cam atat. Ai un frigider in holul hotelului de unde iti iei -gratis normal -o sticla de 1,5 l de apa plata sau minerala, ca nu gasesti tot timpul nu e vina lor ci a noastra, nu mai repet ca a romanilor ca se stie, pt ca se gasesc destui care pleaca cu sacosa de plaja plina cu sticle...

La cazare dau nota 9,8 pt ca nu prea face fata aerul conditionat si uneori e cam zapuseala in camera, de fapt e sistem centralizat in tot hotelul, nu sunt aparate individuale in fiecare camera.

La animatie dau nota 7 in primul rand pt ca e o caldura in sala de animatie, parca ar fi la caminul cultural, iar jocurile pt copii mi se par slabute rau, in alte parti (de ex Grifid Arabella in Nisipuri) sunt mult mai tari, iar pt adulti nu am vazut niciodata pt ca nu am rezistat in boalca aia si nici nu stiu daca este. Iar in timpul zilei tot asa slaba animatia, 5 min sau 10 de muzica cu gimnastica aerobica si in apa de cate 2 ori pe zi. Slab nu mi-a placut la capitolul asta. Ca si servicii de cazare, curatenie nota 10, nu am avut probleme niciodata.

Hotel Kaliakra mie mi se pare un hotel de vacanta pe litoral "miroase a vacanta'", este o atmosfera de vacanta in complex, este foarte fresh, multa verdeata, multa curatenie in jur, barul de la piscina e foarte dragut, ca si cel de pe faleza, are de toate, am incercat toate cokteilurile, cafea buna cu rom sau fara, cu frisca, cu inghetata, sucuri bune, campari, vin, whisky, vodca ce vrei. Poate ma repet dar mancarea este excelenta numai un carcotas inrait ar putea da o nota mica acestui hotel.

Camerele mari, curate, 2 chiuvete la baie, papuci, halate, au dus, wc-ul este separat ca intr-o cabina cu usa de sticla, fierbator de apa, pliculete de cafea instant, ceai si zahar, minibarul doar o zi este free.

Camerele de pe latura spre piscina sunt putin mai mici si au cada in baie, sunt pt 2 pers sau pt 2 + un copil mic.

Camerele cu vedere directa la mare (toate au vedere la mare dar unele dintr-o parte) au fie un pat dublu imens si o canapea extensibila, fie un pat de 2 pers, un pat de o pers si o canapea de o pers. , asa am stat eu, au LCD-uri si minibar cum am mai zis.

Plaja este curata imediat cum iesi din hotel sezlongurile si umbrelutele aferente nu se platesc, barul este aproape, prosoape nu au intotdeauna pt plaja dar tot din cauza noastra a turistilor pt ca au plecat cu ele. Apa este mica asemanatoare cu cea de la Mamaia.

Mie mi-a placut de fiecare data cand am mers aici, este o oaza de verdeata, de relaxare.

Impresii încărcate de crisco in 30.05.2011 15:32:00

Validat / Publicat: 30.05.11 16:34:04

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri, obzor, bansko, borovets, veliko-tarnovo, sunny beach
  • Alte destinații turistice prin care a fost: austria, turcia, italia
VIZUALIZĂRI: 1949

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (crisco); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  9450 PMA (din 13 voturi) nota2

- LoredanaG*
[30.05.11 20:56:10]

F bun... ai de la mine 900 pcte;)

- teoanton
[31.05.11 00:51:24]

Foarte bun acest review. Acord si eu puncte si-mi exprim speranta ca cele bune din 2009 se vor pastra nealterate si in 2011. Daca nu va fi asa, ii voi taxa aici pe AFA.