Kaliakra Superior Hotel

AUG-2018
REGIM MASĂ Ai
+ COPII: 2 -- varsta: 11 și 1

S-a terminat cu acest 'hotel'

Sunt încă cazată la acest hotel si-mi pare rău că am venit. De ani de zile ne luam cazare la Kaliakra ca o încheiere de sezon pe litoral, însă acesta este ultimul an în care mai vin aici.

Curatenie-zero! Dimineata pe terasa restaurantului ți se lipesc papucii de podea. În camera nu ți se face altceva decât Îți aranjeaza pătura, atât! Am primit un pahar cu băutură de la bar care era murdar de ruj.

La baie 3 prosoape mari și late în condițiile în care noi eram 4 persoane.

Acum la Kaliakra totul se plătește chiar dacă ai All inclusive!

Biciclete: dacă dorești sa te plimbi cu ele te costa 5 leva/ora.

LA BAR: la cel din interiorul hotelului, cel de lângă recepție, după ora 22 ORICE BĂUTURĂ SE PLĂTEȘTE!!! Nu mai spun ca băutură este execrabila!

Ultimul bar din complex se închide la ora 23.

Mancarea: oribila pentru banii plătiți! Cartofi fierți, fasole verde fiarta, orez fiert, peste din cel mai ieftin și prost, niște legume amarate coapte, pui cu sos destul de sarat, salate și carne de porc! Acesta este meniul zilnic de prânz și seara! Nici măcar nu se mai deranjează sa le rearanjează.

Fructe găsești, prăjituri oribile-nu le poți manca decât dacă iți plac coloranții!

Îmi pare rău să spun că a ajuns un hotel de ultima speță! Nu mai este ce a fost. Păcat, pentru ca are o poziție buna, direct pe plaja.

A, sa nu uit, dacă vrei saltea pentru șezlong te costa 2 leva/saltea.

Parcarea: hotelul este poziționat în zona verde așa ca te costa 20 leva/zi. Dacă vrei sa plătești 10 leva/zi Îți duci masina pe la hotel Flamingo.

Nu-Și merita banii gandindu-mă ca este un hotel scump pentru stațiunea Albena.

Impresii încărcate de gheorghiu_dana in 23.08.2018 00:02:38

Validat / Publicat: 27.08.18 10:23:51

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (gheorghiu_dana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2249 PMA (din 4 voturi) nota2

[23.08.18 06:14:30]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 20&ridAnt=88909

Din câte ne dăm seama, sunteţi încă "acolo" (în zonă). Deşi AmFostAcolo nu recomandă impresii trimise în timpul (mini)sejurului, nu respingem apriori asemenea cazuri.
Totuşi, pentru că saitul nostru se numeşte AmFostAcolo.ro, păstrăm deocamdată articolul în "stand-by", urmând ca la finalul sejurului să completaţi impresiile și notele finale, "decantate" prin eventuala experiență suplimentară.

Până atunci, mai aveţi timp să adăugaţi impresii, detalii, alte informaţii utile sau să "rafinaţi" notele acordate (folosiţi linkul EDIT IMPRESII), să încarcaţi eventuale poze etc.

IMPORTANT: Rugăm să ne anunţaţi (printr-un ecou scris aici, în rubrica de faţă) când consideraţi că aţi ajuns la "varianta finală" = că putem publica articolul.

[27.08.18 10:23:10]

Sejurul, s-a terminat, autoarea văd că a editat ceva. Validat.

- doinagherasim
[27.08.18 14:12:08]

Nu mai inteleg nimic! Eu am platit 10 leva pe noapte pt masina pusa in parcarea hotelului, la inceputul lui iunie (vezi impresii).

Ceea ce a cuprins AI, nu am platit nimic in plus. Mancare obisnuita de "cantina", dar nu am murit de foame, nu ne-am imbolnavit. De cate ori am cerut ceva daca nu am gasit (otzet, lamaie, patrunjel taiat), au fost f amabili si au adus.

Plimbatul cu bicicleta, salteaua pt sezlonguri nu sunt prinse in AI.

Daca vrei sa bei dupa orele 23, platesti. Si asta este o "politica" a hotelurilor, daca vrei ceva inafara AI-ului.

Totul este sa te interesezi inainte, de anumite facilitati pt pretul oferit, ca sa stii ce "pretentii" sa ai.

- gheorghiu_dana
[27.08.18 21:35:09]

@doinagherasim:Așa Cum am mai spus, parcare ne-a costat 20 leva/zi. Pretenții aveam deoarece am fost la acest hotel de foarte multe ori și știu despre ce vorbesc. Anul acesta s-a schimbat managerul. Am întrebat special la recepție. Vechiul manager știa mult mai bine sa conducă un hotel. Anul acesta mizeria a fost la ea acasa. Ne făceam singuri curat pe masa, era un jeg... Cred ca duc lipsa de personal, nu știu ce sa zic. Cat despre mâncare, da, a ajuns de cantina săracilor. Nu era așa. Eu nu vorbesc de faptul ca-ți Da un pătrunjel și o lămâie. Eu vorbesc de faptul ca pe vremuri erau organizate seri mexicane cu formație, de faptul ca pentru biciclete lăsai un depozit ce-ți era restituit, de multe lucruri bune care nu mai exista acum.