ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2011
APR-2011
2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Mancare buna la Mama Leone

Am fost astazi a treia oara la restaurantul Mama Leone de pe Povernei.

Imi mentin impresiile din vizitele anterioare si vi le impartasesc si voua: mancare buna, foarte buna, servire in regula, a meritat sa merg si voi mai merge.

Ciorba de nisetru, morunul la gratar, tochitura de peste, excelente.

Trimis de croc in 16.04.11 18:46:04
Validat / Publicat: 16.04.11 19:50:14

VIZUALIZĂRI: 3124 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (croc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 2 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[16.04.11 19:40:31]

Colectivul site-ului AmFostAcolo.ro NU a selectat acest articol pentru concurs. Dacă doriţi să participaţi la concursurile noastre, vă încurajăm ca pe viitor să scrieţi oferind mai multe detalii despre locurile recomandate. Este posibil chiar acum să mai editaţi textul deja scris, înainte să-l publicăm pe site. Sau să reveniţi ulterior cu un ecou, dacă opţiunii de editare i-a expirat timpul maxim alocat. În plus, măcar două - trei poze ar fi mai mult decât binevenite.

Succes!

creivean
[16.04.11 20:23:07]

O fi ea bună mâncarea, da pe mine, în cele trei fraze nu m-ai convins. Oi fi eu mai gurmand şi d-aia am pretenţii mari la review-urile despre restaurante, sau ai fost tu prea succint (ă) în prezentare? Păcat, dacă tot ai fost de mai multe ori, că nu dezvolţi puţin.

Uite, eu nu-s de la capitală şi mi-ar fi utile detaliile despre poziţia restaurantului, cu ce se poate ajunge acolo, specific (dacă are), preţuri, amabilitatea personalului, atmosferă, bogăţia menu-ului + câteva foto (sunt după masă, aşa că nu m-ar afecta... prea tare nişte platouri/farfurii bine încărcate).

Na, da nu-i musai, numa dacă vrei

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
crocAUTOR REVIEW
[16.04.11 20:43:21]

nici nu vreau sa te conving.

impresia este postata pentru cei care cunosc restaurantul sau au auzit de el, sau ii cauta site-ul pornind de la numele indicat de mine, citesc info pe site si vor confirmari sau infirmari.

citindu-mi toate postarile iti vei da seama cam ce imi place si ce nu si vei putea aprecia corect impresiile mele raportat la gusturile tale.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
creivean
[16.04.11 21:15:27]

Păcat, pe saitul asta, eu am descoperit multe lucruri/locuri noi, citind impresii de acolo. Da, dacă vrei să-l păstrezi doar pentru tine, iar noi ceilalţi să nu putem spune AmFostAcolo, asta este...

Sub nici o formă, eu nu cred că, spiritul saitului se rezumă la a publica impresii pentru cei ce au fost acolo, ci (mai ales) pentru cei ce ar vrea să ajungă într-o zi acolo.

În rest, de gustibus non disputandum est, nu-i aşa?

Toate cele bune.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
susu
[30.08.11 15:44:28]

Am fost de nenumarate ori si aici si la cel din neptun insa nu am avut timp sa-mi fac pt review. Un restaurant cu specific pescaresc, preparate senzationale, ciorba sturion e cea mai buna. O sa postez si eu impresii

croc, susu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în București?: