ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.04.2011

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător
Sub orice critică

Nu mai ma prind astia niciodata pe la ei

Am intrat pe net si am ales o locatie care sa aiba si piscina si am ales Sara's Sons vazind ca locatia este ok am hotarit sa mergem aici. Cind am ajuns am vazut ca am luat tzeapa, loc de parcare oha m-am dus sa ii intreb de locurile de parcare pentru turisti hotelului si mi-sa spus sa plece cei care vin la strand si veti avea si dv loc de parcare.

Am fost cazati intro camera care nu era de 3* poate 2* si ne-am dus sa mincam ca nu am facut nici un popas de la Bucuresti la Herculane, in lista de meniu era trecut tochitura haiduceasca si am hotarit sa maninc din aceasta. Mi-a fost servita si ma uitam dupa mamaliga, brinza si ou, oha la tochitura asta astea nu sunt prinse in acelas pret totul separat, la papanasi smantana era separat adica o plateai separat si decit o sing fel de dulceata ce de caise nimic mai mult. Am intrebat ospataru daca toti clientii de la piscina sunt ai hotelului si mi-a spus ca nu este strand si oricine poate intra contra sumei de 7 lei. O aglomeratie de ne descris nici nu puteai sa in piscina deci am dat 2400 lei sa ma cazez intr-un strand, la bani astia nici macar sezlongu si umbrela nu erau gratis 15/zi.

La plecare dupa 7 zile de concediu am plecat dezamagit complet si am vorbit cu administratorul hotelului (patronul) ca daca cineva din cunoscutii mei vor dori sa vina aici, nu voi putea sa ii indrum aici ca voi fi injurat. DECI CONCLUZIA MEA NU MERGETI AICI SI VA DAU CUVINTUL MEU AM FOST PRIN MULTE LOCATII IN TARA DAR CA AICI NU AM GASIT PE NICI UNDE.

Trimis de erazvan in 15.04.11 12:54:42
Validat / Publicat: 15.04.11 14:25:56

VIZUALIZĂRI: 3020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (erazvan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dorgo
[15.04.11 19:59:08]

@erazvan si cand te gandesti ca pe vremuri (comuniste), alaturi de Felix, Baile Herculane era una dintre cele mai ravnite si apreciate statiuni balneare din Vestul tarii... nu e primul review negativ la adresa statiunii, sa nu mai fie Bantul fruntea tarii?

hlli
[15.04.11 21:12:15]

Dorgo, sa nu-ti fie cu suparare, in Banat, pe linga Baile Herculane mai sunt multe altele din diverse domenii. Sa nu legam Banatul doar de turism si Baile Herculane!!! Acum poate ca ti-am scris cu prea mult "patriotism local", dar asa suntem noi banatenii, mai cu fala...

Si apoi "erazavan" nici nu face nici macar o singura apreciere despre statiune. Nemultumirea lui este in acest review strict legata doar la Sara Sons. Poate va urma un review si despre statiune.

@ erazvan, asa este cum ai spus tu privitor la mincare... putina, scumpa si nu prea gustoasa...

Si eu mi-am dorit sa stau acolo, dar cind am analizat situatia la fata locului am constatat ca nu este prea confortabil. Mi-a placut expresia ca ai fost "cazat intr-un strand", desi este cam trist si nu ar fi trebuit sa ma amuze. Iar patronii? !!! Nu au nimic, nici doamna si nici domnul, in comun cu turismul balnear. De anul trecut au deschis si o baza de tratament si cred ca au finalizat anul acesta si hotelul.

dorgo
[16.04.11 09:13:38]

Draga @Hlli... cred ca sunt 3-4 statiuni sau localitati balneare mai mari sau mai mici prin care inca n-am trecut deloc... printre care si Baile Herculane, Tinca, Vata de Jos, dar urmeaza sa trec pe-acolo la vara si sa scriu un review mai amplu despre ele...

dorgo, hlli
Alte impresii din această RUBRICĂSara's Sons Hotel & Hostel: