ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.01.2011

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Jalnic, evitati-l

Am stat ceva pe ganduri daca sa scriu sau nu acest review! Am fost tare mahnit cand m-am intors din acest sejur, dar macar sa nu mai pateasca cineva acelasi lucru!

Ne-am prezentat la receptie si ni s-a repartizat o camera in bungalow-uri, care se aflau undeva catre zona marii. Acolo un miros crunt de mucegai, langa noi celelalte camere de bungalow erau ocupate de niste tineri englezi, extrem de zgomotosi si beti in permanenta. Stateau cate 5 sau 6 in camera de 2 persoane.

Ma rog, am mers la receptie si am spus ca nu pot sa stau intr-o asemenea camera datorita mirosului. Mi s-a spus ca este tot hotelul ocupat (minciuna sfruntata, se vedeau camere in cladirea principala ca erau libere) si ca poate se va face ceva peste cateva zile! M-am suparat si am sunat agentia din tara, care a sunat la hotel si... degeaba! A venit intre timp o femeie de serviciu albaneza care a inceput sa dea cu o solutie antimucegai, care mirosea mai rau decat mucegaiul. M-am enervat de-a dreptul si am mers din nou la receptie si am spus ca daca nu mi se da alta camera plec din hotel si termin povestea! Mi-au schimbat pana la urma camera cu una in cladirea principala. Aici erau cate de cat okk lucrurile in sensul ca nu era acel miros d emucegai, camera era curata si destul de spatioasa!

Dar... hotelul este clasificat la 4 stele, eu nu i-as da nici macar 2. Televizor nu exista in camere decat la receptie. Apa calda cu program (cand am auzit si asta imi venea s-o iau la fuga).

M-am mai intalnit acolo cu cateva familii de romani care erau si cu copii dupa ei (eu fiind primul sejur extern, am fost inspirat si n-am luat copilul cu mine), absolut toti isi plangeau banii.

Hotelul are vedere la mare, dar nu are plaja, doar o piscina extrem de mica unde era super aglomerat cu acei tineri englezi extrem de zgomotosi si extrem de beti mai tot timpul!

Eu mi-am salvat sejurul prin faptul ca fiind cu masina, plecam in fiecare zi cat mai departe de hotel, am vizitat astfel aproape toata insula Corfu. Este o insula frumoasa, pe alocuri superba. Va recomand sa mergeti in zona de nord a insulei si nu in cea de sud. Cel mai frumos mi s-a parut in Paleokastritsa.

Oricum una peste alta, mergeti in Corfu, dar evitati acest hotel jenenat

Trimis de dandulea in 13.01.11 12:31:23
Validat / Publicat: 13.01.11 14:03:13
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 4089 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dandulea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[13.01.11 14:31:39]

Foarte bine ai facut ca ai scris review-ul, desi negativ este echilibrat si bine scris.

Nici eu nu as merge in sudul insulei, desi sunt cateva hoteluri la Agia Varvara si Agios Georgios sud, insa in Kavos nu recomand nimanui sa mearga, poate doar in vizita scurta.

Ellada_sagapo
[13.01.11 20:42:11]

Multumim de review. Si eu am de gand sa merg in Corfu pe viitor si poate ajugeam fix aici!

[07.02.11 11:48:27]

Sincer, un pic de documentare nu strica inainte. Zonele sudice din Corfu si Zakynthos sunt renumite pentru afluxul de tineri englezi veniti pt clubbing, si de aceea cazarea nu e la sdandarde pentru familii cu copii.

danduleaAUTOR REVIEW
[08.02.11 08:57:20]

in zonele sudice de care spui tu, am gasit la un grec cu care ma imprietenisem, conditii super de cazare. Inchiria vile, erau chiar pe malul marii, liniste, curatenie, etc

Asa ca asta cu informarea prealabila nu tine

[23.03.11 13:18:25]

Eu cred ca informarea prelabila tine in orice caz, si mai putin post-victimizarea. La urma urmei conditiile le poti vedea pe booking sau tripadvisor, iar din numarul de oferte pe care la gasesti in ofertele agentiilor iti dai seama ca zonele sudice nu sunt o destinatie favorita pentru romani. (maxim 1-2 oferte in intreg sezonul pentru kavos). Acolo NU prea sunt hoteluri, ci "studiouri" echivalent la 1-2 stele, si asta e standardul la care judeci o statiune.

Oare de ce ai ales Ionian Sea View, oare nu chiar pentru pretul mult mai mic decat media pietei din Grecia?? De ai ales hotelul asta si nu Aquis Capo Di Corfu, de exemplu? Nu ti-ai pus niste semne de intrebare la momentul respectiv?

mirmicu
[23.03.11 14:03:27]

bodyshot, eu cred ca nu ar trebui sa facem pe lupii moralisti pentru ca i se poate intampla oricui sa nimereasca prost macar o data. Asa ca ar trebui sa invatam din greseli cu totii si sa ne bucuram de existenta unor siteuri precum AFA.

dandulea, regret ca ai avut concediul partial ratat din cauza locatiei.

Sa speram ca nu mai are nimeni experiente neplacute sau, ma rog, cati mai putini turisti.

danduleaAUTOR REVIEW
[23.03.11 14:16:21]

N-ai inteles nimic sau te faci ca nu intelegi! Spuneam ca si "studiourile" cum le zici tu, au conditii mai bune decat Ionian Sea View, (hotel clasificat la 4 stele) desi sunt doar niste "studiouri".

Nu e cazul sa faci comentarii cu ironie mai mult sau mai putin ascunsa, pana la urma daca esti asa de informat, nu vad de ce citesti acest forum

[23.03.11 23:53:23]

motivul pentru care citesc forumul asta si multe altele este sa evit si atitudini de genul tau. Nu ne-ai spus de ce ai ales hotelul, dar e mai simplu sa ma inviti sa parasesc forumul decat sa raspunzi la o intrebare simpla. Si daca tot suntem la capitolul recomandari, iti recomand eu sa eviti Kavos pe viitor. E un proverb care spune: "Cum iti asterni asa dormi"

bodyshot*, dandulea, Ellada_sagapo, mirmicu
Alte impresii din această RUBRICĂIonian Sea View Hotel: