ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.02.2009
ÎNSCRIS: 09.02.09
JUL-2007

Minunat pentru cei fara pretentii exagerate

Ori eu ma multumesc cu putin ori cei care au criticat hotelul acesta au pretentii mult prea exagerate. Am fost la Art Bodrum in iulie 2007, impreuna cu mai multi prieteni, in total un grup de 9 persoane. Locatia este de vis! Situat sus pe deal, hotelul iti ofera o panorama superba asupra golfului Bitez.

E adevarat ca plaja nu e foarte aproape insa sunt microbuze cu care poti ajunge.

Cazarea a fost fara repros. Nu am avut nici o problema cu apa calda, prosoapele erau schimbate o data la 2 zile, iar lenjeria de pat cam o data la 4 zile. Camera e spatioasa, de fapt e putin spus spatioasa e imensa. Mentionez ca noi am stat in hotel, si nu la camerele de la club, care am auzit ca sunt mai mici. Recunosc au fost ceva probleme cu aerul conditionat insa s-au remediat inca din prima zi.

Hotelul dispune de 3 piscine, iar complexul e plin de vegetatie, ceea ce face sa te simti foarte bine.

Am vazut ca lumea se plange de mancare, chiar nu-i inteleg. E hotelul unde am mancat cel mai bine. E corect totusi ca micul dejun nu se schimba de la o zi la alta, dar asta pentru ca nu are ce altceva sa-ti ofere. Dimineata poti manca orice: mezeluri, branza, unt, gem, cascaval, legume proaspete, lapte cu fulgi, omleta, etc. Nu am avut probleme cu mancarea deloc. La fiecare masa, de pranz sau de seara, aveam 2 feluri principale si niciodata nu s-a intamplat sa nu gasim ceva bun.

Referitor la spectacolele oferite de personalul hotelului, nu le-am urmarit pe toate, insa la cele 2 sau 3 la care am asistat ne-am distrat.

Desi suntem romani, iar hotelul era plin de nemti, olandezi si englezi, nimeni nu ne-a facut sa ne simtit inferiori. Toti eram tratati la fel. Spun asta pentru ca am vazut ca cineva spunea ca personalul hotelului nu-i baga in seama pe romani, ci doar pe vest-europeni. De asemenea, puteti cere linisititi bautura de la bar si de 20 de ori pe zi, nimeni nu se va uita la voi.

Noi ne-am simtit minunat la Art Bodrum, atat de bine incat anul acesta vom mai da o fuga acolo in septembrie. Anul trecut, tot in septembrie, am preferat sa vizitam Kusadasi, insa nu se poate compara cu Bodrum! Tot anul trecut, dar in iulie, am fost la Marmaris, o statiune care seamana cu Bodrum, insa hotelul la care am stat acolo a facut concediul mai putin placut decat cel de la Art Bodrum.

Va spun sincer, acest hotel merita un punctaj mult mai bun decat e aici pe site. Are 4 stele, poate ca ar merita 3 stele, insa se numara printre hotelurile care chiar merita 3 stele. Duceti-va la Art Bodrum si veti face o alegere foarte buna pentru banii pe care ii veti plati!

Trimis de zion4x in 09.02.09 02:27:30

VIZUALIZĂRI: 1112 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zion4x); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x Vedere de la balcon
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[09.02.09 08:20:11]

Zion4x, poate iti faci timp intr-o zi sa ne povestesti aici si despre experientele tale din Kusadasi si Marmaris, pe care le-ai mentionat tangential in acest review, cred ca ai multe lucruri de spus si de acolo, ne pot fi utile tuturor.

alinviola
Alte impresii din această RUBRICĂRiva Bodrum Hotel&Club (ex Art Bodrum) [Gumbet]:

• pagină generată în 0.046711921691895 sec