ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.12.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 14.06.10
    DEC-2010

Un sejur foarte reusit

In primul rand mai actualizam parerile despre acest Hotel, pentru viitorii excursionisti intrucat eu cand am cautat date recente despre el cu cei care au stat aici si nu mi-am facut cine stie ce parere. Am ajuns vineri 10.12.2010 pe la ora 19.30 ne-am cazat foarte repede, dupa ce am completat o fisa de cazare la receptie. Am avut camera 21 de la etajul 2 care s-a dovedit a fi o camera foarte incapatoare cu 1 pat dublu destul de spatios, era caldura in camera, doua fotolii, tv, frigider, balcon cu masa si scaune... etc exact ca in descrierea de pe siteul Hotelului, si o priveliste incantatoare.

Am coborat in sala de mese, unde aveam rezervata o masa destul de mare intrucat noi am fost un grup de vreo 22 de persoane incluzand si vreo 6 copii, unde ne asteptau platouri cu diferite gustari si nelipsita ceasca cu Tuica fiarta. Aceasta ne-a fost oferita de insusi patronul hotelului care tin de acum sa il felicit pentru ospitalitatea de care a dat dovada in cursul acestui sejur petrecut la Hotelul Cota 1200 care se afla la aproximativ 1.50 Km fata de soseaua principala.

Tin sa mentionez ca ningea destul de tare iar eu am fost cu o Solenza si nu am putut urca decat cam 300 de metri, dupa care am oprit si mi-am montat lanturile. la fel si un prieten carea avea un Peugeot 407.

Despre conditiile de la Hotel numai vorbe de lauda... mancarea pe care noi impreuna cu patronul hotelului o stabilisem prin telefon, respectiv confirmare e-mail s-a dovedit a fi Excelenta de la ciorbita de gaina cu bors, la fripturile facute la gratarul din curtea hotelului de personalul acestuia.

Meniul este destul de diversificat si va puteti alege dupa gustul fiecaruia iar ora de servire a mesei o stabiliti impreuna.

Daca optati sa alegeti cazare doar cu mic dejun va pot spune ca este destul de consistent intrucat aveam bufet suedez ce cuprindea cam: Oua fierte, ochiuri si omleta, branza, cascaval, masline, rosii, castraveti, sunculita taraneasca, ceafa, crenvursti, carnaciori, unt, miere, gem, ceai, lapte, iaurt, cafea, suc portocale, cereale, mere...

La parterul hotelului este un living destul de maricel unde ne mai adunam dupa ce veneam de la ZAPADA si ne trageam putin sufletul, dupa care ne mutam in sala de mese unde am putut si dansa si asculta muzica existand 2 boxe profesionale si sonorizare, chiar si un microfon pentru Karaoke...

Tin din nou sa precizez ca noi ce am avut nevoie de anumite lucruri sau intrebari despre anumite trasee sau partie de sanius am primit din partea minunatei noastre gazde Dl. Catalin care tin inca o data sa ii multumesc din partea mea si a intregului nostru grup.

La plecare Duminica in jurul orei 13... am primit cate un sandvici pentru drum cum stabilisem si urarile cuvenite de a mai reveni pe acolo iar eu sunt sigur ca voi ajunge din nou la acest hotel.

Daca aveti alte intrebari va stau la dispozitie... Sedere Placuta...

Trimis de ricardos111970 in 12.12.10 20:31:36
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL. A mai fost în/la: Sinaia, Busteni,Herculane si litoral...

VIZUALIZĂRI: 1847 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ricardos111970); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dannek
    [12.12.10 21:36:52]

ma bucur ca ati prin si zapada fara zapada parca nu era tabloul complet

anadragusin
    [13.12.10 13:57:38]

Un hotel excelent, de retinut! Pozele sunt superbe in special p2, parca este din poveste. Care sunt preturile la mancare? Felicitari pt. sejurul reusit!

Alina Morar
    [13.12.10 21:00:21]

Peisajul de iarna e superb. Imi place mult si hotelul.

ricardos111970AUTOR REVIEW
    [14.12.10 13:54:15]

Multumesc pentru aprecieri... pt. anadragusin... preturile la mancare nu pot sa iti dau ceva concret intrucat eu am fost invitat de firma Sotiei care a facut rezervarea acestui Hotel, si care sa ocupat de tot de la cazare pana la meniu... si nu prea m-a interesat atata timp dupa cum am spus in descrierea de aici totul a fost foarte OK...

Dar nu ezita sa dai un e-mail la hotel si sunt sigur ca vei primi orice informatie doresti pe aceasta cale din partea celor de acolo... Numai bine va doresc...

Alina Morar, anadragusin, dannek, ricardos111970
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea 'Cota 1200':