ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2010
ÎNSCRIS: 20.07.08
AUG-2007

Hotel linistit bun

Am fost la acest hotel micut care se afla pe drumul spre trei brazi in predeal in trei sau patru randuri, prima data in februarie 2006 si ultima data in august 2007. Daca aifost la trei brazi pe jos e imposibil sa uiti cladirea portocalie oranj roz extrem de puternic de pe partea stanga cum urci imediat dupa Speranta .

Prima data am stat numai o noapte, asa ne doream si la Margaritar nu se putea, am cautat in alta parte si aici parea mai dragut insa ne-a dat camere duble la mansarda pt ca in rest era ocupat. Nu recomand aceste camere, sunt micute, si desi au geamuri termopan am simtit un curent intre usa si geam, iar baile dupa ce ca sunt micute mai sunt si cu acoperisul in panta. Nevasta-mea nu a avut probleme sa faca dus dar eu la 1. 78 a trebuit sa fac dus cu genunchii flexati sau cu capul pe umar la 90 de grade.

Apoi am revenit de 1 mai 2006 cand eram prea multi pentru Busteni si am gasit aici 4 camere, am stat in camere normale de care sunt 10 la numar. Camerele duble normale sunt imense si foarte frumos mobilate, insa e o problema cu balconul care e mare dar se imparte cu camera alaturata, iar in balcon e o masa si doua scaune la patru persoane.

In hotel mai sunt si trei apartamente de 4 persoane formate dintr-o camera dubla normala si inca un dormitor dublu foarte spatios.

Conditiile de cazare sunt superioare, in hotel fiind foarte liniste si padurea din spate iti asigura un confort sporit.

Langa hotel se afla o terasa micuta cu mese scaune si umbrele si un gratar care a evoluat in timp de la modelul de tabla la modelul din caramida refractara.

Aceasta terasa e mai sus decat parcarea cu 1. 5 metri si initial nu era nici o opreliste intre terasa si masinile parcate jos. La noi s-a intamplat sa scapam din greseala un scaun de plastic pe botul unui audi A4 noroc ca era al bunicului copilasului care a daramat scaunul. A fost o mica zgarietura pt ca scaunul era usor. Intre timp am observat pe site-ul hotelului au aranjat terasa au pus ceva bara de protectie si mese de lemn, acum arata mult mai bine.

Parcarea este destul de mare am vazut de craciun si 14 masini parcate aici.

Restaurantul hotelului este micut cam 40 de locuri si are in meniu destule produse, nu avem a ne plange de calitatea lor ci de timpul in care se gatesc si se aduc aceste produse. In primul caz februarie 06 a fost foarte bine am avut un chelner deosebit rafinat care se misca artistic, repede si mancarea a fost foarte buna. In a doua vizita dupa 3 luni totul a fost altfel mancarea a venit cu intarziere iar supele au fost uitate definitiv.

Cu toate astea am preferat sa mai venim o data aici pentru liniste curatenie si spatiul imens al camerelor si pentru posibilitatea de a face un gratar monstruos pe terasa hotelului in liniste si fara muzica dar cu multa mancare si multa bautura.

Trimis de ionescunic in 03.01.10 20:53:48

VIZUALIZĂRI: 1873 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionescunic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere camera mansardata , ningea ca in povesti intre timp au taiat bradul si vederea e mai frumoasa

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea 'Cota 1200':