ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2010
JUL-2010

Delta Hotel [Jupiter]3

Raport excelent calitate - pret

Buna seara,

Cum ii spuneam si Laureipascu75, eu merg de 2 ani la Delta si sunt foarte multumita. Poate nu e chiar cel mai ieftin, dar pretul mi se pare bun pentru raportul calitate pret oferit.

Hotelul mi se pare curat, bine intretinut, camerele sunt ok, mancarea buna si personalul dragut. Iar pentru serviciile oferite copiilor nu pot decat sa spun Bravo! Duceam copilul in fiecare seara la teatru sau macar la petrecere si il scoteam de acolo innebunit. Macar dupa asta dormea.

Noi mergeam cel mai des la plaja de langa Baby Land, unde erau spatiile de joaca si piscinele pt copii. Fundul marii este cam nasol in zona asta de plaja, dar asta e. Plaja Delta e mult mai buna, dar era putin departe.

Mi se pare ca este un hotel care ofera ceva in plus si este ideal pentru familiile cu copii. Eu il recomand.

Trimis de izabelapantea* in 03.12.10 17:35:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (izabelapantea*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

alinutzza140* [03.12.10 17:46:11] »

Cat ai platit pentru sejur? Cum a fost mancarea?

RobertCodescu [03.12.10 18:10:43] »

"Autorul nu a incarcat pana in acest moment nicio fotografie care sa fie atasata acestui set de impresii" pentru o destinatie care-ti place asa de mult cam putine poze ai atasat... la naiba chiar nici una! ? !! ?? ! ?

izabelapantea* [04.12.10 16:48:00] »

Buna alinutzza140,

am platit in jur de 2000 lei per total, si aveam demipensiune (iese undeva la 750 lei din totalul sumei). Se poate lua si masa in regim de pensiune completa si atunci copilul mananca gratuit. Anul asta ne-am luat mai putina masa, deoarece ne-am mai plimbat. Banii de masa ii primesti pe un card si ii poti folosi cum vrei.

vladgraner [17.01.11 18:38:15] »

Buna izabelapantea,

incep si eu deja sa caut un hotel pt concediul de anul acesta si Delta mi-a fost recomandat deoarece am 2 copii mici, 3 si respectiv 5 ani, ce ma intereseaza cel mai mult e sa aiba copiii ce sa faca si mancarea sa fie ok. Baby-landu-ul ma intereseaza daca intradevar e ok si safe... am copii hiperactivi... Vreau detalii despre acesta... multumesc

izabelapantea* [25.01.11 12:51:05] »

Buna Vlad,

Mai, ce sa spun... in legatura cu programul de copii: Exista o trupa de animatori profesionisti care se ocupa de copii. Se tin 2-3 programe pt copii in fiecare zi. De exemplu, in fiecare seara este teatru, dupa care se merge la party pt copii (aici se ocupa de tot animatorii; dupa teatru, ii aliniaza pe toti copiii si ii duce la babyland unde se tine acest party - cu jocuri, cantece etc). In timpul zilei se pot face si ceva activitati, sa zicem, artistice - se picteaza, se deseneaza; tot acesti animatori se ocupa de organizare.

Ca spatii de joaca sunt 2 optiuni: 1) babyland-ul care e format in mare parte din tobogane gonflabile. Este aproape de hotel, chiar peste drum de terasa Delta. S-ar putea ca cei mici ai tai sa fie putin prea mici pt ele, dar sunt si ceva spatii pt sarituri (tot gonflabile). 2) pe plaja de langa hotel exista un spatiu de joaca cu 2 piscinute, niste leagane si tobogane mai mici (aici ajungi direct de la babyland).

Legat de mancare, depinde ce optine iti alegi tu. In general, mancarea ti se incarca ca suma totala pe un card, pe care il primesti de la receptie cand faci cazarea. Si practic de pe cardul ala consumi cat vrei si cum vrei, pana il golesti. Iti poti lua pensiune completa (ar putea fi mai avantajos, dar depinde copiii cat mananca), ceea ce ar fi 100lei/zi/adult. In varianta asta copiii (cred ca amandoi) primesc meniuri gratuite. Ar fi mai bine oricum sa intrebi la hotel sau la agentii, ca sa fii sigur, ca poate s-a mai schimbat. Noi am luat demipensiune. Noua ne-a placut mancarea. E mai complicat cand e foarte plin, deoarece se asteapta putin dupa comanda, dar e de inteles si oamenii sunt amabili.

Nu cred ca va fi o problema pt copii. Animatorii sunt super.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, ne auzim.

Iza

vladgraner [28.02.11 12:11:32] »

Buna Iza,

merci ca ti-ai facut timp sa imi dai multe detalii, am gasit o oferta buna cu early booking sper sa fie ok. De plaja stii cumva sunt sezonuri?

merci inca o data!!

izabelapantea* [09.03.11 20:59:45] »

buna Vlad,

sezlongurile exista pe ambele plaje si se inchiriaza de la receptie (asa iti dau ceva reducere, decat daca le iei direct de pe plaja, dar trebuie sa rezervi sezlongurile pe tot sejurul); atata doar, ca daca e multa lume trebuie sa mergi sa il ocupi din timp, pentru ca nu il poti retine, ce ce poate fi cam incomod...

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    alinutzza140*, chelie_d, izabelapantea*, vladgraner