ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.11.2010
ÎNSCRIS: 21.11.10
AUG-2010
2 AD. + 2 COPII

Ok si atat

E prima oara in bulgaria>> de fapt am facut un tur si am vizitat totul de la nesebar+sunny+ zveti+elenite 7zile apoi varna si nisipuri +albena+balcik inca7ziel (am prins septembrie cu ploaie ultimele zile)

1. Riu e un super lant hotelier pt nemti asa ca erau cam 75% nemti +francezi si englezi... 15%bulgari+romani (parcarea auto ok pazita fara bani) super curat camere fff mari, treci aleea si esti pe plaja... 2piscine mari... daca e all inclusiv = si bauturi straine.

Dimineta masa ok bogata dar cam aceeasi in fiecare zi dar ai din ce alege... la pranz tot cam asa doar fff multe sortimente si fff buna... seara era cu tematica spaniola. bulgareasca, pescareasca si intradevar acolo se intreceau pe ei= masa ok puteti sa luati all inclusiv. ]

Am aflat dupa cate zile in nisipuri (mosko oko) ca nu imi mai iau all inclusiv niciodata in Bulgaria. RIU e si Evrika in Sunny super ok si ala am fost pe acolo. Daca doriti ceva izolat am gasit in Elenite (statiune mica lipita de zveti vlas) unul de5stele Zornitza ffff cochet exact pe malul marii dar cred ca acolo trebuie sa iei all inclusiv ca nu prea ai nicio terasa. Nesebar de vizitat neaparat autobuz1leva. Aqua park super ok si ala. In rest o alee de 3km ca la mamaia, statiunea mai mult pentru tineret (erau fff multi tineri germani... beti ranga in fiecarezi) apropo alee se termina exact la riu helios si de acolo prin statiune spre nesebar= aleea este cam intre riu helios si riu evrika.

Curatenie luna dar cand te repartizeaza in camera e dupa nationalitate (fraieri la margine fara vedere spre mare sau deloc) comandati cu vedere spre mare nu o sa va para rau >plaja ok ma trezeam dimineata si puneam 2 prosoape de la riu pe sezlong pe plaja in primul rand si cand veneam cu copii plateam 7leva/sezlong cu perne+5leva umbrela Schimb valutar in varna la raiffaisen super ok>> Da RIU merita, statiunea merita dar atentie la cati bani. Aici all inclusiv ok dar parerea mea ca in bulgaria all inclusiv la romani inseamna manaca cat mai mult ca e gratis (nu conteaza ca de calitate)

Chiar as vrea sa stiu cati romani care vor neaparat all inclusiv in bul; garia >>>ar merge in romania oriunde si ar fi serviti GRATIS cu vodca ozun si bere ciucas la dozator cum s-ar simti (ca doar e gratis) Nu luati all inclusiv decat daca stiti sigur ca e ok. Sunt pe acolo restaurante incredibile la care nu am ajuns deloc... pretul per total tot pe acolo e la final. Dar in concediu nu mergem numai sa mancam.

2. Etapa 2 in nisipuri la morsko oko: super hotel dar bucataria jalnica (2xpe zi venea salvarea sa mai ia pe cate unii... iar altii fugeau inainte de termen... printre care si noi) e ok hotelul dar fara masa. Plaja ok. Piscina pe plaja. Statiunea ok mai mult pt copii decat sunny. Nu prea ai ce vizita. E Ok dar astia nu ma mai prind pe acolo.

3. etapa Vizitat albena parerea mea ca e facuta pt romani sa le ia banii si atat... multe hoteluri de 3 stele iar stelelel la ei bat inspre 2stele la noi... lumea de 3stele manele etc

4. balcik -de vizitat castelul reginei... incredibil >>>> chiar a salvat toata ziua>>> nu ca peles dar fff interesant... am parcat pe plaja jos... alti romani sus si am vazut cum le ridicau masinile Am mancat jos pe plaja langa castel si mi-am dat seama ca bucuria de a manca mi-a fost luata de acest minunat ALL INCLUSIV (oricum in ultimele 4 zile nu am mai trecut pe la bucataria minunatului hotel morsko ok)

Trimis de rzv007 in 21.11.10 11:52:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri

VIZUALIZĂRI: 4149 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rzv007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

creivean
[21.11.10 13:19:47]

Bun venit în comunitatea AmFostAcolo.

Te aştept să urci şi câteva poze la review, iar până atunci îţi dau un vot mic, aşa de încurajare.

[21.11.10 21:16:37]

razv007 acelasi lucru ca si dincolo te rog scrie intr-un ecou pretul doar pentru acest hotel, pentru ca am inteles ca la acest hotel ai stat 7 nopti nu 14 cat a insemnat intregul sejur, este corect?

• Alte impresii din această RUBRICĂRIU Helios Hotel: