ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.10.2010
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 15.08.10
OCT-2009

Foarte frumos

Fiind deja toamna, statiunea nu mai era asa de aglomerata, ca dealtfel si hotelul.

Ne-au impresionat ca ne-au servit cu sampanie cat am facut formalitatile de cazare.

Personalul destul de amabil, curatenie ireprosabila, design atragator in camere, restaurant, hotel. piscina exterioara enorma (aprox. 200mp) cu loc de joaca ptr. copii, piscina interioara destul de micuta si cu apa cam rece, baie turceasca foarte frumos decorata.

Restauranul foarte elegant si cu terasa exterioara spre piscina, oferea demipensiune (din pacate, am fi preferat all inclusive) si mancarea era buna, curat si diversificat. Bauturile comandate erau destul de scumpe dar meria. Oricand m-as intoarce cu placere la Flamingo

Trimis de maricika in 25.10.10 11:27:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 1948 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maricika); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[25.10.10 16:37:11]

Am fost si eu in Albena anul acesta, dar in sezon si treceam mereu in drum spre plaja prin fata la Flamingo. Impresionant hotelul. Spune-mi, pretul ce reprezinta euro sau lei?

[26.10.10 05:45:10]

euro/camera/sejur - de vineri pana luni, cu demipensiune

[26.10.10 05:56:38]

am uitat sa precizez - sunt doua aripi la hotel flamingo: una de 4 stele (camerele, receptia si restaurantul separate si nerenovate in partea dreapta cum privesti dinspre piscina cu fata la hotel) si hotelul de 5 stele pe care l-am vizitat si ma impresionat

[26.10.10 15:53:55]

Adica 400 euro pt. 2 nopti in luna octombrie? Mi se pare foarte mult. Si sa mai inteleg ca ai stat la 4 stele si nu la 5 stele. Felicitari pt. un sejur minunat!

[26.10.10 20:29:09]

imi cer scuze am crezut ca discutam despre locurile pe care le-am vizitat si impresiile ramase, nu despre puterea financiara... si totusi... da am stat la 5 stele cu 400 de euro intr-un sejur de 4 zile (vineri, sambata, duminica, luni = 4 zile, 3 nopti) pentru ca imi permit... dar nu e rau nici la vilele de 2 stele din Albena - poti oricand sa treci prin fata hotelului Flamingo si sa admiri piscina, gradina, hainele oamenilor care i-au masa la restaurant (chiar daca sunt... sa zicem prea acrii

[26.10.10 20:47:54]

Cred ca esti cam acida si nu te prinde lucrul acesta. Ma refeream la faptul ca intradevar pt. mine este mult 400 pt. 2 nopti dupa cum ai spus in definirea review-ului. In momentul in care imi aleg o destinatie, da, o fac si dupa pret, nu dupa hainele oamenilor de la hotelulu respectiv. Imi pare rau ca te-am bagat in seama si mai ales pt. faptul ca am apreciat un sejur reusit. Mai sunt si oameni de genul tau. Nu vreau sa intru in polemica cu tine, dar nu este un raspuns demn de AFA. Si-ti doresc cat mai multe concedii permise la 5 stele!!! later edit: Si oricum pretul este mult exagerat . Pe booking.com , la ora actuala pt. 3 nopti cat spui ca ai stat, pretul este intre 168 si 186 de euro pt. 3 nopti doua persoane si mi-as permite si eu sa stau aici.

[26.10.10 21:15:06]

@maricika, trebuie sa recunosti ca un astfel de pret intr-o asemenea perioada naste destule intrebari. Putea fi o simpla greseala, cred ca intrebarea de mai sus se dorea mai mult o clarificare decat o remarca rautacioasa.

Pe viitor indiferent de potenta financiara v-as ruga sa pastram un ton civilizat in discutie, asemenea flame-uri nu pot aduce nimic constructiv si util.

Multumesc pentru intelegere.

Alte impresii din această RUBRICĂFlamingo Grand Hotel: