ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.10.2010
    ÎNSCRIS: 09.07.10
    APR-2010

Către satisfăcător

Hotel imbacsit, neprietenos

Am facut rezervare pe booking com. Am ales acest hotel pentru ca este aproape de una din liniile de metrou. Practic pana la metrou sunt 5 minute, iar cu metroul, in 10-15 minute se ajunge in centru.

Hotelul nu arata grozav, nici in fotografiile de prezentare, dar... asta este... la banii aceia si un pic cam din pripa, a fost tot ce am putut gasi.

Prima surpriza neplacuta a fost la receptia hotelului cand ni s-a cerut sa platim in avans toata suma (fara macar sa vedem camera... poate nu ne placea...) sub pretextul ca nu aveam cardul valabil (era chiar foarte valabil). Parca eram pakistanezi sau asa ceva. Am fost atat de stupefiata ca nu am avut replica...

Camera - de trei paturi, era destul de spatioasa, dar cam intunecoasa, pt ca dadea spre o curte ingterrioara. Daca ar fi avut ferestre spre strada, ar fi fost probabil galagioasa, asa ca... mergea. Baia nu era atat de curata pe cat m-as fi asteptat de la un hotel austriac de 3 stele, erau zoaie pe faianta, exista chiar si o bucata de gresie sparta si nu exista nici un cuier pentru haine, asa ca trebuia sa le pui pe WC cand faceai dus. Nu exista foen, desi cred ca ar fi trebuit sa fie.

La TV aveau cele mai plicticoase posturi cu putinta, absolut nedigerabile.

Micul dejun era acceptabil, chestii ieftine, iar personalul care se ocupa de sala de mese nu stia sa zambeasca... erau niste batranele acre, de-ti statea parizeru' in gat si plecai repede sa nu creada ca ai venit la ei sa te ingrasi. Ma rog... cred ca sunt paranoica.

In rest... Viena este un oras frumos, dar despre asta voi povesti in alte parti.

Trimis de morocanoasa* in 16.10.10 00:49:59

VIZUALIZĂRI: 1396 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (morocanoasa*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2200 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 49.00 EUR pe cameră

dannek
    [16.10.10 00:55:45]

Tv asa este cred la majoritatea hotelurilor.

La Viena lumea vine sa se plimbe iar cind ajunge in camera este rupt de atîta umblat!

magdalena
    [16.10.10 08:52:40]

Sa inteleg ca a fost 100 de euro pe noapte. Inseamna ca noi ne-am cazat super in apartamentul in care am fost, cu numai 70 de euro pe noapte: click aici

Plata in avans nu am mai auzit la receptie.

sandu.53
    [16.10.10 08:55:44]

as fi crezut ca la Viena totul arata perfect... da uite ca m-am inselat insa orasul compenseaza neplacerile cauzate de hotel!

Diaura*
    [16.10.10 08:58:56]

100 Euro/noapte este un pret cam mare pentru un hotel de trei stele. Acesta este riscul plecarilor " in pripa "; nu prea ai de unde alege si trebuie sa accepti ce gasesti.

alinutzza140*
    [16.10.10 09:39:10]

Uite ca se mai intampla si la altii la care nu te astepti.

deliutza27
    [17.10.10 11:56:33]

La cate nemultumiri ati avut, mi se pare enorm pretul platit.

Baia nu era curata, dar macar camera a fost? Prosoape ati avut? Daca da, vi le-a schimbat cineva vreodata in cele 4 zile?

morocanoasa*AUTOR REVIEW
    [17.10.10 18:02:02]

daca este frig afara si cam ploios ti-ai dori totusi sa gasesti o camera mai prietenoasa...

morocanoasa*AUTOR REVIEW
    [17.10.10 18:04:33]

am avut prosoape care au fost schimbate, in schimb nu am avut nici minibar. La trei stele, nu trebuie sa existe si asa ceva? !

Pretul a fost mai mare pentru ca am luat o camera tripla.

luciaoradea
    [11.12.10 13:01:33]

Pacat ca se intampla asa ceva la un hotel de 3 stele. Nu m-as fi gandit ca la 100 euro camera mai vezi si mutre morocanoase la hotel. Poze nu sunt?

alinutzza140*, dannek, deliutza27, Diaura*, luciaoradea, magdalena, morocanoasa*, sandu.53
    Alte impresii din această RUBRICĂAlexander: