#E#D

+ COPII: 1

#G#0
#M#0

Raport pret/calitate prost

Serviciile, amenajarea pensiunii si ospitalitatea gazdelor lasa mult de dorit.

Pozele si serviciile descrise pe site sunt una si realitatea alta. Se vede la fiecare pas numai partea comerciala a afacerii nici urma de 'clientul nostru, stapanul nostru' ci mai degraba 'clientul nostru, fraierul nostru'.

Nici urma de preparate bucovinene - totul de la Metro, Carrefour sau fabrici de mezeluri locale. Cafeaua putina si proasta, eventual doar la cerere.

Camerele sunt mici, iar spatiile de depozitare lipsesc cu desavarsire, atmosfera neprimitoare; asa zisul restaurant arata ca o cantina studenteasca, holuri inguste, fara spatii de repaus de grup pe nici un palier, personal sezonier necalificat, stangaci.

Noroc cu zapada de afara si cu colindatorii care le-au mai spalat din pacate gazdelor, probabil pe asta mizeaza si ei.

Impresii încărcate de printesa_bb* in 05.01.2009 06:56:04

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (printesa_bb*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  900 PMA (din 3 voturi) nota2

- smiley
[31.01.09 16:46:23]

Stimata printesa_bb, desigur in Bucovina, ca peste tot de altfel, un sejur pe cont propriu comporta anumite riscuri... Imi pare rau ca ati simtit asta pe pielea dumneavoastra!

Exista birouri specializate si agentii de turism care va pot recomanda unde sa va petreceti sejurul in Bucovina, monitorizand toate conditiile oferite... astfel sa nu mai patiti ca zgarcitul care mai mult pagubeste!!! Apeland la un astfel de birou veti avea parte si de mancaruri traditionale din produse alimentare proaspete + programe incluse in tarif + multe alte surprize placute...

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]
- Admin
[14.05.09 19:02:07]

Am primit, prin itermediul rubricii feedback, textul de mai jos, drept replica la cele scrise de autoarea impresiilor (sper ca am identificat bine impresiile la care se refera:). Il reproduc exact in forma in care a sosit, desi limbajul si tonul trece pe alocuri usor peste limita tolerata pe site... [WEBMASTER]

----------------

D-mna printesa_bb eu am fost acolo la pensiunea unde ati petrecut si d-voastra revelionul eu am vazut ca v-ati distrat pe cinste chiar sotul d-voastra cu prietenul de familie (cumnat) paremise va era au stat tot timpul ultimi in fiecare seara chiar in penultima noapte v-ati batut si ne-ati deranjat in acea noapte.

Pot sa va mai spun ca la copilasi nici nu a-ti platit nici un banut dar au avut scaunul, farfuria, cana tot ce era pentru oricare adult. Daca d- nu stiti la aceasta pensiune unde a-ti fost nu pica nimic din cer, totul costa o cana de apa daca o consumi se invirte contorul. Ori copii d-voastra au folosi w, au mincat, au facut baie in piscina, au mai deranjat cam pe toata lumea deoarece erau foarete obraznici de alt fel ca parinti.

Soti d-voastra de la amindoua famili umblau pe la toti turisti si incercau sa instige dar nu ati avut succes deoarece nu aveati dreptate. Tot soti cereau tot timpul de baut de la alti sa stiti ca fara bun simt a-ti fost mai aveti curajul sa spuneti asemenea minciuni despre oameni care au pus mult suflet pentru a nu ne lipsi nimic am avut tot ce n-em dorit a fost ca la mama acasa.

Nu va suparati dar cred ca pe unde umblati faceti la fel mai bine stati acasa ca nu cred ca s-au inbogatit cu bani d-voastra acesti oameni si cu siguranta veneau alti in locul d-voastra locurile sau terminat cu 3 luni inainte de Revelion asa ca lasati-o mai moale ca daca faci rau cuiva rau ai sa ai stimata printesa eu stiu cum va cheama dar nu vreau sa va fac de rusine ca deja va cunoastem toti care am fost acolo.

Cind a-ti plecat era gazda cu noi iar voi a-ti plecat cu coada intre picioare nici macar nu ati avut bun simtul sa va luati la revedere de la noi toti, dupa ce ne-ti deranjat in fiecare seara si ati profitat de cel care se ametea sa va dea de baut. Rusine sa va fie pentru ce a-ti scris de aceasta pensiune si va rog eu sa nu mai esiti nicaeri ca va faceti de rusine stati acasa amindoua familii care ati fost ca sunteti pe aceiasi mina profitori, instigatori si fara bun simt

marya_onutza

- smiley
[14.05.09 20:40:17]

Este cert analfabet proprietarul pensiunii, care s-a simtit dator sa emita o replica scrisa (mai bine se abtinea, daca invatatura nu l-a ajutat), deci nici serviciile oferite la acea nevolnica si comentata pensiune nu pot fi decat improvizatie si smecherie afacerista de tarani... conform materialului! Daca nu au prins scoala, nu au prins nici cursurile de administrator de structura turistica, logic!!

Cat despre site-ul vostru, www. amfostacolo. ro, este OK! Desigur, vor fi si multe bruiaje si denaturari, ca nu tot omu' e cinstit... multi se vor vedete, sa se afle in treaba...

Numai bine si "succesuri", bineinteles!

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]
- trandafir 1970
[21.02.10 20:47:21]

Mi se pare cunoscut acest comentariu, intalnit pe un alt site... Ciudat este ca este identic, cuvant cu cuvant... Daca aveti asa multe critici, ma gandesc ca aveti si cuvinte suficiente, dar mai ales poze, cu care se argumentati calitatea proasta a serviciilor... Eu mi-am argumentat comentariul, si nu am avut nici o clipa impresia ca sunt servita cu produse de hypermarket. Astept sa demonstrati contrariul, poate nu am vazut eu bine...

Mai am o intrebare: Bucovina abunda de oferte, cu site-uri mult mai atragatoare (amagitoare), de ce ati ales "Perla Brazilor"?

- printesa_bb*
[08.03.10 13:08:12]

Stimate trandafir 1970, sugestiv pentru ziua de azi, 8 Martie, La multi ani doamnelor si domnisoarelor!

Doriti poze care sa ateste calitatea proasta a serviciilor de la Perla Brazilor, credeti ca sunt diabolica si m-am dus acolo sa imortalizez ceea ce nu mi-a placut?! Bucovina este foarte frumoasa si am apreciat frumusetea locurilor, a peisajelor, a obiceiurilor! Am ales sa postez acel feed back pentru Perla Brazilor doar pentru ca alti turisti sa stie la ce sa se astepte daca se duc acolo; din pacate eu m-am grabit, eram pe ultima suta de metri, cam toate pensiunile/hotelurile erau ocupate, am ales doar pe baza reclamei lor pe site.

Deasemenea acest feed back ar trebui sa conteze pentru proprietari si sa schimbe ceva! M-as bucura sa stiu ca au facut-o deja!

#G#1

#M#1