21915

DIN Iasi
înscris/ă în 29.07.11
JUL-2011

Cea mai frumoasa tabara!

Am fost aici! Am mers impreuna cu prieteni, colegi de scoala si profesori ai scolii in tabara la pensiunea Perla Brazilor.

Cu totii am fost incantati deoarece conditiile de cazare sunt excelente... camerele sunt foarte curate, mancarea delicioasa iar proprietarii niste persoane extraordinare.

Eu am stat intr-o camera dubla... si pot spune ca am ramas placut impresionata de calitatea serviciilor oferite de aceasta pensiune.

Cat am fost cazata acolo (17-23 iulie 2011) s-a facut curatenie de 2 ori... (si asta nu a fost o reactie la vreo rugaminte a noastra... ci doar modul normal).

Mancarea a fost delicioasa... am mancat de fiecare data tot... nu de foame ci de pofta. Deasemenea servirea e una deosebita... si ma refer atat la modul de prezentare a mancarii cat si la chelnerii care ne-au servit.

Doamna Ioana... o doamna deosebita a avut grija sa nu ne lipseasca nimic. Dumneaei ne-a dus la o stana turistica si ne-a oferit un pranz acolo.

In a 4a zi de sejur am mers la gratar cu carute si biciclete... noi am fost foarte impresionati.

In final specific ca e o pensiune extraordinara si o recomand cu caldura pt cei ce vor sa aiba parte de o oaza de liniste.

Impresii încărcate de Georgiana664 in 29.07.2011 20:10:56

Validat / Publicat: 29.07.11 21:26:22

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Georgiana664); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4500 PMA (din 6 voturi) nota2

[29.07.11 21:25:53]

Frumos scris, asa cum spune un coleg "Jos pălăria! Sunt useri cu vârsta măcar dublă care nu-s în stare să articuleze nişte impresii atât de bine structurate! "

Data fiind insa grupa de varsta, va fi publicat fara note. Notele pot fi resturate la mutarea in preconizata viittoare sectiune AmFostAcolo. Junior.

[29.07.11 23:13:01]

Dar de ce faceti discriminare de varsta? Chiar nu mi se pare corect ca notele acestui utilizator sa nu fie luate in seama, doar pe criteriul varstei. Daca ar fi declarat o varsta mai mare nu ar fi fost nicio problema cu acest review, nu?

Si sa nu uitam ca copiii din ziua de azi se maturizeaza mult mai repede decat generatiile noastre...

[29.07.11 23:32:45]

cris1982: adultii au - in majoritatea covarsitoare a situatiilor, alte sisteme de apreciere, prioritati si perceptii diferite cand vine vorba despre un hotel sau despre o vacanta. Tu te-ai duce, de exemplu, la o pensiune recomandata de copilul de 8 ani al vecinului de la blocul cel'lalt, sau ai prefera sa-i intrebi pe parintii lui? :)

Daca nu as fi luat aceasta masura, tot "tu" (sau alti adulti, whatever) ai fi venit, dupa o vreme, si m-ai fi condamnat pentru notele foarte bune acordate de X copii la un hotel care pe tine - ca adult - te-ar fi dezamagit.

Da' asa-i romanul, superficial, lejer in gandire, insa evident atoatestiutor - si, din aceasta cauza, chitit spre eterna contestare: daca-i alba, - ca nu e bine, e mai bine neagra. Si - TOT el - exact pe dos, de-ar fi fost 'neagra' :)

[29.07.11 23:50:00]

Admin, iti dau perfecta dreptate... Dar totusi, aflandu-ne pe internet, varsta reala nu poate fi verificata de nimeni.

Georgiana664 isi poate schimba intervalul de varsta. Daca pune >60 de ani ar fi mai credibila? :)

Sigur nu are 8 ani, caci un copil de 8 are alte preocupari pe internet, nu sa navigheze pe siteuri turistice.

[29.07.11 23:55:24]

@cris1982: Cu un MIC efort de gandire vei gasi singura raspunsul la "framantarile" tale :)

Ce-ai face TU, in locul meu, cand ai primi un reveiw de la un user cu varsta 'sub 16 ani'?

[30.07.11 00:01:28]

Presupun ca as face si eu la fel, ca sa nu dau motive de discutii referitoare la seriozitatea si credibilitatea review-urilor...

- alinutzza140*
[30.07.11 12:56:21]

Si mie mi-a placut la Perla Brazilor. Am fost foarte bine primiti, asta in ciuda faptului ca ne-am anuntat tarziu venirea.

- Georgiana664
[30.07.11 20:33:41]

@Admin: Am ales sa nu mint in legatura cu varsta mea (specific ca am 15 ani si jumatate). As fi putut, cu usurinta sa selectez o alta varsta. Inteleg ca acestea sunt regulile... dar ganditi-va ca multi alti copii, poate chiar mai mici ca mine se inregistreaza ca avand o alta varsta. Cred ca important este continutul review-ului, si nu varsta persoanei care l-a scris. Multumesc pentru atentia acordata! O seara buna!